Hlavn� strana    FORUM Obsah fóra Richard Burns Rally
  FAQ •  Hledat •  Seznam uživatelů •  Uživatelské skupiny •  Registrace •  Soukromé zprávy •  Přihlášení

Diskuze o superrally v dalším ročníku Team Rally
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Jaky system superrally pro sezonu 2008/09 preferujete ?
1. SR pen. 5 min, SR sekce cela jedna etapa
40%
 40%  [ 61 ]
2. SR pen. 5 min, SR sekce dve na etapu, popr. tri v pripade SS
25%
 25%  [ 38 ]
3. SR pen. 2,5 min, SR sekce cela jedna etapa
5%
 5%  [ 8 ]
4. SR pen. 2,5 min, SR sekce dve na etapu, popr. tri v pripade SS
15%
 15%  [ 23 ]
5. Bez superrally
13%
 13%  [ 20 ]
Celkem hlasů : 150

Autor Zpráva
ZAHORA Martin





Založen: 14. 10. 2006
Příspěvky: 401
Bydliště: Olomouc

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

BITTNER Jan napsal:
A jak je tomu v reálu? Když s tím praští někdo ze špičky, tak stíhá dojet první pětku (v podání Loeba i nejvyšší špici) .

Nechápu proč do toho pořád taháte skutečnou rally (Loeba)! Asi vám uniká nejdůležitější věc a to, že špička v RBR zná každí metr trati (na to má přesně nastavené auto) a to je asi hlavní výhoda nad ostatními (asi i dobrý HW a čas).
Ne všichni mají stejné podmínky a nechápu proč by TOP jezdci, když udělají chybu (jako že ti nej je stejně nedělají), tak by měli nějaký nárok na dobrý výsledek a brát body ostatním co jeli bez SR! Navíc jsou i tací, kteří můžou bourat několikrát za soutěž a pořád jim to jede... (ale to už je RBR)
Když chcete stále něco podle reál rally, tak by musel každý kdo to rozbije na vytočenou 6tku (protože se určitě jezdí v RBR rychleji = nereálněji) nejenže nenastoupit díky SR, ale nejel by nějaký ten závod, protože by ležel v nemocnici! Laughing
Proto bych to nechal na pořadateli TR ať nezávisle rozhodne ("spravedlivěji" pro všechny) a netahal bych do toho osobní důvody proč by to mělo být jinak! Idea
EDIT: Snížením SR na 3min a ponechání více záchytných bodů v jedné etapě by znevýhodnilo ty pomalejší (co jedou bez SR), proto jsem proti tomu! Ale když už je to hlasování, tak jsem pro možnosti 1, 2.
Nikoho jsem si do huby brát nechtěl, jen upozornit některé, že RBR je pořád jen "počítačová hra". Cool (ať si každá jezdí, jak mu to vyhovuje) Wink


Naposledy upravil ZAHORA Martin dne pá srpen 08, 2008 15:05, celkově upraveno 1 krát

_________________
ZahyM
CRF RBR team - Logitech DFP 648° => Fotky
Příspěvek Zaslal: pá srpen 08, 2008 13:08
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
VANEK Jakub





Založen: 21. 10. 2006
Příspěvky: 468
Bydliště: Bojkovice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Pořád si všichni berou do huby Top jezdce...znají každý metr trati bla bla bla, umí všechno nazpamnět bla bla bla...ale jinak to prostě nejde Exclamation ...jestli mám tu hru rád tak ji jezdím, tak to prostě je, nová trať nejde udělat za týden tak jezdím ty staré. Rally je o soutěžení proto chci být rychlí a porážet ostatní...o to jde ne Question Idea . Na durhou stranu, samozřejmě když dám ránu tak i tak si chci ještě zajet jen tak pro radost, takže sem pro víc SR v jedné sekci, kolik dostanu minut to je už celkem jedno...

