Hlavn� strana    FORUM Obsah fóra Richard Burns Rally
  FAQ •  Hledat •  Seznam uživatelů •  Uživatelské skupiny •  Registrace •  Soukromé zprávy •  Přihlášení

Tutoriály na tvorbu tratí
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 19, 20, 21
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
BARTA Roman





Založen: 03. 03. 2005
Příspěvky: 841
Bydliště: Vysočina

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

DOCKAL Stepan napsal:
....

To je prave to co mi nejvic ve Wallaby chybi. V maxu muze vzdalene okoli a dalsi veci delat najednou trebas deset lidi. Pak si jednoduse vyexportujes to co je udelane a vlozis to do jednoho (hlavniho) projektu. Muzu si tam samozrejme sekat i stromy, ktere budou podel cesty, jenze uz k nim nepridam kolize, takze bych to stejne musel pak delat znova ve Wallaby Sad
Kdyby slo ve Wallaby sazet a pak si vsechny nasazene objekty vč. kolizi vyexportovat do jednoho souboru, tak mi s tim muze pomoct 20 lidi a bude to uplne jine kafe Smile



Stromy s kolizemi jsem ve wallaby prakticky nedělal. Sázel jsem stromy v maxu, pak export do wallaby a uložení LBS. Potom jsem si z maxu exportoval nějaký malý objekt, třeba trs trávy a přiřadil jí ve wallaby kolizi, kterou jsem zrovna potřeboval a "sázel" jsem centrovaně ke stromům, který kolizi potřebovaly. Pak jsem uložil jen TRK. A bylo hotovo, trsy trávy zmizely ale kolize nikoli. Nevýhoda - pokud bylo potřeba hýbat tou kolizí, musel si hledat který typ to je a selektovat ze seznamu tu, se kterou potřebuješ hnout. Ale to se mi stalo asi 5x za celé tři roky.
Příspěvek Zaslal: pá červen 18, 2010 14:11
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
DOCKAL Stepan





Založen: 02. 05. 2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Vsetín

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Ok, taky zajimava metoda.

Ale jeste mne napada jedna vec. Stromy jsi sazel za pomoci glue (nebo jak se ta fce jmenuje) a nejakou alespon nahodnou rotaci kolem osy Z jsi resil jak? Ve Wallaby 0,29b2 fce nahodne rotace okolo Z je.

_________________
... RBR I´m lovin it ... Image

Geofre eWRC RBR Rally Team
Příspěvek Zaslal: pá červen 18, 2010 14:31
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BARTA Roman





Založen: 03. 03. 2005
Příspěvky: 841
Bydliště: Vysočina

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Jelikož se to dělalo metr za metrem podle onboardu, tak se stromy a vegetace sázely po jednom. Vše co se týká rotací, nahýbání...sem u dělal v maxu a pak jen tupě importoval do wallaby.
Příspěvek Zaslal: pá červen 18, 2010 14:51
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KUCERA Martin





Založen: 02. 08. 2006
Příspěvky: 214
Bydliště: Brno

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Hele a co...
trem lidem dat trat s holym groundem a texturama uz "nactenyma" a udelam tri stejne kolize strom. Pak jeden sazi zacatek s kolizi strom1, druhy prostredek s kolizi strom2 a treti konec s kolizi strom3. Pak ze vsech tri vyexportuju generaly a ty kolize a nactu to do ctvrte finalni verze. (to jsem ted sterlil od pasu, ale export generalu a kolizi a import do jine trate funguje a strom zustal spojeny s kolizi).A s rotaci generalu pri klonovani to odsejpa rychleji, nez kdyz jsem ze zacatku musel otacet kazdy strom a trs travy

_________________
Image
Příspěvek Zaslal: pá červen 18, 2010 14:52
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BARTA Roman





Založen: 03. 03. 2005
Příspěvky: 841
Bydliště: Vysočina

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Tak by to taky šlo. Sice to furt není to pravé týmové programování, ale tak to určitě jde. Ale já prostě ve wallaby na to nešáhl Smile Nemyslím totiž, že to tam je rychlejší, nežli v maxu. Pokud tedy děláš reál.


