Hlavn� strana    FORUM Obsah fóra Richard Burns Rally
  FAQ •  Hledat •  Seznam uživatelů •  Uživatelské skupiny •  Registrace •  Soukromé zprávy •  Přihlášení

Kdyz odchazi volant
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
KUDLA Maros





Založen: 09. 07. 2006
Příspěvky: 249
Bydliště: Košice

Příspěvek Předmět: Re: Zdroj Odpovědět s citátem

KUCERA Michal napsal:
Diky za odpovedi. Ja jsem prave zadnej na netu nenasel, tak diky za ten link. Jen nejsem elektrikar, ale nebude vadit, kdyz tam bude proud 1,5A misto 0,75A ?


To vadit nebude, hlavne aby mal take napatie ake ma mat, nesmie byt vacsie.

_________________
Image
Příspěvek Zaslal: ne srpen 19, 2007 19:38
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MICHAL Martin





Založen: 07. 03. 2005
Příspěvky: 848
Bydliště: Klatovy

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Bude tam takovej proud, jakej si volant vezme, takze to ma rezervu, to je jedine dobre. Spatny by bylo, kdyby daval jenom treba 0,5A, takze v klidu.

_________________
REVO eTEAM KLATOVY Marta_CZ
Příspěvek Zaslal: ne srpen 19, 2007 19:44
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
OLIVIK Lukas





Založen: 26. 11. 2006
Příspěvky: 58
Bydliště: Loukov, Brno

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

KUCERA Michal: Hlavně si kup STABILIZOVANÝ zdroj, ten co tu odkazoval MICHAL Martin bude OK.

_________________
RBR FOREVER
Příspěvek Zaslal: ne srpen 19, 2007 21:41
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DOCKAL Stepan





Založen: 02. 05. 2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Vsetín

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

@Kadlec Vlada

No... Proc jsem mluvil o tom motorku. Je to z vlastni zkusenosti. Jednu dobu jsem mel pristup k novymu MOMU a v okamziku kdy jsem do nej kopl to servo z myho "rozbityho" volantu, tak jsem okamzite mel problem s centrovanim. Takze jsem soupl z toho novyho motorek do myho MOMA a okamzite bylo po problemu. Cidlo jsem cistil nekolikrat a stejne nic nepomohlo.
Tu "energetickou" spicku jsem pouze odhadoval. Bavil jsem se o tomto problemu s Mirkem Olsou a dal mi prakticky zapravdu. Na herne ma MOMOusu tusim 7. Pristi tyden nechavam motorek previnout, pak napisu zda pomohlo ci ne.

_________________
... RBR I´m lovin it ... Image

Geofre eWRC RBR Rally Team
Příspěvek Zaslal: ne srpen 19, 2007 23:32
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KADLEC Vladimir





Založen: 29. 05. 2006
Příspěvky: 77
Bydliště: Brno

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

DOCKAL Stepan napsal:

Jednu dobu jsem mel pristup k novymu MOMU a v okamziku kdy jsem do nej kopl to servo z myho "rozbityho" volantu, tak jsem okamzite mel problem s centrovanim.
Menils jen ten motorek nebo komplet motorek+cidlo?

Napadlo me, jak by se to dalo vyzkouset. Problemy s centrovanim po rychlym pohybu, ktery tady popisuju, se projevujou i kdyz je vyplej force feedback. Zkusil bych zapojit volant do USB, ale nezapojovat zdroj do zasuvky (wffgp, cerny a cerveny momo fungujou i bez zapojenyho zdroje, DFP a G25 ne). Pak zkusit nejaky rychlejsi manevry, pri kterych se to projevilo (bez FF se teda jede dost blbe). Pokud se to rozcentruje i tak, neni chyba v motorku. Pro uplny vylouceni nejakych zpetnych proudu z motorku by ho slo uplne odpojit z desky a testnout.

Jinak s pojistkou proti napetovym spickam jsem to napsal trochu zamlzene, ta pojistka neni v tom adapteru, jak by se mohlo z te me vety zdat, ale primo v elektronice volantu.

EDIT: Tedka ctu vyse v tomhle vlakne, ze nekomu fungoval motorek jen v jednom smeru, coz casem vyustilo v totalni rozcentrovani. Tohle vypada, ze odesla polovina PWM radice (jeden ze svabu na desce). Mne jednou odesel celej, dal jsem tam jiny z jineho volantu. Ani v tomhle pripade by ale vymena motoru nepomohla.

