Hlavn� strana    FORUM Obsah fóra Richard Burns Rally
  FAQ •  Hledat •  Seznam uživatelů •  Uživatelské skupiny •  Registrace •  Soukromé zprávy •  Přihlášení

Spuštění nových fyzik
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
PAVLICEK Petr





Založen: 12. 05. 2005
Příspěvky: 123
Bydliště: Tvorovice, CZ

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Položme si otázku: Jsou fyziky, to nejdůležitější co se musí v současné době řešit? Podle mého názoru ne. Myslím že prioritou je rozjezd pluginu, turnajů a stanovení "uživatelských" pravidel na serveru a dále jít cestou postupné evoluce. Rally se jede na etapy a ne na jeden zátah Very Happy

_________________
Phantom
1972
Příspěvek Zaslal: pá duben 20, 2007 20:57
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JANKU Roman





Založen: 22. 04. 2006
Příspěvky: 385
Bydliště: Lačnov

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Já nevim co tady furt řešíte Exclamation sice patřím k odpůrcům starých fyzik, ale po 2 měsících je mi uplně jedno na čem se pojede, Když ste mohli celou dobu jezdit na starých fyzikách tak nechápu proč to na nich ještě měsíc nevydržet !! Tak dlouho se stím nic nedělalo a ted by najednou kvůli tomu někteří ani nespouštěli server Exclamation Exclamation
Trošku se vzpamatujte a uvědomte si co je lepší, jestli jezdit a čekat
a nebo nejezdit a čekat Exclamation Exclamation

_________________
http://kizzcup.kvalitne.cz/
http://kizz-me.wz.cz/RVT.html
Příspěvek Zaslal: pá duben 20, 2007 21:04
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
NESVADBA Ales





Založen: 01. 01. 2006
Příspěvky: 151

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Ja osobne se priklanim k tomu,aby se vyckalo na nove fyziky,kdyz jsem to vydrzel dva mesice tak jeste chvili pockam,nechci se dozit toho ze tady zas bude chaoz a bude se to muset porad prehazovat,jak tomu bylo kdysi,toto je muj nazor !
Příspěvek Zaslal: pá duben 20, 2007 21:20
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SULAN Martin





Založen: 29. 12. 2006
Příspěvky: 425
Bydliště: klatovy

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Jeden den jsem si nečetl diskuzi a co nevidim: 5 nebo 6 nových stránek. Na chvilku jsem se zaradoval, že se stalo něco převratného, ale bohužel po dočtení posledních příspěvků zjišťuji, že se tu řeší nesmrtelnost chrousta. Nebude Fokus zatim?! tak se s tim smiřte; nebo to nejezděte,a le každopádně to stačí napsat jednou. I kdyby bylo zatim k dispozici jenom jedno auto, pořád je to lepší než teď ne? Hlavně, že se nějak začne Wink
Příspěvek Zaslal: pá duben 20, 2007 21:43
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
GRYGA Roman





Založen: 17. 08. 2006
Příspěvky: 103
Bydliště: Uhřice, okr. Hodonín

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

No tak si počkáme ještě pár měsíců na to, až se udělá pořádek ve fyzikách, no a pak ještě třeba na něco jiného, ne? Žádný problém, server je koupený, tak na něm může běžet fórum a za nějaký ten měsíc se to třeba rozeběhne, až budou všichni spokojeni, aby to bylo všechno úplně super...

Celý den si průběžně čtu, co kdo vymýšlí, tak jsem už trošku vybouchl... Asi to bude tím absťákem po pluginu... Twisted Evil

_________________
Image
Příspěvek Zaslal: pá duben 20, 2007 22:10
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
FRIC Miroslav





Založen: 09. 01. 2006
Příspěvky: 2915

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Omlouvám se, že nemám sílu ani čas číst to tu celé...

Nemluvím z pozice tvůrce fyzik, protože fyziky udělat neumím (maximálně částečně), ale jen člověka, co se s nimi snaží pomoct zejména sběrem dat a informací.

Roman Bárta: Nic není tak jednoduché a jednoznačné, jak to vypadá...

Wally: Bohužel Wally, taky jsi tomu moc nepomohl. Psal jsem Ti třikrát dotaz, do kdy řádově by měly být fyziky hotové. Taktéž jsem Tě informoval o tom, že řešení fyzik, jak ho vidí Mike, je běh na dlouhou trať. Ptal jsem se Tě i na názor na Euro a jednoznačné stanovisko, zda si můžeme pro Euro obstarat alternativní balík fyzik. Bohužel jsi mi ani jednou neodpověděl. Nenapsal jsi ani písmeno. Ačkoli když jsem se ptal na něco jiného, např. na problémy s tratí Strýčkovy, tak jsi odpověděl hned. Je pravda, že poslední dotaz na fyziky jsem Ti poslal někdy tak před měsícem a půl, možná dvěma, ale myslím, že tři neúspěšné pokusy byly dost. Současná situace je smutná, ale jak se říká, nechť hodí kamenem ten, kdo je bez viny...