_________________
S.A.D.A.C Motorsport - Citroen C4 WRC
Příspěvek Zaslal: pá srpen 08, 2008 13:21
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FISERA Jan





Založen: 03. 08. 2006
Příspěvky: 216

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Jakube, podle me to Martin nemyslel zle.. myslim ze reagoval na to, ze Honza Bittner pise, ze Loeb dokaze stahnout i velikou ztratu... ok, v RBR Czech je treba 50 nebo 100 Loebu... proste on jede ve WRC jinou ligu, tu nejvyssi... ale u nas jede nejvyssi ligu hromada lidi a pak nema cenu, kdyz nekdo z nich i po rane a SR preskoci pomaleho novacka.. to pak lidem, kteri jedou tak, aby dojeli - a i o tom je skutecna rally - bere motivaci.

_________________
Image
Příspěvek Zaslal: pá srpen 08, 2008 14:31
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PANCOCHA Jaroslav





Založen: 02. 09. 2005
Příspěvky: 1455
Bydliště: Luhačovice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Ok, tuto filozofii tedy chápu.

Prostě ... obecně jsme asi tady všichni pro, že Superrally je věc na houby. No ale, ... když už tu možnost máme, tak dejme pomocí SR šanci lidem, kteří jedou moc velkou palbu, nebo to neumí... či tak něco a chtějí si zajet více RZt v závodě, i když s tím praští.

Potom chápu, že je lepší mít penalizaci větší, protože tím se možnost že SR jezdec bude v popředí eliminuje a defacto se jede bez SR, tak jak to je v reálu. Pouze si ti chybující ještě mohou zajet další RZty.

Jeenže ... to je pak stejně kocourkov a takovéto možnosti jsou podle mně nanic. Každý má možnost si na stejných texturách ty tratě zajet shakedownem a není nutné proto dávat takovou možnost v závodě.


Proto si myslím:

a) dejme to opravdu spravedlivě, SR zrušme a bude to opravdu jen na tom kdo umí dojet, bez jakýchkoliv diskuzí

b) nebo udělejme Superrally, které má smysl a dejme možnost chybujícím jezdcům ještě něco stáhnout, byť pojedou nováčky. Nicméně ti nováčci mají stejnou možnost po chybě dotáhnout jiné nováčky.


Jiná možnost je prostě nelogická podle mne.
Příspěvek Zaslal: pá srpen 08, 2008 15:12
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
POKORNY Lubomir





Založen: 12. 01. 2008
Příspěvky: 105

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Pro Jardu Pančochu:
Nechci se znovu rozepisovat o tomto tématu, ale ty jinými slovy říkáš toto: Vy všichni průměrní, a podprůměrní jezdci a hlavně ti co jezdíte pro zábavu, nejezděte Team Rally, protože nejste profíci a bouráte. Já prostě RBR jezdím hlavně pro požitek z jízdy, pro to si zahrát a poměřit se s ostatníma. Ano, dělám chyby, nemám čas každý den trénovat a tak s tím občas praštím no. Nestydím se za to..... RBR nikdy nebude realita a pokud má být přístupné všem jezdcům bez ohledu na výkonost tak by ty záchytné body, pro nás bourající ňoumy měli být. Proto například nerad jezdím Euro, protože jedna chybička a už si další RZ nezajedu a to mě nebaví (a RBR by měla hlavně lidi bavit) Takže se opakuji, já bych byl pro systém který fungoval v TR2007, ale samozřejmě se přizpůsobím tomu co zavelí organizátoři
Příspěvek Zaslal: pá srpen 08, 2008 15:58
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
HAZE Jiri





Založen: 18. 08. 2006
Příspěvky: 1610
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Japane,
bez SR se jede EURO,IRC, dříve i S-Cup - dobrá, TR se zase jede se SR a to odlišuje od výše jmenovaných závodů Exclamation Kdyby všechny turnaje byly bez SR, už by to nebylo tak lákavé pro ostatní. Pokud chceš jezdit bez SR, nebo ji nastavit na 3 min. tak pořádej nějaký turnaj a tam si dej pravidla dle sebe. Ředitel TR řekl, že SR bude 5 min. a já to respektuji-on je hlavním pořádajícím Wink Když budu chtít jet bez SR, pojedu zase IRC, EURO ....