_________________
7-segmentovka pro zobrazeni prevodu
Příspěvek Zaslal: po srpen 20, 2007 1:25
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
DOCKAL Stepan





Založen: 02. 05. 2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Vsetín

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

@ Vlada Kadlec

No jel jsem stylem vymena kazde soucastky kus za kus. Tzn. kazda "odebiratelna" cast. Sice mi to zabralo docela dost casu, ale nakonec mi z toho vysel ten motorek. Cidlo a vse ostatni je origo, jenom motorek byl z noveho volantu. Po vymene veskere problemy ustaly. Abych predesel nahodnemu prohozeni tak jsem mel vsechny soucastky poznacene fixou. Premyslim zda neni nejak pocitan napriklad i pocet otacek toho motorku a nasledne porovnavan s otackami optickeho cidla. (I kdyz to je spis si myslim blbost)
Jinak volant se rozcentruje pokud predchazi prudke srovnavani auta (rychle otocky doleva a doprava) U me se stava jenom to ze se vyosi. U kamose kterej se mnou bydli se zase stava ze mu volant zniceho nic sam zahne. Kdyz koukam na nej jak jede a pak na replay tak ma volant rovne a v replayi se najednou samy od sebe vytoci kola jak kdyby s nima kroutil on.

_________________
... RBR I´m lovin it ... Image

Geofre eWRC RBR Rally Team
Příspěvek Zaslal: po srpen 20, 2007 4:49
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KADLEC Vladimir





Založen: 29. 05. 2006
Příspěvky: 77
Bydliště: Brno

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Nerikam, ze Ti neverim :-), ale problem v motorku je krajne nepravdepodobnej. Pocet otacek motoru je pocitanej prave tim optickym cidlem.

Pred investici do previnuti, bych overil, ze skutecne pouzivas Wingmana 4.60, viz muj post vyse. Pripadne bych zkusil pouzit ten centering fix, spousti se to:
MOMORacingFixCenter.exe 0

Tzn jeden parametr a to nula, je to nutny spustit pred spustenim hry. Tohle by melo byt osetreno prave v tech 4.60 ovladacich, ale clovek nikdy nevi. Spoustis WingmanProfiler pred spustenim RBR?

_________________
7-segmentovka pro zobrazeni prevodu
Příspěvek Zaslal: po srpen 20, 2007 14:28
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
DOCKAL Stepan





Založen: 02. 05. 2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Vsetín

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

@ Vlada Kadlec

No urcite pouzivam verzi 4.60. Zkousel jsem i preinstalovavat. Komplet vse jsem smazal, vc. registru a az potom jsem pustil novou instalaci. Centerig fix nepouzivam od te doby co je udajne soucasti ovladacu. Ono mezi nama, nepomohl mi ani kdyz jsem mel problem predtim a jeste soucasti ovladacu nebyl. Jinak profiler vubec nepoustim, vzdy to fungovalo bez nej.

_________________
... RBR I´m lovin it ... Image

Geofre eWRC RBR Rally Team
Příspěvek Zaslal: po srpen 20, 2007 16:28
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KADLEC Vladimir





Založen: 29. 05. 2006
Příspěvky: 77
Bydliště: Brno

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Muzes to testnout s tim odpojenym motorem? Mozna se tu bavime o dvou ruznych chybach:
1) Volant tahne na jednu stranu, ale kdyz je nastavenej doprostred (fyzicky, na stole), ve hre je nastavenej doprostred (pozna se to treba podle pohledu zevnitr kabiny a volantu na obrazovce, nebo podle natoceni kol). Neco jako efekt vylomenyho kola v RBR.

2) Volant se rozsynchonizoval s hrou, tzn kdyz je nastavenej doprostred (fyzicky), ve hre je natocenej na nekterou stranu.

Chyba 1) by mohla byt zpusobena vadnou soucastkou (PWM controler, byl bych i ochoten uverit vadnymu motoru, ale ted porad neverim :-)). Chyba 2) byva na 99% zpusobovana zanesenym cidlem, pripadne staryma ovladacema.

Nekteri hraci taky pouzivaji upraveny usb ovladace, ktere zvysujou frekvenci cteni informaci ze zarizeni (zvlast mysi) bez ohledu na to, co zarizeni umoznuje dle vyrobce. Treba G25 reportuje 500x za sekundu, cerny MOMO jen 100x. Nemyslim teda, ze je to Tvuj pripad, ale kdyby nahodou :-), takova uprava samozrejme muze zpusobit problemy.

_________________
7-segmentovka pro zobrazeni prevodu
Příspěvek Zaslal: po srpen 20, 2007 18:40
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
DOCKAL Stepan





Založen: 02. 05. 2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Vsetín

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

@Kada

No muj pripad je c.2 Zvlastni je ze v 95% pripadu je vzdy vychylen doprava. Vzdy tak cca 30° Zkusim jeste naposledy vycistit to cidlo, ale obavam se ze po 5-ti minutach hrani a nejake krizovce budu opet tam kde jsem byl.

