Hlavn� strana    FORUM Obsah fóra Richard Burns Rally
  FAQ •  Hledat •  Seznam uživatelů •  Uživatelské skupiny •  Registrace •  Soukromé zprávy •  Přihlášení

RBR vs LCD panel 20" 16:9
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
BARTA Roman





Založen: 03. 03. 2005
Příspěvky: 841
Bydliště: Vysočina

Příspěvek Předmět: RBR vs LCD panel 20" 16:9 Odpovědět s citátem

Prosím, má někdo zkušenosti s během RBR a kvalitou obrazu na LCD 16:9 ?? A potažmo gr. kartě GeForce 7800 GTX a výš...Chystám se na nový HW a rád bych pročetl nějaké ty názory, pokud budou Wink
Příspěvek Zaslal: so březen 18, 2006 12:11
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tomas Holba





Založen: 01. 04. 2005
Příspěvky: 114
Bydliště: Banska Bystrica,Slovakia

Příspěvek Předmět: Re: RBR vs LCD panel 20" 16:9 Odpovědět s citátem

A aku odozvu bude mat ten LCD monitor?Ak bude viac ako 8-12 ms, tak si z tej jazdy az tak vela neuzijes, a budes sa viac trapit, ako by si si ju vychutnal...

BARTA Roman napsal:
Prosím, má někdo zkušenosti s během RBR a kvalitou obrazu na LCD 16:9 ?? A potažmo gr. kartě GeForce 7800 GTX a výš...Chystám se na nový HW a rád bych pročetl nějaké ty názory, pokud budou Wink

_________________
Imagewww.peugeotmotosk.szm.com
Příspěvek Zaslal: so březen 18, 2006 16:38
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
BARTA Roman





Založen: 03. 03. 2005
Příspěvky: 841
Bydliště: Vysočina

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Odezva by měla být dobrá 8 ms. Spíš mám obavy aby RBR rally uměl nativní rozlišení 1600x1080 (16:9). Jinak to udělá po stranách pruhy a je z toho rázem 17". Já mám teď CRT 21", ale je půjčený z práce. nerad bych přišel o velikost obrazu. Viděl jsem na CEBITU tuším Xpand rally na 16:9 to vypadalo nádherně, i když samotná hra je na 2 věci Smile
Příspěvek Zaslal: so březen 18, 2006 18:53
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BITTNER Jan





Založen: 23. 04. 2005
Příspěvky: 1142

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

BARTA Roman napsal:
Odezva by měla být dobrá 8 ms. Spíš mám obavy aby RBR rally uměl nativní rozlišení 1600x1080 (16:9). Jinak to udělá po stranách pruhy a je z toho rázem 17". Já mám teď CRT 21", ale je půjčený z práce. nerad bych přišel o velikost obrazu. Viděl jsem na CEBITU tuším Xpand rally na 16:9 to vypadalo nádherně, i když samotná hra je na 2 věci Smile


Tak myslím že tě můžu uklidnit ,obraz jede v poho na 16:9 a odezvu mám 12ms. Rozlišení tedy jedu 1280x1024 a nemam problém a navíc většina LCDeček umí za jakéhokoliv stavu držet celou obrazovku ,takzvaný fulscreen a tím máš zaručeno vše co jsi chtěl vědět o LCD ,ke grafárně bohužel nic jelikož vlastním ATI 9800 PRO. Měl jsem možnost otestovat LCD s odezvou 6 ms a rozdíl ve hře jsem nezaregistroval ,krom toho že šli lépe barvy oproti mému dědečkovi fyrmi SONY.

