Hlavn� strana    FORUM Obsah fóra Richard Burns Rally
  FAQ •  Hledat •  Seznam uživatelů •  Uživatelské skupiny •  Registrace •  Soukromé zprávy •  Přihlášení

Sosnová v TR. Ano či ne?
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Funguje Vám Sosnová?
Ano, nemám problém
71%
 71%  [ 66 ]
Ano, ale ne plynule
7%
 7%  [ 7 ]
Ne, slabá konfigurace PC
10%
 10%  [ 10 ]
Ne, protože jsem nep?isp?l (neprispel) na chod serveru
9%
 9%  [ 9 ]
Celkem hlasů : 92

Autor Zpráva
SENK Michal





Založen: 21. 11. 2005
Příspěvky: 1525
Bydliště: Ostopovice

Příspěvek Předmět: Sosnová v TR. Ano či ne? Odpovědět s citátem

Zkusím tuto variantu:
Potřebujeme zjistit kolika lidí startujících v TR by se týkal problém s odjetím Generation Rally z důvodu nedostatečné konfigurace PC.
Odpovídejte prosím v anketě po otestování Sosnové s nastavením grafiky na nižší rozlišení (800x600) - vysoké detaily a částice vypnuty. (Majitelé kvalitnějších strojů, můžou samozřejmě hlasovat i bez testu tohoto nastavení ale pouze s kladnou odpovědí)
I tak prosím o vyjádření manažerů všech týmů k jejich postoji k uvedení Sosnové v TR pomocí mailu teamrally@mail.onlineracing.cz

_________________
Image
http://www.montek-motorsport.cz/ --- TEAM RALLY - WEB
Příspěvek Zaslal: st listopad 28, 2007 13:13
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
PANCOCHA Jaroslav





Založen: 02. 09. 2005
Příspěvky: 1455
Bydliště: Luhačovice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

(Opraven příspěvek z rána.)

Zajel jsem teď testy Sosnová 3 a 4 kvůli otestování vysokých detailů. Trojku jsem jel s 1024x768 (zapnuté vysoké detaily, jinak vše vypnuté, vč. částic). Za sucha to bylo bez problémů, otestoval jsem ještě ve stejném rozlišení nějaký normál turnaj a celkem to šlo. Menu se ale dost seká. Potom jsem zkusil 800x600 a rychlou rally s Prospect II za deště. A stalo se přesně to co jsem očekával. Za deště se to nedá ve vysokých detailech jet. Menu se seká a ačkoli obraz ve hře je proti tomu imunní, tak reakce auta jsou sekané příšerně, zvláště na šotolině při rozjezdu, při smycích atd.

Zkusil jsem ještě 640x480. Prospect II (na podruhé, prve se v RBR počítač kousl) opět to samé, snížení rozlišení na minimum nic lepšího nepřineslo. V tomtéž rozlišení sem pak zkusil mokrou Sosnovou (4).
Výsledek dokládám na obrázku - při rozlišení 640x480 auto pořád drhlo a kola byla řádně zabořena (mám novou instalaci XP i RBR a poslední verzi pluginu)

Image


Jak jsem v celém testování poznal - Sosnová sama o sobě není tak náročná. I za mokra se celkem dala ve vysokém rozlišení jet. Problém je ovšem v ostatních tratích, ty za mokra nejdou. Takže pokud bych měl jet s vysokými detaily, tak pouze za sucha. Pak mohu použít i 1024x768 a půjde to.

Dám tedy hlas c) pomalý počítač. Pokud by Sosnová byla zařazena, musím ji jet naslepo ve vzduchu. Jedinou vhodnou možností je podle mně přidání jedné etapy jako superspeciálky na jeden, dva dny a potom už klasické RZty. Lidé by si tak mohli změnit rozlišení a další etapu už jet jako normálně.