_________________
... RBR I´m lovin it ... Image

Geofre eWRC RBR Rally Team
Příspěvek Zaslal: po srpen 20, 2007 20:17
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CERVENKA Filip





Založen: 09. 11. 2006
Příspěvky: 581
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

KADLEC Vladimir napsal:

Resenim je profouknout kolecko/cidlo a jemne ohnout "svetylko" a cidlo smerem ke kolecku. Jemne! Obrazek cidla na motorku u cernyho MOMOa je mozny najit tady.

Zdravím. Mám dotaz (mám Genius Speed Wheel Force Feedback, ale myslím, že to je podobný). Osa řízení uskakuje (to bych přežil), volant není ve středu (vycentruju), ale největší průser je, že mi v poslední době po nějaké době, velmi různé, přestane jít rejd do plných a vždy na levou stranu. Zkoušel jsem čistit i přitisknout. Sad Co by se stalo, když by to nebylo jemně? Nebo napadá vás něco jiného?

Děkuji za každou radu, docela mě to trápí.
Příspěvek Zaslal: po říjen 29, 2007 18:37
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KADLEC Vladimir





Založen: 29. 05. 2006
Příspěvky: 77
Bydliště: Brno

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Kdyz to nebude jemne, tak se to ulomi (Murphy by doplnil, a kdyz se to ulomi, slo o vadnou soucastku...). Muzes vyfotit to Tvoje cidlo? Uskakovani nerozumim, protoze to by prave opticky snimani delat nemelo. To "přestane jít rejd" znamena ze nejde vytocit volant na maximum doleva ani v ovladacich ve Windows?

_________________
7-segmentovka pro zobrazeni prevodu
Příspěvek Zaslal: po říjen 29, 2007 19:25
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
CERVENKA Filip





Založen: 09. 11. 2006
Příspěvky: 581
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Jak jsem to měl teď rozbrané, tak jsem si uvědomil, že jsem neočistil ještě jednu část. Takže jsem to napravil a zatím (musím zaklepat) ok. Ale i minule to chvíli fungovalo. Kdyžtak nafotím a ukážu.
Příspěvek Zaslal: po říjen 29, 2007 21:42
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CHAMULA Michal





Založen: 05. 04. 2006
Příspěvky: 410
Bydliště: Kadaň

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Kluci mam stejnej problém jak vy a už mě to víte co. Když škubnu volantem, tak mi zustane vycentrovanej v poloze škubu. To už se tu probírá nějakej ten čas. Ale dneska mi to nedalo a kápnul jsem na to !

Opatření:
1) Volant jsem rozebral a vyčistil tu optiku (ale nepřihnul.. nevim co jak přihnout... nechci to podělat)
2) Všechny způsoby jsem zkoušel i s center fixem i bez něho.

Výsledek:
1) Volant se pos*** jen na levou stranu. To znamená, že když s ním škubnu, tak se vycentruje vždy na levou stranu, někdy až na 90° od středu. Jakmile jsem škubnul do prava tak absolutně nic volant se vždy vycentroval správně.
2) Zkoušel jsem tu samou situaci (škubnutí) se zapnutým centrováním i vypnutým a nic se nezměnilo...
3) Zkoušel jsem tu samou situaci (škubnutí) s vypnutým FF a to samé... stále zustane po škubnutí střed hozený na levo (cca0-90°)
3) Zkoušel jsem tu samou situaci (škubnutí) s vypnutým trafem a to samé...

Podle mě je to asi tím senzorem jak tu bylo zmíněno, těžko to bude dělat morůrek když je vyplej ... Prosím vás poraďte mi někdo jak s tím hejbnout abych to nezlomil... díky

_________________
Capi <> WRC.cz Capi
Image
Příspěvek Zaslal: pá prosinec 07, 2007 23:36
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
CERVENKA Filip





Založen: 09. 11. 2006
Příspěvky: 581
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Tak se mi povedlo spravit volant... Projevovalo se to nestálostí, kdy poskakovalo řízení (pouze v PC v reálu bylo v klidu) a časem začalo odcházet úplně (nešlo zatočít na jednu stranu). POMOHLO MI PŘEPÁJENÍ DRÁTŮ. Wink Idea Třeba to někomu pomůže... Jinak to bylo na Genius Speed Wheel FF
Příspěvek Zaslal: út leden 15, 2008 15:34
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 5 z 6

 
Přejdi na:  



Czech translation by Azu
 
  Based on CanverRed theme