_________________
Image
Příspěvek Zaslal: ne březen 19, 2006 20:43
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BARTA Roman





Založen: 03. 03. 2005
Příspěvky: 841
Bydliště: Vysočina

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

BITTNER Jan napsal:
BARTA Roman napsal:
Odezva by měla být dobrá 8 ms. Spíš mám obavy aby RBR rally uměl nativní rozlišení 1600x1080 (16:9). Jinak to udělá po stranách pruhy a je z toho rázem 17". Já mám teď CRT 21", ale je půjčený z práce. nerad bych přišel o velikost obrazu. Viděl jsem na CEBITU tuším Xpand rally na 16:9 to vypadalo nádherně, i když samotná hra je na 2 věci Smile


Tak myslím že tě můžu uklidnit ,obraz jede v poho na 16:9 a odezvu mám 12ms. Rozlišení tedy jedu 1280x1024 a nemam problém a navíc většina LCDeček umí za jakéhokoliv stavu držet celou obrazovku ,takzvaný fulscreen a tím máš zaručeno vše co jsi chtěl vědět o LCD ,ke grafárně bohužel nic jelikož vlastním ATI 9800 PRO. Měl jsem možnost otestovat LCD s odezvou 6 ms a rozdíl ve hře jsem nezaregistroval ,krom toho že šli lépe barvy oproti mému dědečkovi fyrmi SONY.

Díky ti moc za poznatky Exclamation Cool
Příspěvek Zaslal: ne březen 19, 2006 21:12
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KRYSTYN Miroslav





Založen: 02. 06. 2006
Příspěvky: 701
Bydliště: Zlín

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Vidím že se to tu už řešilo, ale raději se zeptám znova. Chtěl bych koupit LCD panel, buď 19" nebo i 22", kolem 6.000.- Kč. Mám A 3000 a grafárnu 6600GT a teď jedu RBR v rozlišení 1024x768. Kromě požadavku plynulého hraní RBR nemám žádný další požadavky Cool
Má někdo 22" a jede Vám to fakt 16:9?
Nezvýší panel LCD požadavky na grafiku a železo obecně?

_________________
www.kcm-rbr.cz
Příspěvek Zaslal: so listopad 03, 2007 20:24
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BITTNER Jan





Založen: 23. 04. 2005
Příspěvky: 1142

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Když koupíš větší monitor tak si zvedneš asi i rozlišení a tím i vyšší nároky na grafiku .
Ještě jsem chtěl jen napsat - bacha co si vybíráš za 6000 Kč - bacha na levný šity . Pročti si recenze a uvidíš co nabízí , jak se podvádí s milisekundami a jak to vypadá se stálostí barev , podsvícením atd.
Takže raději ušetři a kup si něco kvalitnějšího .

já koupil v polovině roku za skoro 9000,- 19 LG a myslím ,že pod tuto cenu nechodit pokud chceš aspoň trochu kvalitu .
Neber to jako moralizování ,ale radu jak se nenechat napálit .
Razz

_________________
Image
Příspěvek Zaslal: so listopad 03, 2007 21:03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KRYSTYN Miroslav





Založen: 02. 06. 2006
Příspěvky: 701
Bydliště: Zlín

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Díky za postřehy.
Mám ale ještě nějaké dotazy. Nemusím přece mít nastavené plné rozlišení monitoru. Nebo jo? No a co se týče stálosti barev a pozorovacího úhlu, to moc neřeším, čumím na monitor dvě-tři hoďky třikrát týdně a to je stejně většinou hraní RBR Cool
Jinak mám teď v hledáčku něco takového, ačkoliv cena už je těsně za mojí hranicí, ale ještě snesitelná.
http://interlink.tsbohemia.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=58912

_________________
www.kcm-rbr.cz
Příspěvek Zaslal: so listopad 03, 2007 21:19
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
UTRATA Lukas





Založen: 23. 09. 2005
Příspěvky: 994
Bydliště: Doksy

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Nevím, zda 9000 za LCD není trochu moc, já kupoval 19'' před cca rokem za nějakých 6.000,- Kč a nemůžu si stěžovat. A to do toho čumím dny a noci Wink Ale pravdou je že nejsem nijak náročný uživatel, co se grafických zážitků týče, ona mi to ani moje grafárna nedovolí.