Nedovedu si představit jak bych ve wallaby tam ty keře a stromy "šrouboval" .......
Jinak ještě jednu výhodu ta "moje verze" má a to tu, že objekty general se tolik neztrácejí na volných plochách s dalekým dohledem, když je v maxu spojím před importem do objektů na konkrétní textuře třeba 200x200 m.
Příspěvek Zaslal: pá červen 18, 2010 14:57
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KUCERA Martin





Založen: 02. 08. 2006
Příspěvky: 214
Bydliště: Brno

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

No já jsem se po marných snahách dvou maxistů nenaučil v maxu ani pohybovat a největší úspěch do několika hodinách snahy bylo se přiblížit k polygonu, označit ho a smazat. Jestli Štěpán hledá zahradníky, tak IMHO pro lajka je Wallaby jednoduší.

_________________
Image
Příspěvek Zaslal: po červen 21, 2010 14:02
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PALASEK Michal





Založen: 27. 12. 2006
Příspěvky: 992
Bydliště: Nezamyslice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Jenže Wallaby není volně kdispozici:)
Příspěvek Zaslal: po červen 21, 2010 14:46
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
DOCKAL Stepan





Založen: 02. 05. 2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Vsetín

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Tak ono neni problem poskytnout zahradnikum Wallaby, jenze po mych zkusenostech z minula.... Sad Zajemcu je milion, ale kdyz prijde na vec, tak nikdo z nich u toho nevydrzel dele jak tyden Sad

@Hrouda

No ono taky by se to dalo s tou cistou zemi, jenze ja mam jako general i takovou tu stromovou stenu za samotnymi stromy, ktera se mi mimochodem dela mnohem lepe v maxu. A bez ni zase lidi nebudou vedet jak daleko sazet stromy od trate.

_________________
... RBR I´m lovin it ... Image

Geofre eWRC RBR Rally Team
Příspěvek Zaslal: po červen 21, 2010 18:23
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
VEVERKA Lukas





Založen: 24. 08. 2009
Příspěvky: 406
Bydliště: Nošovice u F-M

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

rád bych zahrádkařil. v maxu se učím a delám s ním více jak mesíc (vice mene každy den pokud je čas) a bavi me to takže neco ve wallaby bych po tydnu neopustil

problem je že jsem uplny začatečník a potřeboval bych to nejprve aspon trocha vysvetlit Smile

_________________
Image
Příspěvek Zaslal: po červen 21, 2010 18:41
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SCHWARZ Martin





Založen: 09. 09. 2005
Příspěvky: 135
Bydliště: Větřní

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Když už je reč o Wallaby, měl bych o něj zájem. Zkoušel jsem kontaktovat Wallyho přes mail a soukromou zprávu, ale zatím neúspěšně, není to doručený. Mail tedy jo,a le zatím nic.

Vašek Šourek mi nabídnul, že mi to dyžtak převede, ale chtěl bych to dělat sám.

Zatím to nespěchá. Budu trať prodlužovat asi o 1-2 km a dotvářet povrchy na čisto.

Ve Wallaby bych si zatím jen zkusil nějakou rovinku 500m + kamery + start\cíl. Nějaký stromy a kolize, abych si to postupně osvojil.

http://rbr.onlineracing.cz/forum/viewtopic.php?t=3105

Video:

http://www.youtube.com/watch?v=GcTrH_d-gBs

Pokud někdo máte kontakt na wallyho, nebo s ním často komunikujete, přimluvte se za mě, ať se jukne na to videjko a posoudí .
Díky

mato22@seznam.cz
Příspěvek Zaslal: st červen 23, 2010 21:08
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HONZALEK Vratislav





Založen: 10. 11. 2005
Příspěvky: 357
Bydliště: Borová u Poličky,casteji Praha

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud to chces prevest, tak jsem ti taky k dipozici. Tak nejak to posoudim a s editorem ti dam vedet, pokud je to tvoje dilko. Nejake zkouseni startu a cile neni treba;)

posli mi to na mail vratahonzalek(zavinac)seznam.cz

_________________
Sometimes steering wheel, sometimes keyboard,but almost equal speed ;)HSF (Subaru WRT in the past) , The Mask
Příspěvek Zaslal: st červen 23, 2010 22:35
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LABAK Tomas





Založen: 10. 01. 2008
Příspěvky: 113

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

potřeboval bych poradit mam vymodelovanou silnici a terén zvlášt a potřeboval bych to nějak spojit k sobě nějak odstranit část terénu a vložit za to silnici ale nenapadá mě jak?

_________________
http://www.maxpowerleague.cz/
Příspěvek Zaslal: st červenec 07, 2010 20:33
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 19, 20, 21
Strana 21 z 21

 
Přejdi na:  



Czech translation by Azu
 
  Based on CanverRed theme