Hlavn� strana    FORUM Obsah fóra Richard Burns Rally
  FAQ •  Hledat •  Seznam uživatelů •  Uživatelské skupiny •  Registrace •  Soukromé zprávy •  Přihlášení

otázky do začátku

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
NOVAK Martin





Založen: 25. 05. 2006
Příspěvky: 20
Bydliště: Czech Republic

Příspěvek Předmět: otázky do začátku Odpovědět s citátem

Ahoj,

rád bych znal odpovědi na některé otázky:

1) Mám volant XTECH pcv9b - http://www.xtech.cz/inshop/scripts/detail.asp?itemid=1616&Level=57
Co si o něm myslíte? A také nevím, zda-li má společnou osu pro plyn a brzdu..nevím, jak to rozeznat a nikde v manuálu jsem to nenašel.

2) Stále mi největší problémy dělá průjezd vraceček na asfaltovém povrchu. Jezdím je takto: příjezdová rychlost kolem 50km/h -> rychlostní stupeň 2 -> ruční brzda cca. 1s -> plný plyn a směřuji čumák auta pryč ze zatáčky

jenže často se mi stává, že se auto buď nedotočí a skončím ve vnějšu zatáčky nebo naopak zase přetočí a skončím ve vnitřku zatáčky nebo se to zázračně povede Wink

Jak to jezdíte vy?

3) Jaké nejideálnější nastavení podvozku pro asfalt? Já se snažím o co nejtvrdší tlumiče a o co nejmenší výšku vozu. Logicky to musí zvýšit stabilitu a přesnost. ALE když jsem to zkoušel, tak to sice parádně sedí, ovšem auto reaguje dost přecitlivěle a je těžké jet i rovně.

4) Přeložte mi někdo ty hlášky od navigátora prosím. LEVÁ 40 ŘÍZNI - co znamená to číslo a řízni?

5) když jedu sezónu a v poslední RZtě jsem to vykosil, přišel jsem o všechny body a hodilo mě to do další soutěže. Nejde to nějak vrátit? Abych si tu poslední RZ zajel znovu a obhájil si prvenství?

No, snad si tu kopu textu někdo přečetl a odpoví Rolling Eyes

_________________
kdo maže, ten jede!
Příspěvek Zaslal: pá květen 26, 2006 0:35
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VALENTA Jan





Založen: 23. 03. 2006
Příspěvky: 24
Bydliště: Praha

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

1) nevim?
2) jde o trenink, postupem času na to přijdeš
3) já nic nenastavuju jezdim standard, ale je to alchymie
4) číslo udává kolik je metrů do další zatáčky a řízni značí že si to můžeš vnitřní stranou zatáčky klidně zkrátit, neřež znamená že je ve vnitřku zatáčky nějaké nebezbečí, třeba kamen nebo strom atd.
5) Tohle je simulátor a ne nějaká arkáda takže bych to ani moc nezkoušel a snažil se trénovat

_________________
Image
Příspěvek Zaslal: út květen 30, 2006 11:07
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mkarlos





Založen: 15. 02. 2006
Příspěvky: 3
Bydliště: Zlín

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

1) lepší než klávesnice, ale určitě nepůjde brzdit a přidávat plyn zároveň.
Jestli je vibracni tak RBR tusim vibrace nepodporuje.
2) Dobrzdím tak na 70-50, podradim na 3, zatocim a taham za rucku, podradim na 2 az 1 a pak s citem pridavam plyn aby se to nepretocilo.
3)Nastavuju jenom podvozek a svornost diferaku, do map radsi nehrabu.
4)viz predchozi prispevek
5)Po kazde odjete RZ to jde ulozit. Pokud to zkazis, tak ukoncis sampionat a znova nahrajes svuj profil. Potom das pokracovat v sezone a mel bys zacit od posledniho sejvu.
Příspěvek Zaslal: st květen 31, 2006 12:42
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Trujillo