All: Na zdržení rozhodně nesu taky část viny a to zejména proto, že se mi toho hodně nelíbilo. Ne vždy jsem měl pravdu. Tudíž se za mnou způsobené zdržení omlouvám.

Ještě jednou Roman Bárta: Romane, určitě si dovedeš představit, jak vypadá shánění dat a informací od závodních týmů. Jde to všelijak jen ne rychle a snadno a odpovědi i na dílčí dotazy trvají často několik týdnů. Přesto se hodně cených informací podařilo získat a o další se snažím. Fyziku udělat neumím, tudíž data předávám dál. A předávám je, jakmile je získám. Možná ale celou věc jen zbytečně brzdím, že... Takže se na to asi vykašlu, protože nevím, jestli to všechno nebyla jen obrovská ztráta času, o kterou se stejně nestojí.

Takže na závěr se omlouvám všem týmům, jezdcům a mechanikům a dalším lidem, které jsem otravoval asi zbytečně...

Jmenovitě Tomáši Kolečkářovi, Pavlu Dreslerovi, Petru Linhartovi, Jakubu Hofbauerovi, Miroslavu Caisovi, Antonínu Tlusťákovi, Radimu Chrasteckému, Davidu Komárkovi, Karlu Trněnému, Ericu Weversovi, Eugenu a Charlie Donnely, Gergely Szaboovi, Ruslanu Zayatsovi, Tomáši Miklovi, Pavlu Chrastinovi, Lukáši Útratovi, Jaroslavu Vančíkovi, Janu Štěpánkovi a dalším, které jsem buď přímo nebo nepřímo otravoval...

_________________
Nepište mi, prosím. Už tři roky nejsem na pluginu aktivní. Díky

Please, don't write any questions to me. I've been away from RBR world for three years. Thanks
Příspěvek Zaslal: so duben 21, 2007 0:18
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
TUCHYNA Martin





Založen: 10. 03. 2005
Příspěvky: 81
Bydliště: Bánovce nad Bebravou

Příspěvek Předmět: Prosba Odpovědět s citátem

Aspon za mna ja si cenim kazdeho kto co to spravi. Takze za mna prosim ta nekonci! Very Happy Inak nastastie ja viem ako je to z casom a preto som si nedovolil ani zmienku o tom ze niekto nieco nedokoncil vcas. Prosim ta pokracuj ...

_________________
TripleX
Příspěvek Zaslal: so duben 21, 2007 10:07
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
DEJMEK Vaclav





Založen: 09. 04. 2005
Příspěvky: 1314
Bydliště: Malenice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Mirek: Prosimtě, hlavně nekonči, to je přesně to co psal Pyros.

_________________
lu.cifer
RT--WRC--
Příspěvek Zaslal: so duben 21, 2007 10:35
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Wally
Site Admin




Založen: 08. 02. 2005
Příspěvky: 810

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

FRIC Miroslav: ty si asi myslíš, že si jediný, co se mi za den na něco zeptá, co? Pokud neodpovím, tak asi zrovna nemám čas. Nevím, kam si své dotazy psal, ale ICQ není úplně spolehlivá cesta - bohužel tvoje zprávy najít nemůžu, protože se mi neuložili do historie. Rád bych na tebe přesměroval na jeden den ICQ, mail, PM na fóru, abys měl aspoň trochu představu! A jestli si se mi ptal před 2 měsícema na to, kdy pojede server, nemyslíš, že jsem to v tu dobu nemoh ani tušit? Sorry, ale hloupé dotazy, jako kdy pojede server jsem ignoroval (od kohokoliv), to přiznávám, ale házet vinu na mě, je od tebe nefér Crying or Very sad Mimochodem si myslím, že tys ten poslední, kdo to zdržení způsobil, protože na fyzikách, se údajně dělá už od září-říjen 2006, neni to trochu dlouho???

