Hlavn� strana    FORUM Obsah fóra Richard Burns Rally
  FAQ •  Hledat •  Seznam uživatelů •  Uživatelské skupiny •  Registrace •  Soukromé zprávy •  Přihlášení

Richard Burns Rally FAQ

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Wally
Site Admin




Založen: 08. 02. 2005
Příspěvky: 810

Příspěvek Předmět: Richard Burns Rally FAQ Odpovědět s citátem

Co všechno musím mít nainstalované k hraní online ?
- nejlépe v následujícím pořadí: patch 1.02, aktuální verzi pluginu (když netrefíte poslední, tak po prvním spuštění se aktualizuje), otočená škola, otočené tratě, Příbram I, Sosnová, Příbram II
- vše včetně aut s aktuální fyzikou najdu v download
- Hezký návod Jak začít najdete tady: http://rbr.onlineracing.cz/index.php?act=al&p=howtostart

Jak se můžu přihlásit do nějakého týmu?
- je dobré nejdříve zkontaktovat manažera a zeptat se o povolení, většina týmů má i svou webovou stránku
- v profilu si vyberu tým a dám zažádat. Pokud manažer povolí, budu přijat do týmu.

Co jsou to licence a jak je získám?
- každý registrovaný jezdec automaticky získává default licenci
-další licence slouží pořadatelům oficiálních podniků jako je Team rally a Euro rally k rozlišení závodníků. Získání těchto licencí upravují pravidla daného poháru.

Nemůžu si vybrat požadované auto v turnaji
- pro tento turnaj není auto povolené
- mám špatnou fyziku nebo špatný model – aktuální a funkční fyziky a modely jsou v sekci download
- nejčastější problém je model nainstalován na jiném slotu než fyzika
- pokud všechno selže, zkuste se podívat na stránku http://www.kcm-rbr.cz/ - v sekci Download je možné najít installer který auto nainstaluje za vás

Nejde mi založit turnaj
- nedaroval jsem na chod pluginu
- vyčerpal jsem limit tří současně založených turnajů

Co je to registrace do turnaje?
- na některé turnaje je nutné se registrovat předem. Tyto turnaje jsou v seznamu označeny vykřičníkem. Provádí se to následovně: zvolím daný turnaj v seznamu a pod názvem turnaje si můžu vybrat auto. Vše potvrdím tlačítkem registrace. Do konce registrace je možné auto jakkoliv změnit.
- neplést s registrací do pohárů, kde si pravidla zvolí pořadatel a většinou jsou vysvětlena na internetových stránkách daného turnaje.

Co je to reset turnaje ?
- pokud mi spadne hra, můžu v detailech turnaje požádat o reset a pokud bude uznán, můžu vstoupit znovu do turnaje
- u většiny pohárů jsou přesná pravidla pro poskytování resetů, u běžných turnajů záleží na autorovi turnaje

Co když mi spadne hra v turnaji, který jsem sám vytvořil, můžu žádat o reset ?
- ano, reset vyřizují v takovém případě admini fóra

Co znamená zákaz přerušení turnaje ?
- pokud je zakázáno přerušit turnaj, po resetu nastupuje jezdec od začátku
- pokud je povoleno přerušit turnaj, po resetu jezdec nastoupí po poslední zkoušce, kterou odjel
- neznamená to, že můžu uprostřed turnaje skončit hru a vrátit se do turnaje později

Při vstupu do turnaje mi to napíše Prosím použij originálni fyziku…
- nemám správnou fyziku tratí, pro kterou je turnaj vytvořen
- jsou tři možnosti – fyzika tratí – originální fyzika (u naprosté většiny turnajů)
- snow mod ( upravuje sněhové bariéry ve Finsku)
- snow france mod ( upravuje fyziku asfaltu na sněhovou)

Neustále mi padá hra do windows
- je dobré zkusit přeinstalovat celé RBR a používat pouze přídavky ve hře určené pro plugin, žádné další.
- nejvíce problémů bývá u zvukových karet a ovladačů grafiky
- u grafických karet ATI je dobré vypnout ATI calyst center a ATI tool

Nemůžu spustit Sosnovou
- nedaroval jsem na chod pluginu
- Sosnovou lze jezdit pouze online – tedy v turnaji, zakládat do turnajů mají právo pouze admini pluginu

Nemůžu si přehrát replay z Příbrami nebo Sosnové
- replaye jdou spustit pouze přes plugin kdy je nutné se přihlásit svým jménem a heslem


Auto ke konci erzety ztratí výkon – poškozené těsnění hlavy válců
- do souboru RichardBurnsRally.ini v hlavním adresáři hry přidejte do části o pluginu následující: fixgasketbug = true


Hra po spuštení píše: "Error loading hedgehog:error creating pixel shader pixel shaders/General/CarGlassInternal.pso". Co mám dělat???
Zřejmě vlastníte grafickou kartu geforce řady MX, která nepopdoruje Pixel Shadery. Sice lze rozchodit hru i na této grafické kartě (sám mám odzkoušeno), ale raději si kupte lepší grafickou kartu. Na MX je totiž hra docela pomalá, hratelná je pouze rally škola. Pokud ovšem stále chcete hru alespoň vidět i na kartách bez pixel shaderů, stáhněte si program 3dAnalyze, pomocí kterého pak spusťte RichardBurnsRally_SSE.exe se zaškrtnutým "skip pixel shader version 1.1". Hra by pak měla naběhnout, i když nějaké textury budou chybět... Pokud vlastníte přímo GF MX řady 4xx, je situace o trochu složitější - nejdřív je třeba si někde sehnat patch na knihovnu HedgeHog3D.dll, který umožní hrát i na GF MX a v programu 3DAnalyze je nutné zaškrtnout tyto volby: "skip pixel shader version 1.1", "emulate HW TnL caps" a "emulate max. sim. textures". Pak to určitě bude fungovat Smile