Založen: 02. 06. 2006
Příspěvky: 3

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Mám s dovolením dotaz ohledně ovládání. Je možné někde sehnat a připojit pouze pedály, zatáčení přitom nadále ovládat klávesnicí? Už jsem si kupodivu zvykl klávesnicí řídit docela obstojně, intenzitu zatáčení a šlapání na pedáli koriguji různou intenzitou přerušovaného mačkání dané klávesy, ale přeci jenom u ovládání plynu a brzd je ti i tak celkem neohrabané.
Příspěvek Zaslal: pá červen 02, 2006 8:45
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
NOVAK Martin





Založen: 25. 05. 2006
Příspěvky: 20
Bydliště: Czech Republic

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Trujillo napsal:
Mám s dovolením dotaz ohledně ovládání. Je možné někde sehnat a připojit pouze pedály, zatáčení přitom nadále ovládat klávesnicí? Už jsem si kupodivu zvykl klávesnicí řídit docela obstojně, intenzitu zatáčení a šlapání na pedáli koriguji různou intenzitou přerušovaného mačkání dané klávesy, ale přeci jenom u ovládání plynu a brzd je ti i tak celkem neohrabané.

Já myslím, že na volant by sis zvykl mnohem rychleji a rozhodně bys byl nadšený - oproti klávesnici. Jestliže uvažuješ o pedálech, kup si rovnou celý volant. Nebudeš vůbec litovat! Pravá simulace začíná až s volantem.

_________________
kdo maže, ten jede!
Příspěvek Zaslal: pá červen 02, 2006 10:17
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Trujillo





Založen: 02. 06. 2006
Příspěvky: 3

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Ale jo, urcite mas pravdu. Me jde abych se priznal o to, ze ty pedaly by nebyli zas tak videt, s volantem v ruce bych si pripadal trochu infantilne.
Příspěvek Zaslal: pá červen 02, 2006 12:07
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
NOVAK Martin





Založen: 25. 05. 2006
Příspěvky: 20
Bydliště: Czech Republic

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Trujillo napsal:
Ale jo, urcite mas pravdu. Me jde abych se priznal o to, ze ty pedaly by nebyli zas tak videt, s volantem v ruce bych si pripadal trochu infantilne.

Infantilně? To trochu nechápu...Nechápu co je na volantu infantilního. Je to výborný prostředek jak si hru více užít a prohloubit si herní zážitek. Není se za co stydět. Patří to k simulaci.

_________________
kdo maže, ten jede!
Příspěvek Zaslal: pá červen 02, 2006 14:20
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hrouda





Založen: 24. 03. 2005
Příspěvky: 899
Bydliště: Brno

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

NOVAK Martin napsal:
Trujillo napsal:
Ale jo, urcite mas pravdu. Me jde abych se priznal o to, ze ty pedaly by nebyli zas tak videt, s volantem v ruce bych si pripadal trochu infantilne.

Infantilně? To trochu nechápu...Nechápu co je na volantu infantilního. Je to výborný prostředek jak si hru více užít a prohloubit si herní zážitek. Není se za co stydět. Patří to k simulaci.
To ja zase chapu. Kdyz mam v praci na stole volant a prijede nejaky sef z prahy tak to vypada blbe, ale pedaly pod stolem nejsou videt. Jinak pri nastavovani si na zataceni zmacknes sipky a na akceleraci pedaly. To jde.

_________________
Image
Příspěvek Zaslal: pá červen 02, 2006 14:49
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
NOVAK Martin





Založen: 25. 05. 2006
Příspěvky: 20
Bydliště: Czech Republic

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Hrouda napsal:
NOVAK Martin napsal:
Trujillo napsal:
Ale jo, urcite mas pravdu. Me jde abych se priznal o to, ze ty pedaly by nebyli zas tak videt, s volantem v ruce bych si pripadal trochu infantilne.