_________________
Jirka "Zajíc" HÁZE


CARLSBAD Rally Team , driver
Příspěvek Zaslal: pá srpen 08, 2008 16:03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
RESL Jan





Založen: 27. 09. 2007
Příspěvky: 533
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Nevím,já si prostě myslím,že by ty tři minuty klidně mohli být,nebo opravdu jen ve výjmečných případech by mohl některý zkušený jezdec dojet nováčka,což se děje i ve skutečnosti.Myslim,že by to tak bylo i zajímavější a ten nováček by měl alespoň motivaci se zlepšit.Stejnak by vetšinou šlo jen o to,že by lidi se SR nebyli 30min za ostatními,ale jen 15.Určitě se ale přikláním jen k jednomu záchytnému bodu a to na konci etapy.Nedokážu si totiž tak nějak představit,že urvu na 6RZkolo a na 7 po 20min servisu už vesele zase jedu.Chce si to trošku představit reálný čas,co je možné zvládnout,alespoň v rámci možností.
Pokorný.L: Dělat záchytný body kvůli tomu,že někdo bourá je podle mě nesmysl.A nebourají jen nezkušený závodníci a lidi co nato nemají čas.Jsou prostě lidi,co bourají a ty,co ne.Nakonec každý si může zvolit tempo,na které má.Další nesmysl je dělat záchytné body,kvůli Sosnové,kterou si někdo chce zajet.A ještě něco,taky jsem mockrát do cíle Eura nedojel,ale to že je to tak tvrdý,mě právě baví.Navíc většinou je to mejma stupidníma chybama,za který si můžu sám.No a pokud chci jezdit turnaje se SR,tak na výběr je jich spoustu.
Příspěvek Zaslal: pá srpen 08, 2008 18:06
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
POKORNY Lubomir





Založen: 12. 01. 2008
Příspěvky: 105

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

To Resl Jan: Já se tu nechci přít, jen jsem napsal svůj pohled na věc. Jen jeden dotaz: Kolik větších turnajů (zařazených do pohárů) se jede s SR? Já vím právě jen o TR.....a o to jde. Ale už se nechci v tom rýpat, názor jsem vyslovil, a myslím, že když kouknu na hlasování nejsem s ním sám. Stejně mi nezbyde než se podřídit pravidlům....
Příspěvek Zaslal: pá srpen 08, 2008 18:36
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PALASEK Michal





Založen: 27. 12. 2006
Příspěvky: 992
Bydliště: Nezamyslice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

SR bych určitě nechal..
Příspěvek Zaslal: pá srpen 08, 2008 18:46
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
PANCOCHA Jaroslav





Založen: 02. 09. 2005
Příspěvky: 1455
Bydliště: Luhačovice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

To Luboš Pokorný:
No, to jsi si spletl moje příspěvky s někým jiným. Všichni vytýkali naopak mému návrhu, že nováčci, kteří jedou pomalu a NEBOURAJÍ, by tak byli předehnáni jezdci rychlejšími, byť využívajícími SR. A jak píšou další, bourají jak nováčci, tak špičkoví jezdci. Jedni akorát jedou přitom pomaleji a druzí rychleji. A ten můj druhý návrh - zrušit zcela SR není namířen proti nováčkům. Prostě je spravedlivý a je to jediná druhá logická možnost oproti SR. A podle mne lépe nic, než SR, které je k ničemu (5 min a SR celá etapa).



To Jiri HAZE
Já nejsem apriori proti SR. Jsem ale proti tomu, aby bylo defacto k ničemu. Co je podle tebe lákavé na turnaji, kde jedno využití SR znamená konec etapy ? Vždyť to je skoro totéž jak bez SR! A ředitel si může říkat co chce. Je to turnaj nás všech a před novým ročníkem je přirozená diskuze a i sám Michal na srazu připustil, že jsou pravidla pro nový ročník otevřená k diskuzi. Divím se pak samozřejmě, že teď docela pěknou konstruktivní diskuzi utíná...

