Hlavn� strana    FORUM Obsah fóra Richard Burns Rally
  FAQ •  Hledat •  Seznam uživatelů •  Uživatelské skupiny •  Registrace •  Soukromé zprávy •  Přihlášení

Fyziky na pluginu - pořádek nebo anarchie
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 105, 106, 107  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Jste pro zavedení jednotných fyzik?
Ano, jsem pro jednotné fyziky.
87%
 87%  [ 448 ]
Ne, jsem pro více fyzik.
12%
 12%  [ 62 ]
Celkem hlasů : 510

Autor Zpráva
PANCOCHA Jaroslav





Založen: 02. 09. 2005
Příspěvky: 1455
Bydliště: Luhačovice

Příspěvek Předmět: Fyziky na pluginu - pořádek nebo anarchie Odpovědět s citátem

Založil jsem nové téma ohledně počtu fyzik v pluginu. V současné době se používají fyziky jak od Ruedy, tak některé z MČR a N4 od Evo a Kenta. Každý autor je dělal jinak, průběhy výkonů motorů nejsou žádné (kromě Focusu 06) správně vztaženy k defaultním vozům WRC. Tudíž se vůbec nedají porovnávat výkony v různých třídách mezi sebou (eNka jsou příliš rychlé).

S Mirkem Olšou pracujeme již delší dobu na kompletním přepracování fyzik, aby vše odpovídalo reálu a poměr mezi třídami byl odpovídající. Výpadek pluginu chceme využít mj. také k dopracování těchto fyzik.

Protože se ale objevují hlasy, které chtějí zachovat více fyzik, založil jsem toto hlasování. Pokud chceme, aby rekordy měly nějakou vypovídající hodnotu a rozdíly mezi WRC, N4 a S1600 a mezi vozy tříd odpovídaly, fyziky by měly být dělané jedním způsobem a autor by rozhodně měl přesně rozumět tomu, co jeho výtvor představuje.

Hlasujte prosím tedy, zda jste pro jednotnost, pořádek nebo pro anarchii, pestrost a zbytečnou tabulku rekordů.
Příspěvek Zaslal: út únor 20, 2007 12:37
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
DEJMEK Vaclav





Založen: 09. 04. 2005
Příspěvky: 1314
Bydliště: Malenice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Jsem samozřejmně pro sjednocení na jeden vzorec, jinak to nemá smysl vůbec něco dělat. Už o tom tady brblám nějakej ten měsíc tak snad teď by to mohlo konečně dojít úspěšnému konci.

_________________
lu.cifer
RT--WRC--
Příspěvek Zaslal: út únor 20, 2007 12:40
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
BRUDER Martin





Založen: 12. 10. 2005
Příspěvky: 1060
Bydliště: Chotyně

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Jsem jednoznačně pro sjednocení fyzik. Sice tomu nerozumím jak se co děla ale vim že je tu více tvůrců jak píšeš a každý si myslí že to ma spravně právě on. Twisted Evil Je tedy jen na vas co fyziky tvoříte aby ste se rozumě dohodli vyměnili si zkušenosti a nazory a vypracovali jedny fyziky. Moooc prosííím dohodněte se. Rekordy bych vymazal a začal s novym čistym listem. Wink

_________________
EURORALLY TEAM

www.montek-motorsport.cz
Příspěvek Zaslal: út únor 20, 2007 12:54
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BARTA Roman





Založen: 03. 03. 2005
Příspěvky: 841
Bydliště: Vysočina

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Hlasoval sem pro sjednocení fyzik. Doufám, že až naběhne plugin, že naběhnou i kompletní fyziky Twisted Evil
Příspěvek Zaslal: út únor 20, 2007 13:05
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KUDLA Maros





Založen: 09. 07. 2006
Příspěvky: 249
Bydliště: Košice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Jednoznacne zjednotenie fyzik je v tom fajny bordel...

_________________
Image
Příspěvek Zaslal: út únor 20, 2007 13:46
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
FRIC Miroslav





Založen: 09. 01. 2006
Příspěvky: 2915

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Jsem pro sjednoceni, ovsem uz nesouhlasim s tim, ze Mikuv system motoru odpovida defaultnim autum.

Jelikoz jsem Mikovi slibil, ze nic z toho, co mi pred casem poskytl nebudu sirit, tak se tady k tomu nemuzu bliz vyjadrit.

