Hlavn� strana    FORUM Obsah fóra Richard Burns Rally
  FAQ •  Hledat •  Seznam uživatelů •  Uživatelské skupiny •  Registrace •  Soukromé zprávy •  Přihlášení

Problém EAX na Windows 7 (a asi i VISTA)

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
HAVLAS Martin





Založen: 21. 01. 2009
Příspěvky: 7
Bydliště: Brno

Příspěvek Předmět: Problém EAX na Windows 7 (a asi i VISTA) Odpovědět s citátem

Zdravím,

Zakoupil jsem si nový Windows 7 Professional 64bit. Po nainstalování RBR jsem byl však zděšen. Ve svém PC mám zvukovou kartu podporující EAX efekty (vlastním Creative Labs X-Fi mX Xtreme Gamer) a doteď jsem si na starých Win XP užíval doslova zvukové "orgie" při hraní. Tož sem tedy vlitl na net a dohledal, že EAX akcelerace zvuku je ve WIN7 v podstate odpesana, protoze ve WIN7 nemuze program (RBR) pristupovat primo k HW pc ... nejsem a vsak zadny znalec, pouze jsem to vydedukoval...

Většina her s EAX ale řeší tento problem se zvukem pomocí programu Creative ALchemy, který by prý mel opet vrátit efekty jako na staých XPckách. Tak sem se v tom programu rochtal a nastavil tedy RBR slozku do ALchemy a v doufání že to pujde pustil hru... a nic... Turbo Overflow, ci co (po vyslapnuti plynu to krasne zasiceni) ma ohavný zvuk a celkove je zvukový dojem katastrofální.

Cetl jsem, ze tento problem byl uz ve WIN Vista, ty jsem však vynechal, nikdy jsem je nemel.

Rad bych se tedy zeptal vás, zda nemá nekdo tuseni jak zprovoznit EAX pod RBR.

Díky
Příspěvek Zaslal: st listopad 11, 2009 19:28
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CHUM Lukas





Založen: 26. 08. 2009
Příspěvky: 108

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Já se v tom tedy moc nevyznám, ale nešel mi navigátor, vše jsem vyzkoušel a byla v tom triviální věc, měl jsem nastavenou zvukovku na 7.1, zkoušel jsem na 5.1, ani při tom nešel, zkusil jsem navolit Stereo a v tom už ten navigátor fachčil, tak si zkus pohrát s nastavení zvuků, ale asi jsem řekl blbost, jak říkám ve zvukách se moc nevyznám.
Příspěvek Zaslal: st listopad 11, 2009 20:51
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
HAVLAS Martin





Založen: 21. 01. 2009
Příspěvky: 7
Bydliště: Brno

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Nastavenim reproduktoru to neni, kontroloval jsme to a mám to nastavene na 2.0 repro (mám 2.1).

Už nevím co kde udělat. Mám plně opatchováno, nejnovější ovladače a pořád nic. Asi se vrátím k XP Sad
Příspěvek Zaslal: pá listopad 13, 2009 10:15
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PTACEK Martin





Založen: 24. 08. 2005
Příspěvky: 363
Bydliště: Zlin

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Zdar...
měl jsem ten samý problém, já jsem SB Live pod W7 ani nerozjel, a co jsem se dočetl na internetu, tak všeobecně Creative Labs má s tím mega problémy už od oper. systému Vista.

Řešení:
http://kxproject.lugosoft.com/

To jsou nějací rusáci, kt. jsou total nadšenci, aby zvukovky fungovali pod Vistama a W7......stáhni si to, vyzkoušej, snad to pomůže.