_________________
IRIDIUM RBR Team - - - LucOut

http://octaviarbrcup.ic.cz
Příspěvek Zaslal: so listopad 03, 2007 23:02
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
SCHWARZ Armin





Založen: 28. 12. 2005
Příspěvky: 155
Bydliště: NDR

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

RBR jede 16:9 jedine za pomoci CamHacku, jinak bud deformovany nebo s cernymi okraji. A CamHack se nesnasi s Keriem(aspon u mne, kdyz jsem Kerio pouzival). Jenom takovy upozorneni.
Příspěvek Zaslal: so listopad 03, 2007 23:19
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
NEMEC Michal





Založen: 03. 03. 2005
Příspěvky: 912
Bydliště: Praha

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

No nevim co mas za RBR karlovaraku ale moje RBR neumi 16:9.Mam to poradne roztahnuty a jedina moznost je pres camHack a to je na nic protoze to musis pokazdy nastavovat.

_________________
mikeee, Subaru WRT
Vitez - RBR MCR Rally 05/06; 12h,24h Daytona(09,11); 12h Sebring(09,11); 24h LeMans(09) ; Druhej - 24h Nürburgring(09)
Příspěvek Zaslal: ne listopad 04, 2007 0:44
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KRYSTYN Miroslav





Založen: 02. 06. 2006
Příspěvky: 701
Bydliště: Zlín

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Aha, takže 16:9 není až tak jisté. No vida.

_________________
www.kcm-rbr.cz
Příspěvek Zaslal: ne listopad 04, 2007 8:25
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MIKSOVSKY Jakub





Založen: 06. 08. 2006
Příspěvky: 465
Bydliště: Praha, Czech

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

tak sem to teďka zkoušel na "placatým" Lenovu a RBR 16:9 (1680:1050) "umí" (z kabiny dobrý, ale zvenku je auto takový lehce rozpláclý), stačí v RichardBurnsRally.ini napsat požadované rozlišení.

_________________
YARGH! / KirK
Don´t Panic............Douglas Adams
Mirek kecá Smile
I Got A Fever, And The Only Prescription Is More Cowbell!
Příspěvek Zaslal: ne listopad 04, 2007 10:10
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
BARTA Roman





Založen: 03. 03. 2005
Příspěvky: 841
Bydliště: Vysočina

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Mám také už LCD. Samsung 226BW 22" 16:10 - obraz RBR je špička, ale ne na plné rozlišení LCD, nýbrž "jen" 1600x900 - jedině tak se odstrani "zoubkování textur". Typické roztažení se eliminuje programem CamHack a nastavenim Aspect ratio na 4:3 jeho funkčními klávesami. Však to většina zná Smile . A navíc Camhack si pamatuje poslední nastavení, takže není pravda, že se to musí pořád nastavovat !!! Další výhoda toho je, že se netvoří pruhy po stranách ale obraz je opravdu širokoúhlý a neroztáhlý.
S Firewallem Kerio nemám problém.

Asi se sluší říci, že je třeba také slušná grafika, aby se to utáhlo - nejlépe 8800 GTS 640MB že Smile tu mohu doporučit - nebo si počkat na 8800GT, která vyjde levněji a mrcha bude rychlejší.
Příspěvek Zaslal: ne listopad 04, 2007 11:07
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MARGECANSKY Martin





Založen: 19. 04. 2007
Příspěvky: 1066
Bydliště: Moldava nad Bodvou

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

tak ja si idem teraz kupit samsung 22",.uvidime co to spravi,.a nebudu ziadne problemy,.cena je 10 500sk bez DPH

_________________
CARLSBAD Rallye Team--Peugeot 207 S 2000
Příspěvek Zaslal: po listopad 05, 2007 22:10
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

 
Přejdi na:  



Czech translation by Azu
 
  Based on CanverRed theme