_________________
Nepište mi, prosím. Už tři roky nejsem na pluginu aktivní. Díky

Please, don't write any questions to me. I've been away from RBR world for three years. Thanks
Příspěvek Zaslal: út únor 20, 2007 16:59
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PANCOCHA Jaroslav





Založen: 02. 09. 2005
Příspěvky: 1455
Bydliště: Luhačovice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Ačkoli prozatím hlasování vypadá jednoznačně, tak bych i přesto prosil toho uživatele, který hlasoval proti aby uvedl své důvody.

(BTW, celé toto téma je pro přesvědčení vedení serveru a jeho adminů, že je toto sjednocení opravdu potřeba a je důležité - ne každý si to myslí)
Příspěvek Zaslal: út únor 20, 2007 18:44
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
BITTNER Jan





Založen: 23. 04. 2005
Příspěvky: 1142

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Jsem jednoznačně pro srovnání fyzik .
To jestli Mike má správný vzorec nebo ne bych momentálně neřešil ,jelikož nikdo jiný nemá ucelenou představu o všech fyzikách tak jediným kandidátem je právě Olson a dalším kladem je určitě to ,že je ochoten tomu věnovat čas.
Laughing Cool

_________________
Image
Příspěvek Zaslal: út únor 20, 2007 18:51
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
OLSA Mirek
Site Admin




Založen: 24. 08. 2005
Příspěvky: 552
Bydliště: ZLÍN

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

BITTNER Jan napsal:
Jsem jednoznačně pro srovnání fyzik .
To jestli Mike má správný vzorec nebo ne bych momentálně neřešil ,jelikož nikdo jiný nemá ucelenou představu o všech fyzikách tak jediným kandidátem je právě Olson a dalším kladem je určitě to ,že je ochoten tomu věnovat čas.
Laughing Cool


je třeba říct a poděkovat zejména JARDOVI PANČOCHOVI ,který tomu věnuje také nemálo času Smile
Příspěvek Zaslal: út únor 20, 2007 19:26
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PANCOCHA Jaroslav





Založen: 02. 09. 2005
Příspěvky: 1455
Bydliště: Luhačovice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Abyste si udělali názorný obrázek na fyziky, tak jsem udělal následující srovnání defaultních, současných a připravovaných průběhů motoru některých aut:

Default P206: (max. power 300 HP, torque 540 N.m)
Image

Focus 06 (Stafford BH): (max. power 314 HP, torque 600 N.m)
Image
Focus 06 MČR: (max. power 300 HP, torque 550 N.m)
Image

Default Subaru 03: (max. power 300 HP, torque 540 N.m)
Image

Subaru WRC 2006: (max. power 333 HP, torque 638 N.m)
Image
Subaru N12: (max. power 237 HP, torque 604 N.m) - opravdu krásný průběh
Image
Příspěvek Zaslal: út únor 20, 2007 21:07
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
KOLECKAR Tomas





Založen: 26. 03. 2005
Příspěvky: 89
Bydliště: Slušovice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Jenom aby autor přesně rozuměl tomu, co jeho výtvor představuje.
Question Question Question

_________________
#47 Schumi

www.hsfrt.ic.cz
Příspěvek Zaslal: út únor 20, 2007 22:20
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
FRIC Miroslav





Založen: 09. 01. 2006
Příspěvky: 2915

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Bohuzel Jardo, ta N12 takhle nejede. Takovy paskvil graf je vysledkem aplikace prepoctu jednou metodou na metodu jinou. Ale tim jsme dneska stravili s Mirkem nekolik hodin na ICQ a nevyresili nic. On si o me asi mysli sve. Na tom, ze to auto rozhodne nejede jako 237 konova kara s hmotnosti pres 1,3 tuny a kroutakem takovym, ze by to jelo nejlip kolem 2500 otacek a pak skoro vubec, se tim nemeni nic. Takhle se ta fyzika ve hre fakt nechova. O tom, ze ten graf neodpovida realnym vztahum Mk a P mlcim, protoze je mozne, ze ve hre to autori nerespektovali (v realu je vykon jen vyjadrenim Mk v case).

EDIT: Odpovedel jsem Ti, Jardo, na mail, ale nejak jim to zlobilo. Pokud Ti nic nedoslo, tak se ozvi.