_________________
Image
Legenda
Příspěvek Zaslal: pá listopad 13, 2009 10:27
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
GRIESSL Karel





Založen: 21. 11. 2007
Příspěvky: 45
Bydliště: Praha 10 Vrsovice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj,tak ,jak jste kdo dopadl s těma Win. 7 a zvukem.Bude mě čekat asi ten samý problém,mám novou mašinu a jsou tam také Win 7.Dík Karel
Příspěvek Zaslal: čt prosinec 03, 2009 21:57
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SRAMEK Tomas





Založen: 13. 10. 2008
Příspěvky: 183

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Ja mam Windows XP a taky mi zni blow off ventil jako ozvena v tunelu.Schvalne jsem si kvuli tomu koupil novou zvukovku Creative X-Fi Xtreme Audio a je to porad stejne,ale prisel jsem na to,proc to tak dela.Pouzivam na hry program nHancer(neco jako nVidia control panel),kde si muzu nastavit antialiasing a ostatni moznosti vylepseni grafiky.Jakmile pohnu s nejakym nastavenim mimo defaultni nastaveni,tak zni BOV prave tak jako ozvena v tunelu a kdyz to dam zpatky,tak to zni o neco lip,ale obraz je cely kostickovany,takze kdyby jste nekdo vedeli,co s tim,tak tady napiste.
Příspěvek Zaslal: po prosinec 07, 2009 18:13
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SLIVA Ales





Založen: 15. 12. 2007
Příspěvky: 38

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

To eax na Vistě/7 funguje pouze s hrami které podporuje Creative Alchemy (program), bohužel na rbr nemysleli takže eax rozchodit nepude...
Příspěvek Zaslal: út prosinec 15, 2009 20:36
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HAVLAS Martin





Založen: 21. 01. 2009
Příspěvky: 7
Bydliště: Brno

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Zdar,

tak po delší době, co jsem si přečetl že vyšla finální verze toho ALchemy jsem se pustil v přesvědčení, že to bude fungovat do opět nelítostného boje s WIN7.

Musím vám řící že se podařilo. Prošel jsem snad desítky všech voleb nastavení a nakonec sem se dopátral ke konfiguraci, která mi funguje. Všichni, kteří vlastní plnokrevnou X-FI zvukovou kartu a uvažujete o přechodu na Windows 7, nebo je dokonce už užíváte zbystřete!

Zde přikládám konfiguraci jak se mi podařilo rozjet EAX, možná to bude u každého individuální, ale pro orientaci to postačí.

Nastavení programu Creative ALchemy:
Buffers = 10
Duration = 5
Maximum Voice Count = 50

u poslední volby je tato hodnota asi hodne individuální v závislosti na výkonu vašeho PC. Maximální hodnota je 128, když ji nastavím a jedu RZ na asfaltu tak je to v pořádku, hra se neseka a jede plně plynule. Když však nechám hodnotu 128 a jedu na šotolině, tak je to jeden velkej tetris a hra se opravdu seká a je to nehratelné.

Je možné, že se vám při hraní drobet zblázní zvuk, ale jen minimálně, je to skoro neznatelné. Pokud se vam to stane, tak hru jednoduše prerušte ESC a hned zase odpauzujte, problem zmizi. Doufám, že vám tyto rady budou nápomocny, ja jsem to stímto nastavením plně rozjel

Nakonec pridávám odkaz na stazeni nejnovejsiho alchemy:
http://support.creative.com/downloads/download.aspx?nDownloadId=11202

Pokud bude potreba dodat podrobný grafický návod na to, jak nastavit ALchemy tak to v co nejbližší době doplním.

Toto reseni by samozrejme melo fungovat i u Visty

_________________
SAS Krmelín rally team
Příspěvek Zaslal: čt leden 14, 2010 23:40
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HAVLAS Martin





Založen: 21. 01. 2009
Příspěvky: 7
Bydliště: Brno

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Omlouvam se moderatorum ze to pisu hned za svuj prispevek. Vim ze bych to mel editnout, ale takto jedine docilim efektu, ze si to nekdo precte Smile - bo kdo by cetl 2 radky na konci tak dlouheho prispevku.


Lidi, mohl by to někdo z vas otestovat? Zda toto řešení funguje i na Vistach či na jiných Creative kartách (nemusi jít o X-FI serii) co má EAX?
Podělte se prosím o zkušenosti. Abych mohl pak sepsat ten návod.
Díky

_________________
SAS Krmelín rally team
Příspěvek Zaslal: ne leden 17, 2010 19:18
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  



Czech translation by Azu
 
  Based on CanverRed theme