To all.... prostě apeluji na zdravý rozum. SR 5 min a na celou etapu jedna SR sekce se defacto rovná zrušení SR! Nechápu prostě vůbec, k čemu a proč tato změna.
Příspěvek Zaslal: pá srpen 08, 2008 19:07
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
SENK Michal





Založen: 21. 11. 2005
Příspěvky: 1525
Bydliště: Ostopovice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Nesouhlasím s Tebou v tom, že SR s jedním záchytným bodem a 5min je k ničemu. To je věc názoru. A s Tvým názorem nesouhlasím. Jak jsem již psal. SR je tady proto, aby se nestávalo, že bude bodovat jenom 5-6 jezdců z 20 možných v jedné soutěži. A délka 5min je rozumná proto, aby špička se dvěma neodjetýma RZ neporazila pomaleji jedoucí jezdce. A ted pomaleji jedoucími jezdcemi myslím spíš jezdce průměrné. Za 24 RZ totiž není problém pro pomalé jezce obdržet 10min nálož. Takže já neutínám diskuzi o doladění pravidel, ale utínám diskuzi o které jsem že je zbytečná.

_________________
Image
http://www.montek-motorsport.cz/ --- TEAM RALLY - WEB
Příspěvek Zaslal: pá srpen 08, 2008 20:09
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
DEJMEK Vaclav





Založen: 09. 04. 2005
Příspěvky: 1314
Bydliště: Malenice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Pokorný Lubomír: Naprosto nesouhlasim s tím co jsi napsal o něco vejš. RBR je právě o zábavě, stejně jako každá jiná hra. Myslet si můžeš co chceš, ale prostě tak to je. S RBR žiju od začátku a na pluginu jsem v podstatě taky od jeho vzniku. "Vy všichni průměrní, a podprůměrní jezdci a hlavně ti co jezdíte pro zábavu, nejezděte Team Rally..." No, tak tohle co jsi napsal o Jardovi, jako že si to myslí, by mne osobně celkem dost vytočilo, ačkoli nejsem žádnej cholera. To, že někdo napíše svuj vlastní názor, tak na tom neni nic špatnýho, ba naopak, je třeba, aby TR bylo pro všechny a ne jen pro někoho. Já osobně jsem ještě před započetím této diskuze byl pro to, aby SR byla buď jen na konci etapy, nebo vůbec. Ono totiž v dnešní době se staly všechny poháry, nevyjímavě, pouhou honbou za body pro tým a o tom to tady nebylo. MČR, spousta lidí na to nadávala a další spousta lidí na to vzpomíná. Bylo to něco, bylo to v klidu, i když to mělo své chyby a nedostatky, bylo to férové závodění.


Jirka Haze: "bez SR se jede EURO,IRC, dříve i S-Cup - dobrá, TR se zase jede se SR a to odlišuje od výše jmenovaných závodů" No myslim si, že tímhle se rozhodně TR od ostatních závodů neodlišuje, ale je možné, že někdo to tak vidí, bohužel škoda.

Některé komentáře mi tady přijdou prostě naprosto mimo. Jako by se chtěl někdo přidat proti někomu, ale opravdové řešení, nebo odpověď nikdo, až na pár vjecných odpovědí nepřinesl, jen samé navážení.

Koncem TR se stala dost častou věcí, pro mne nesmyslnou užití SR v jedné etapě naprosto nelogicky, tak jak jsem to v úpravách pravidel nemyslel. Chtěl jsem, aby SR byla cca v polovině etapy, aby to někam směřovalo, ale SR po třech nebo čtyřech RZ byla fakt blbost. Proto jsem pro, aby SR byla na konci etapy, nebo vůbec. To je řešení, které má logiku a nikoho neznevýhodňuje. Prostě, dám ránu a konec, nebo můžu startovat v druhej etapě. Je tady spousta střelců, kteří jedou plné kule a jedou buď a nebo a pak je tady další spousta lidí, kteří jedou hlavou a kteří by si body zasloužili mnohem víc. Pokud se někdo nedokáže udržet na uzdě je to pouze jeho problém.

Dalším tématem by mohlo být řešení resetů, taky velice zamotaná věc.