_________________
Nepište mi, prosím. Už tři roky nejsem na pluginu aktivní. Díky

Please, don't write any questions to me. I've been away from RBR world for three years. Thanks
Příspěvek Zaslal: út únor 20, 2007 22:37
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MIKL Tomas





Založen: 11. 04. 2005
Příspěvky: 820
Bydliště: Malenovice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Hlasoval jsem ne!
Vysvětlení v následujících řádcích...
Nejsem si jist tím, že když to bude dělat jeden člověk, že je to správně!
Focus 06 - WRC - všichni o něm mluví jako o raketě (sousty TOP časů) a to má fyziku podle přepočtu originálního auta do RBR. Vždy bylo RBR o tom že se sedlo do auta a muselo se nastavit, aby se zajel slušný výsledek, ted stačí jen sednout a hned má člověk rekord.
Nka - Nemyslím si že jedou až moc a jejich časy jsou odpovídající, hlavně jde o to, že se to auto nikdo nebojí rozbít a podle toho s ním jede, ale furt tam funguje to, že se musí nastavit, aby se s ním zajel slušný výsledek.
A pak tu máme testovací fyziku Nka pro MČR, nejmenovaný průměrný jezdec který se nemohl dostat pod 5min na Mineshaft s novou fyzikou to zajede o 20s rychleji na první pokus... Idea
Tohle mně akorát přivádí na arkádu ve stylu CMR, vždy jsem si myslel, že RBR je o nastavení auta a né, že sednu a hned jedu jak mistr světa.
Tohle je můj názor na věc a proto chci více fyzik na pluginu a né jen jednu.
Nejde jen o motor, že průběhy jsou divné, ale o celkovou fyziku auta.
Proto chci mít možnost výběru...

_________________
Team manager HSF rally team
Příspěvek Zaslal: st únor 21, 2007 7:46
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
DEJMEK Vaclav





Založen: 09. 04. 2005
Příspěvky: 1314
Bydliště: Malenice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Tome, v tom případě to bude jako teď humus a bordel. Pokud bude jeden vzorec, tak ty fyziky budou pro každého stejné. Teď tu jsou fyziky s1600 a super 1600, záměrně píšu o nich, protože se mne hlavně týkají, a je v nich rozdíl asi takovej, jako kdybych měl jet s eNkem nebo WRC, nedělam si srandu, ale ty rozdíly jsou tam prostě maximální. Pokud tu zase budou dvě, tři, čtyři druhy fyzik, tak v tom bude zase bordel.

_________________
lu.cifer
RT--WRC--
Příspěvek Zaslal: st únor 21, 2007 8:39
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PANCOCHA Jaroslav





Založen: 02. 09. 2005
Příspěvky: 1455
Bydliště: Luhačovice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

To Mirek Fric: Mail od tebe nedošel. Pokud něco víš více než my, tak je škoda že jsi už nenapsal dříve. Tyto věci se dlouze řeší na fórech BH a ani sám Rueda, který napsal fyzik nejvíc sám nemá v těchto věcech jasno. Nebudu to tady rozvádět - ani to není účelem tohoto fóra. Kdyžtak se ale prosím ozvi třeba na ICQ 313 125 206.

To Dufs: Focus 06 jsem osobně nezkoušel. Pokud mluvíš o tom že se auto musí nastavit, tak nemluvíš o fyzice ale o default setupu a to je opravdu druhá věc. A není problém (to jsme s Mirkem řešili), aby se setupy dělaly striktně ve stylu default aut v RBR a potom můžeš nastavovat jak chceš.

Neznám žádnou testovací fyziku Nka pro MČR, protože jsem ještě žádný motor podle nových výpočtů nedělal, takže se k tomu nemůžu vyjádřit.
Co se týče časů, tak si myslím, že i když jsou RZty daleko kratší než v reálu, tak rozdíly jsou daleko menší než by na odpovídající trati byly ve skutečnosti.

Pokud chceš mít možnost výběru tak potom musíme zrušit tabulku rekordů, kde jsou vedle sebe rekordy ze všech fyzik dané třídy. Je jasné, že dobrý jezdec zajede nejlepší čas s nejvíc namakanou fyzikou i kdyby to byla Corolla - je možné předělat klidně Hyundai nebo Octavii aby jela jak skupina B a kdo potom bude jezdit se slabšími auty ???
Příspěvek Zaslal: st únor 21, 2007 8:52
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 105, 106, 107  Další
Strana 1 z 107

 
Přejdi na:  



Czech translation by Azu
 
  Based on CanverRed theme