Ještě pro info:

PC: MB MSI 815EP Pro, P III 800 MHz/133, RAM 512 MB/133, HD 40 GB 7200 rpm, GFX Asus ATI 9600XT Pro, SB Live Platinum


Naposledy upravil PANCOCHA Jaroslav dne st listopad 28, 2007 19:10, celkově upraveno 2 krát
Příspěvek Zaslal: st listopad 28, 2007 13:22
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
PAVELKA Ales





Založen: 12. 05. 2006
Příspěvky: 27
Bydliště: Praha

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Michal Šenk: Smazal jsem to. Máš pravdu, ale držme se daného tématu...
Příspěvek Zaslal: st listopad 28, 2007 13:53
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SENK Michal





Založen: 21. 11. 2005
Příspěvky: 1525
Bydliště: Ostopovice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Nad variantou co píše Jarda Pančocha jsem už taky přemýšlel. Problém je ale v tom že se určitě najde někdo kdo nebude mít tolik času a bude řvát že to nestihne odjet. Jako model soutěže by se mě to ale moc líbilo, protože v reálu to bývá někdy taky tak. Otázkou je, jak potom soutěž rozdělit. Bylo li by to jediné řešení, byl bych osobně pro. Klidně dát dva průjezdy Sosnové po sobě v jedné etapě a dvě další normální etapy.

Co na to ostatní?

_________________
Image
http://www.montek-motorsport.cz/ --- TEAM RALLY - WEB
Příspěvek Zaslal: st listopad 28, 2007 19:19
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
PANCOCHA Jaroslav





Založen: 02. 09. 2005
Příspěvky: 1455
Bydliště: Luhačovice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Jak již jsem napsal výše - já jsem zcela pro, řešilo by to veškeré problémy. A jak jsem také zkusil - u Sosnové ten problém s pomalým počítačem není. Problém nastává, jakmile bych musel jet se stejnými high detaily i nějakou RZ z ostatních.

Takže by to klidně mohlo být např. neděle - superspeciálka a pondělí až sobota další dvě etapy.
Příspěvek Zaslal: st listopad 28, 2007 19:32
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
SPERGL Martin





Založen: 03. 08. 2007
Příspěvky: 230

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Mě by se to také tak líbilo. Ale neměl bych problém ani při klasické sestavě soutěže.
Příspěvek Zaslal: st listopad 28, 2007 19:33
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FRIC Miroslav





Založen: 09. 01. 2006
Příspěvky: 2915

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Problém RBR je, že někomu se prostě seká, i když sestavu nemá špatnou. Mě třeba jde kde co na mnohem vyšší nastavení, ale RBR jen na nejnižší. Stejný problém má třeba Jakub Jandák, který jako programátor (i do RBR) nemůže být prohlášený za počítačového laika. Včera jsme se spolu bavili a taky neví, čím to je.

V mém případě Athlon FX3000+, GF6600 TD 256 MB, 2 x 512 MB dual channel a RBR mi jde spíš ještě hůř než na tom, z čeho jsem upgradoval. Ovladače jsem vyzkoušel snad všechny, co existují a nastavení taky. Moc toho nehraju, ale třeba Il-2 Sturmovik 1946 mi běhá na maximum a Heroes V krom hodně velkých map taky. S tím, že Sosnovou si prostě nezahraju jsem se smířil, kupovat další HW s tím, že možná dopadnu zase stejně rozhodně nebudu a ani rozdělat PC si nemůžu dovolit.

_________________
Nepište mi, prosím. Už tři roky nejsem na pluginu aktivní. Díky

Please, don't write any questions to me. I've been away from RBR world for three years. Thanks
Příspěvek Zaslal: st listopad 28, 2007 20:07
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
HAUSKNOTZ Viktor





Založen: 07. 07. 2006
Příspěvky: 112
Bydliště: Brno

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Ja jezdim RBR od zacatku v rozliseni 800x600 a na nizke detaily. Mozna by u toho clovek blil, ale ja to hraju kvuli te jizde a ne abych se kochal krajinou. TR ozelim, body stejne zadne nemam. Jenom si rikam, kam to vsechno pomalu speje. Budu moct vubec neco jezdit...? Predpokladam, ze Sosnova bude od ted skoro v kazdym turnaji...
Příspěvek Zaslal: st listopad 28, 2007 20:09
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PANCOCHA Jaroslav





Založen: 02. 09. 2005
Příspěvky: 1455
Bydliště: Luhačovice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Tak se ji naučíš jezdit vzduchem - to taky jde Very Happy Very Happy
Příspěvek Zaslal: st listopad 28, 2007 20:19
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
PALASEK Michal