Infantilně? To trochu nechápu...Nechápu co je na volantu infantilního. Je to výborný prostředek jak si hru více užít a prohloubit si herní zážitek. Není se za co stydět. Patří to k simulaci.
To ja zase chapu. Kdyz mam v praci na stole volant a prijede nejaky sef z prahy tak to vypada blbe, ale pedaly pod stolem nejsou videt. Jinak pri nastavovani si na zataceni zmacknes sipky a na akceleraci pedaly. To jde.

Tak tady nebyla řeč o hraní v práci. To je jiná a celkem jasná věc ne. Tady jde o podstatu. Hraní s volantem není prostě infantilní záležitost. Ale je to věcí názoru. Jasný.

_________________
kdo maže, ten jede!
Příspěvek Zaslal: pá červen 02, 2006 17:31
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Trujillo





Založen: 02. 06. 2006
Příspěvky: 3

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Nemyslel jsem to nijak spatne, rozhodne sem nechtel nikoho urazit, s tou infantilnosti sem to myslel spis v pripadech, ktery zminil hrouda. Tedy tehdy, kdyz okoli ocekava, ze se u kompu zabyvam necim naramne dulezitym a i ja bych ocenil, aby u tohoto pocitu zustalo. Jinak Hroudovi dik za radu
Příspěvek Zaslal: po červen 05, 2006 8:14
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KRYSTYN Miroslav





Založen: 02. 06. 2006
Příspěvky: 701
Bydliště: Zlín

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Měl bych dotaz na "šipkaře". Nějakou dobu teď patřím mezi Vás a nechápu nastavení filtrů. Má někdo stručný polopatický návod jak nejlíp nastavit filtry aby byla hra hratelná i na šipkách?
Hlavně řízení a brzda by chtěla trošku plynulosti Question

_________________
www.kcm-rbr.cz
Příspěvek Zaslal: pá srpen 31, 2007 19:40
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Henri





Založen: 09. 05. 2006
Příspěvky: 16

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

KRYSTYN Miroslav napsal:
Měl bych dotaz na "šipkaře". Nějakou dobu teď patřím mezi Vás a nechápu nastavení filtrů. Má někdo stručný polopatický návod jak nejlíp nastavit filtry aby byla hra hratelná i na šipkách?
Hlavně řízení a brzda by chtěla trošku plynulosti Question


Brzdit se dá na šipkách pomocí přerušovaných stisků. Pokud si tam dáš pomálý náběh brzdícího účinku, tak musíš začít brzdit o dost dřív a nebudeš tak rychlý, protože v každé zatáčce nějakou tu desetinu žtratíš. S řízením ti nepomůžu, tohle zkrátka ve hře zvládnuté není. Můžeš nastavovat jak chceš a bude se ti stávat, že se u určitého modelu vozu k finálnímu použitelnému nastavení zkrátka nedostaneš. Některá auta ti budou na klávesnici vyhovovat a jiné zase vůbec. Je to dáno geometrií a setupem vozu. Ukládat si nastavení filtrů pro jednotlivé auta a jejich fyziky nelze, což je velká škoda. Budeš si to muset psát na papír.
Příspěvek Zaslal: pá říjen 26, 2007 16:39
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PISTULKA David





Založen: 23. 04. 2007
Příspěvky: 353
Bydliště: Tábor

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

1) Neznam, podle pro RBR je idealni Logitech.

2) auto se ti nesmi zastavit, ja klidne podradim i na 1ku...a je to i dost o nastaveni auta...

3) nastaveni moc nerozumim takze ti neporadim

4) cisla v radu 10k ti udavaj metry do zatacky, leva je opak pravy Very Happy

5) sezonu sem nejezdil...skocil sem rovnou do pluginu. Laughing

_________________
Image
Příspěvek Zaslal: ne říjen 28, 2007 21:36
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  



Czech translation by Azu
 
  Based on CanverRed theme