Čím dál tim víc, se tu musim řídit podle hesla, že co si člověk neudělá sám, to nemá Sad
Příspěvek Zaslal: so duben 21, 2007 10:50
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
FRIC Miroslav





Založen: 09. 01. 2006
Příspěvky: 2915

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Wally: Bohužel nejsem u svého počítače, takže to z historie taky nevytáhnu. To, co jsem Ti psal, nebyl dotaz stylem: "Ahoj, kdy pojede plugin?" To rozhodně ne. Snažil jsem se Ti dát vědět, že kompletní předělání fyzik, jak si to přeje Mike je záležitost na hodně dlouho. Dál jsem Ti psal zejména dotaz na budoucnost Eura a jestli se má shánět či připravit nějaká alternativa, kdy by se alespoň srovnaly extrémy a upravily nejblbější chyby ve fyzikách. Píšeš, že ICQ není nejvhodnější cesta. Není, ale s vyjímkou tohoto jsi mi vždycky na všechno odpověděl (moc toho, pravda, nebylo). Dobrá, měl jsem to poslat mailem, budiž, omlouvám se tedy za to.

Od kdy se Mike novým fyzikám věnuje, to nevím. Vím jen to, že vycházel z mnohých špatných předpokladů, což bohužel samo o sobě zabralo spoustu času (zejména turbomotory). Mike se taky snaží o vytvoření jakéhosi modelu podvozku pomocí něhož by šlo udělat každé auto s orignálním podvozkem. Tuto snahu trochu nechápu, protože jednak RBR umí pouze jeden jediný podvozek - McPearson vpředu i vzadu - ale hlavně jen pro minimum aut jsou známé rozměry těchto částí podvozku, tudíž zbytek si stejně bude nutné vymyslet a tedy nevím, zda tahle snaha není zbytečná a možná i kontraproduktivní (podle čeho by se určovalo jaký je pro dané auto vhodný, když by nebyly údaje?). Nehledě na auta, co McPearson nemají, tam se bude stejně něco muset tak nějak uplácat (např. S1600).

Nějak už mi z toho jde hlava kolem... pod příspěvkem, kde Pyros píše, že úroveň RBR upadá, protože klesají nároky, tak Mike napíše "jj". Ale v diskuzi o fyzikách, když jsem předložil reálné převodové poměry k S1600 a s2000 tak se na mě Mike vrhnul, že to přece nejde, protože je to jenom hra a default MG to má jinak (pro vysvětlení, default MG má jen maličko zkrácenou převodovku z default WRC a upravené chování spojky, čímž si tvůrci značně ulehčili práci na úkor kvality). Tak co si o tom mám myslet? Confused

_________________
Nepište mi, prosím. Už tři roky nejsem na pluginu aktivní. Díky

Please, don't write any questions to me. I've been away from RBR world for three years. Thanks
Příspěvek Zaslal: so duben 21, 2007 13:06
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PANCOCHA Jaroslav





Založen: 02. 09. 2005
Příspěvky: 1455
Bydliště: Luhačovice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Takže konečně jsem přelouskal 4-5 stránek nejapné a zbytečné debaty a musím k tomu něco napsat. Na začátek jenom tolik, že jsem opravdu řádně nasrán Evil or Very Mad .

Nejsem stavu odpovědět na všechny dotazy, výtky a připomínky co se tady objevily, protože bych musel jen napsat NASRAT A BĚŽTE DO PRDELE, ale budu se držet zpět a něco tady sepíšu.

Již poněkolikáté sem nejenom já píšu, že peníze co se vybraly jsou na SERVER a jeho provoz a nejsou to peníze ani pro Wallyho ani nikoho dalšího kdo dělá na fyzikách nebo tratích. Takže už kua nevyžadujte automaticky, že se bůhvíco změní, když jste uvolnili nějakou tu stovku (toto se netýká těch kteří to chápou)

Pokud byste četli pozorně mé příspěvky o fyzice, tak byste se dověděli spoustu věcí a nemuseli byste sem vypisovat takové nestoudnosti a nepravdy. Co se dělo během podzimu 2006 netuším, zřejmě Olson testoval spoustu věcí, díky kterým jsme nyní dál a věci více rozumíme. Já jsem se do tohoto vývoje připletl až kolem vánoc a to nejdříve pouze kvůli výpočtu motoru. Zdůrazňuji, že jsem za celou dobu nenapsal žádný termín, ke kterému jsem slíbil fyziky udělat. Navazuji tím také na příspěvek Mirka Frice o získávání dat. Za celou dobu důležité data z reálných vozů získal pouze on a také Mirek Olša (homologační listy) a nikdo další se k tomu nepřipojil - OPRAVUJI - HOMOLOGAČNÍ LISTY ZAŘÍDIL M.BRUDER. Takže mně kua neserte Evil or Very Mad s řečma, že pokud to nejsem schopen udělat ať to nedělám.

Takže to shrnu: Na fyzikách pracuji jen ze svého zájmu. Cíl je jasný - vytvořit systém, kterým budeme moci udělat správné fyziky s pokud možno reálným poměrem mezi třídami a tak dále. Žádný termín jsem nikomu nedal, nemám se tedy komu z jakéholiv nedodržení zodpovídat. Jestli někdo tomu rozumí líp a má hafo času - prosím, může se přidat.