Založen: 27. 12. 2006
Příspěvky: 992
Bydliště: Nezamyslice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

byl bych pro tu přidanou etapu pokud by to šlo ale dal bych to raději (patek-sobota) - (nedele-streda...nebo jak to je) - (ctvrtek - sobota)
Příspěvek Zaslal: st listopad 28, 2007 20:24
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
BARTA Roman





Založen: 03. 03. 2005
Příspěvky: 841
Bydliště: Vysočina

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

FRIC Miroslav napsal:
Problém RBR je, že někomu se prostě seká, i když sestavu nemá špatnou. Mě třeba jde kde co na mnohem vyšší nastavení, ale RBR jen na nejnižší. Stejný problém má třeba Jakub Jandák, který jako programátor (i do RBR) nemůže být prohlášený za počítačového laika. Včera jsme se spolu bavili a taky neví, čím to je.

V mém případě Athlon FX3000+, GF6600 TD 256 MB, 2 x 512 MB dual channel a RBR mi jde spíš ještě hůř než na tom, z čeho jsem upgradoval. Ovladače jsem vyzkoušel snad všechny, co existují a nastavení taky. Moc toho nehraju, ale třeba Il-2 Sturmovik 1946 mi běhá na maximum a Heroes V krom hodně velkých map taky. S tím, že Sosnovou si prostě nezahraju jsem se smířil, kupovat další HW s tím, že možná dopadnu zase stejně rozhodně nebudu a ani rozdělat PC si nemůžu dovolit.


Vem si jako vzor Karlosův komp - v takové konfiguraci to pořídíš do 10 000.
Tvůj problémek může být ve velikosti grafické paměti (256MB). Taky záleží jestli tam u té grafiky jsou paměti DDR3 nebo jen DDR2 256 s DD3 je lepší než 512 s DDR2.
Příspěvek Zaslal: st listopad 28, 2007 20:33
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PANCOCHA Jaroslav





Založen: 02. 09. 2005
Příspěvky: 1455
Bydliště: Luhačovice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

TO Palásek: Ač je to OT, tak už se neubráním komentáři.... nepřeháníte to už zase s velikostí těch bannerů jako podpis ???

Máš jeden řádek příspěvku a pod tím ooobrovskou fotku. No comment...
Příspěvek Zaslal: st listopad 28, 2007 20:35
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
BARTA Roman





Založen: 03. 03. 2005
Příspěvky: 841
Bydliště: Vysočina

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Zabořený kola jsou tady vysvětlena a taky hledejte rozdíly v RBR od těch, kterým to jde OK...Trať má každý stejnou - z toho vycházejte Wink Už 2 lidé mě poslali auto a setup, kde jim to dělalo to co Jardovi na obrázku a mě to nedělalo. A to nemám nic zvláštního - "čistý" RBR a plugin + Sosnovou stáhhlou z webu.
Příspěvek Zaslal: st listopad 28, 2007 20:36
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KADLEC Vladimir





Založen: 29. 05. 2006
Příspěvky: 77
Bydliště: Brno

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

FRIC Miroslav napsal:

V mém případě Athlon FX3000+, GF6600 TD 256 MB, 2 x 512 MB dual channel a RBR mi jde spíš ještě hůř než na tom, z čeho jsem upgradoval. Ovladače jsem vyzkoušel snad všechny, co existují a nastavení taky.
Uz jsem to tu nekolikrat psal, zkus v nastaveni DirectX (Start/Spustit/dxsetup) nastavit akceleraci zvuku na druhou nejnizsi (cesky tusim "minimalni"), sekanice zmizi jak mavnutim proutku.
EDIT: Mozna to neni dxsetup ale dxdiag, nemam ted moznost overit.


Naposledy upravil KADLEC Vladimir dne st listopad 28, 2007 20:44, celkově upraveno 1 krát

_________________
7-segmentovka pro zobrazeni prevodu
Příspěvek Zaslal: st listopad 28, 2007 20:43
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PANCOCHA Jaroslav





Založen: 02. 09. 2005
Příspěvky: 1455
Bydliště: Luhačovice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Připomínám, že obrázek je z replaye kde už jsem měl nastaveno 1024x768. Najeto to bylo ale v 640x480 a v tom byl zřejmě ten problém...
Příspěvek Zaslal: st listopad 28, 2007 20:44
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  



Czech translation by Azu
 
  Based on CanverRed theme