"SR bych určitě nechal." Proč? Tratě už stejně všichni znají na zpamněť.

Naprosto souhalsím s posledním příspěvkem JaPana.

Michal Šenk: No ono je jedno, jestli chytnu penál za SR třeba v půlce nebo na konci etapy. Bodovat budu tak jako tak pokud se vejdu do bodované pozice. Pokud jde o to, že by bylo nevyužito dnešních 20 bodovaných pozic, tak neni problém tuto velikost snížit, a o tom je diskuze o pravidlech, ale to by se týkalo pouze varianty, kdy by se jelo bez SR, pokud by se jelo s SR na konci etapy, tak by se přece nic neměnilo.

Tak tedy buď bez SR nebo s SR na konci etapy.

_________________
lu.cifer
RT--WRC--
Příspěvek Zaslal: so srpen 09, 2008 1:08
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MIKSOVSKY Jakub





Založen: 06. 08. 2006
Příspěvky: 465
Bydliště: Praha, Czech

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

no Vašku tady zase nesouhlasím já, rally by neměla být o jízdě hlavou, ale o tom, kdo dokáže v dané situace jet největší střelbu. Vem si doby svazarmu, kdy bylo přes 30 aut ve skupině a a bodovalo pár jezdců. Výsledkem byla neskutečná palba, žádné taktizování na body. Proto nemám rád trend, který poslední dobou je na pluginu, boduje se 15 míst a strartuje 40 aut ve skupině. To potom není žádné závodění, když člověk jede čočku s tím, že mu možná nějakej bod spadne do klína. Závody jsou od toho, aby člověk dal ze sebe to nejlepší co umí a rval se o vítězství. Jinak můžem jet všichni na dvojku a v cíli se rozlosovat.
Proto sem pro SR 2,5 minuty a záchytnej bod uprostřed etapy. Potom to bude motivace pro všechny, bourající rychlík přidá aby dohnal ty před sebou a pomalí začátečnící budou mít motivaci se zrychlovat.

_________________
YARGH! / KirK
Don´t Panic............Douglas Adams
Mirek kecá Smile
I Got A Fever, And The Only Prescription Is More Cowbell!
Příspěvek Zaslal: so srpen 09, 2008 10:35
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
DEJMEK Vaclav





Založen: 09. 04. 2005
Příspěvky: 1314
Bydliště: Malenice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Možná jsem to blbě sformuloval, myslel jsem to tak, že někteří prostě jedou bezhlavě kudlu co to jde a jedou buď a nebo. Někdo jede hlavou, myšleno tak, že prostě nevletim do zatáčky naplno a modlim se, aby mi to vyšlo jako stokrát předtím přesně po hraně cesty. Právě že mi to tak přijde, na pluginu jezdí spousta rychlejch jezdců, ale kolik z nich pravidelně dojíždí bez SR?

_________________
lu.cifer
RT--WRC--
Příspěvek Zaslal: so srpen 09, 2008 10:57
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MIKSOVSKY Jakub





Založen: 06. 08. 2006
Příspěvky: 465
Bydliště: Praha, Czech

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

jo vletět do zatáčky na plno a modlit se je přesně ta touha po vítězství Very Happy
Ne je jasný, že spousta z nás bourá, ale je to jenom hra, která není schopná poskytovat všechny reálné pocity z auta, takže je jasný, že s tím prostě při rychlejší jízdě člověk bouchne do stromu, tenhle handikap částečne kompenzuje SR. Bohužel zde se dostanem do patové situace, buď bude SR a budem bourat, nebo SR nebude a pojede se plíseň do cíle ( až na pár neomylných střelců) . Nezávidím vedení tu tíhu rozhodnutí Laughing

_________________
YARGH! / KirK
Don´t Panic............Douglas Adams
Mirek kecá Smile
I Got A Fever, And The Only Prescription Is More Cowbell!
Příspěvek Zaslal: so srpen 09, 2008 11:22
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 2 z 5

 
Přejdi na:  



Czech translation by Azu
 
  Based on CanverRed theme