Mám volant, který má na plyn a brzdu pouze jednu společnou osu. Když se pokouším nakonfigurovat plyn a brzdu, ukazuje se jakoby byly oba pedály zmáčknuty do poloviny.
Nepřiřazujte plynový pedál "Plynu", ale přiřaďtě ho "Plyn a brzda". Brzdu už pak není nutné konfigurovat.
Příspěvek Zaslal: čt únor 17, 2005 13:43
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KORAL Vaclav





Založen: 17. 09. 2005
Příspěvky: 1351
Bydliště: Prague

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj, pokud mate nejaky namet nebo poznamku k otazkam-odpovedim, napiste prosim sem. Ja budu postupne upravovat prvni prispevek, aby byl pokud mozno aktualni. Pocitejte ale s tim, ze jakykoli prispevek co nebude striktne o FAQ budu bez milosti mazat Twisted Evil

_________________
Vašek Korál
Montek MotorSport

Image
Příspěvek Zaslal: so březen 08, 2008 7:55
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JANOSEK Marek





Založen: 16. 07. 2008
Příspěvky: 139
Bydliště: Walmez

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj,teprve začínám.Vše podle návodu,akorát ta 6.- kde je soubor RichardBurnsRally.ini?Díky
Příspěvek Zaslal: st červenec 16, 2008 20:07
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MIKL Tomas





Založen: 11. 04. 2005
Příspěvky: 820
Bydliště: Malenovice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Najdeš ho v adresáři kde jsi nainstaloval RBR Wink

_________________
Team manager HSF rally team
Příspěvek Zaslal: st červenec 16, 2008 21:32
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Tombas6





Založen: 18. 06. 2009
Příspěvky: 1

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj mám takový problém, připsal sem do RichardBurnsRally.ini FixGasketBug = true ale pořád se mi na konci RZ podpalují ventily Twisted Evil stavá se to i na krátkých RZ jako je např.: Cote D´Ambroz... poraďte prosím co s tím
Příspěvek Zaslal: so únor 20, 2010 21:28
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KUNCL Karel





Založen: 13. 05. 2006
Příspěvky: 552
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Pravděpodobně stále jezdíš přes "rychlou rally". Odstranění bugu funguje pouze v "shakedown" modu, nebo v turnaji. Wink

_________________
Image

http://www.rbrgt.cz/
Příspěvek Zaslal: po březen 01, 2010 9:44
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
RYŠKA Stanislav





Založen: 15. 05. 2009
Příspěvky: 8
Bydliště: Kelč

Příspěvek Předmět: neodpovída originálu Odpovědět s citátem

prosimvas mohlby mi nekdo poradit ja kdyz se chce prihlasit do turnaje tak se mi to nacota a pak to napise tret ....... neodpovida originala. poradil by mi nekdo co mam delat muj email je good4@seznam.cz
Příspěvek Zaslal: po duben 05, 2010 13:15
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BLAZEK Radek





Založen: 06. 12. 2009
Příspěvky: 1
Bydliště: Zlín, Želechovice nad Dřevnicí

Příspěvek Předmět: Re: neodpovída originálu Odpovědět s citátem

Mám stejný problém, byl by nekdo tak hodny a napsal to zde na forum nebo na mail: radekblazek@atlas.cz ? Moc dik
Příspěvek Zaslal: út duben 27, 2010 16:52
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rakusan Martin





Založen: 16. 12. 2009
Příspěvky: 10

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Mám problém,RBR sem boužel musel přeinstalovat,tak tam ted znovu dávám auta,ale když si je tam z REVa nainstaluju,tak tam mám původní zvuk,jak to udělat abych tam měl zvuk jaký má být?díky rakman92@seznam.cz
Příspěvek Zaslal: po květen 17, 2010 18:25
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Miroslav Fill





Založen: 08. 03. 2010
Příspěvky: 1
Bydliště: Liberec

Příspěvek Předmět: Re: neodpovída originálu Odpovědět s citátem

RYŠKA Stanislav napsal:
prosimvas mohlby mi nekdo poradit ja kdyz se chce prihlasit do turnaje tak se mi to nacota a pak to napise tret ....... neodpovida originala. poradil by mi nekdo co mam delat muj email je good4@seznam.cz
Mám ůplně stejný problém všechno nainstalovaný tak jak tady bylo napsáno chci si zahrát online a píše neodpovídá originálu.ale jakého originálu.Můj email mirek17@email.cz
Příspěvek Zaslal: po červenec 05, 2010 12:51
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KOLLAR Lada





Založen: 31. 12. 2008
Příspěvky: 207
Bydliště: Libčice nad Vltavou

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Jde o to, že nemáš nainstalovanou tu určitou trať, tím je myšlený ten originál.
Napiš sem to číslo tý tratě Wink

_________________
Image
Příspěvek Zaslal: po červenec 05, 2010 13:25
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  



Czech translation by Azu
 
  Based on CanverRed theme