Co se týče serveru si myslím, že nejlepší řešení je opravdu nechat cca měsíc default fyziky, vyzkoušet nový server a potom přidat nové - myslím, že do měsíce by už opravdu být mohly. Návrat na začátek to sice je, ale to už je také výpadek serveru a start nového, tak proč se taky nevrátit na začátek i s auty (byť na krátkou dobu)

Howgh

(protože sem ještě Mira Fric něco napsal během psaní mého příspěvku, tak k tomu také ještě něco dodám - ohledně geometrie.)

Mirek Olša nevymýšlí žádný nový systém, podle kterého by se dal správně v RBR reprodukovat reálný podvozek, protože to ani nejde. Jde nám pouze o to, abysme správně porozuměli provázanosti jednotlivých parametrů. Jde totiž o to, že pokud změníme jeden (např. délku ramene), tak je potřeba změnit poměrně i jiné parametry a pokud se to neudělá, tak z toho plynou blbosti. A tyto blbosti prostě chcem pohlídat.

To je celé a co se týče S1600 a jiného druhu zavěšení než MacPherson, tak to je otázka co s tím uděláme - snaha bude prostě to nějak přiblížit.


Naposledy upravil PANCOCHA Jaroslav dne so duben 21, 2007 14:32, celkově upraveno 3 krát
Příspěvek Zaslal: so duben 21, 2007 13:35
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
FRIC Miroslav





Založen: 09. 01. 2006
Příspěvky: 2915

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Jen bych poopravil... za homologačními listy hledej Martina Brudera, přinejmenším za většinou Wink

_________________
Nepište mi, prosím. Už tři roky nejsem na pluginu aktivní. Díky

Please, don't write any questions to me. I've been away from RBR world for three years. Thanks
Příspěvek Zaslal: so duben 21, 2007 13:39
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KORAL Vaclav





Založen: 17. 09. 2005
Příspěvky: 1351
Bydliště: Prague

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Takze, ja to shrnu a byl bych rad, kdyby se tema timto uzavrelo:

1. Fyziky zatim nejsou, duvody jsou ruzne a hruzne, ale proste zatim nejsou, tecka. Nechme na zucastnenych, jestli maji ciste svedomi nebo ne.

2. Byl bych rad, kdyby se invektivy "ten neco neudelal a tamten mi neodpovida na ICQ" neresily na public foru. Kdyz uz si chcete nadavat, reste to pres PM. Plati pro obe zucastnene strany.

3. Plugin se rozjede s omezenym poctem modelu a fyzik, postupne se budou pridavat. Ono je to mozna tak dobre, pocitam ze aspon zezacatku se budou odchytavat problemy, ktere se proste nedaji odladit "nanecisto".

4. Jaka auta budou povolene od zacatku se zatim nevi, a rozhodne se neunavujte psanim prispevku "urcite tam dejte auto XYZ protoze jsem na nej zvykly", protoze k nim prihlednuto rozhodne nebude. Nejsme politici, abysme k vybirani aut potrebovali lobbing, my se rozhodujeme jen a jen podle kvality.

5. Byl bych rad, kdyby se tu dodrzovala aspon zakladni etiketa pro prispivani na verejna fora - jen tak namatkou, nepsat 50 prispevku o tom samem, prekontrolovat si po sobe pravopis, a podobne.

Howgh,

_________________
Vašek Korál
Montek MotorSport

Image
Příspěvek Zaslal: so duben 21, 2007 15:22
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TUCHYNA Martin





Založen: 10. 03. 2005
Příspěvky: 81
Bydliště: Bánovce nad Bebravou

Příspěvek Předmět: Otazocka Odpovědět s citátem

Este malicku otazocku? Ja to tu nepoznam ty o tom rozhodujes ci ide len o nejake tvoje zhrnutie ci nazor a rozhodne niekto iny? Iba sa pytam. A zaroven sa ospravedlnujem za to ze som sa rozhorcil ale bol som tu prvy krat a nezdalo sa mi to nejak. Dakujem. Question

_________________
TripleX
Příspěvek Zaslal: so duben 21, 2007 18:47
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
KORAL Vaclav





Založen: 17. 09. 2005
Příspěvky: 1351
Bydliště: Prague

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Tak moje slovo tu jistou vahu ma, jelikoz jsem jeden z adminu tohodle webu. Ale posledni slovo ma vzdycky Wally.

_________________
Vašek Korál
Montek MotorSport

Image
Příspěvek Zaslal: so duben 21, 2007 18:54
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Strana 9 z 10

 
Přejdi na:  



Czech translation by Azu
 
  Based on CanverRed theme