Hlavn� strana    FORUM Obsah fóra Richard Burns Rally
  FAQ •  Hledat •  Seznam uživatelů •  Uživatelské skupiny •  Registrace •  Soukromé zprávy •  Přihlášení

Zakázaný setup??
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JOHN Tomas





Založen: 18. 08. 2007
Příspěvky: 43
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Tak já mám asi taky problém, jak tak nato koukám.. stáhnul jsem si fyziku, spíš read me na C4 08, vše mám v rozmezí hodnot, ale u map diferenciálu mám nějakej bordel. U přední a zadní mapy se píše, že při nulových hodnotách mají být hodnoty svornosti nulové, ale já mám jak na DEFAULT i SVŮJ set v tom posledním sloupečku mapa rychlosti svornost 20% všude i při 0. Mám to tak jen já?? Prosím koukne se někdo k sobě kdo jezdí s C4 08 jak to tam máte? Abych pak nebyl za podvodníka, nebo něco takovýho. Děkuju.
PS: S těma hodnotama nemůžu nijak hejbat, takže na 0% to dát nemůžu. Question

EDIT: Tady je screen defaultní fyziky.

Image
Příspěvek Zaslal: pá prosinec 04, 2009 23:11
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MIKSOVSKY Jakub





Založen: 06. 08. 2006
Příspěvky: 465
Bydliště: Praha, Czech

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

2 Jiří: Pokud mě pamět neklame, tak Chrást tuto větu použil v době, kdy ještě na pluginu nebyla zavedena automatická kontrola setupů. Jelikož jsem hádavej a mám rád jakejkoliv důvod ke zbytečné diskuzi, tak ti předvedu malou etudu. Toto je znění pravidel TR.

12. SETUPY

Nastavení vozu musí odpovídat platné fyzice vozu. Povolen je pouze setup, který lze nastavit přímo v RBR. V případě zjištění jinak upraveného nastavení vozu bude jezdec ze soutěže vyloučen.


Teď si pro příklad vememe můj setup. Jde s fyzikou hrát online? ANO. Tudíž fyzika je platná vozu. Jde hrát se setupem online a projít kontrolou pluginu? ANO. Tudíž nastavení odpovídá platné fyzice. Jde tento chybný setup nastavit ve hře? ANO

Jasně mi vychází, že setup je použitelný a dle pravidel Laughing

_________________
YARGH! / KirK
Don´t Panic............Douglas Adams
Mirek kecá Smile
I Got A Fever, And The Only Prescription Is More Cowbell!
Příspěvek Zaslal: so prosinec 05, 2009 17:00
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
HAZE Jiri





Založen: 18. 08. 2006
Příspěvky: 1610
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Jestli tím Jiřím myslíš mě, tak raději piš zajíci,na křestní jméno nejsem zvyklej a skoro nikdo mi tak neříká Wink Já si jsem vědom toho,že plugin je pustí,rozdíl je 0.5 a jde to nastavit ve hře, proto jsem také nezveřejnil jména a nepsal,že jsou podvodníci... jen mě zajímalo,jak se tam ty hodnoty dostaly. Když použiji fyziku na dané vozidlo a budu dělat set na správném povrchu (asfalt a asfaltových RZ apod.) tak se k těm hodnotám asi nedostanu...a dávat jinou fyziku na jiný vůz a pak to upravovat je trošku divné Rolling Eyes

_________________
Jirka "Zajíc" HÁZE


CARLSBAD Rally Team , driver
Příspěvek Zaslal: so prosinec 05, 2009 18:17
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BAYER Jiri





Založen: 19. 10. 2005
Příspěvky: 56
Bydliště: Hrádek nad Nisou

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Jakube potom je teda vše v nejlepším pořádku Wink A ja hadavej teda nejsem. Jen mě tyto hodnoty přímo v RBR nastavit nejdou Rolling Eyes Question Asi to dělam tedy špatně Laughing Ale ty jako Car Admin mě mužeš poradit Wink Jak tedy nastavím přímo ve hře u s1600 třeba 4,2 Rolling Eyes

Zajíci Jiří myslel Jakub mě Wink
Příspěvek Zaslal: so prosinec 05, 2009 18:25
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SEKERA Rostislav





Založen: 30. 12. 2006
Příspěvky: 49

Příspěvek Předmět: 2 Jakub Odpovědět s citátem

2 Jakub :
12. SETUPY
Nastavení vozu musí odpovídat platné fyzice vozu- tve bohuzel neodpovida.
Povolen je pouze setup, který lze nastavit přímo v RBR-tvuj setup nejde nastavit ve hre vychazis-li z defaultu daneho auta
hodnota 4,2 neni platna, muze byt pouze od1,5 po 8,5 s krokem 0,5.tedy v tvem pripade 4,0 nebo 4,5, -tvuj setup neodpovida platne fyzice
myslim ze setup neni použitelný dle pravidel
Příspěvek Zaslal: so prosinec 05, 2009 18:40
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MIKSOVSKY Jakub





Založen: 06. 08. 2006
Příspěvky: 465
Bydliště: Praha, Czech

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

hodnotu nastavíš jednoduše, použiješ setup co ti například někdo poslal a pak v rychlé rally nastavíš hodnotu 4,2 jen to vrzne aniž bys věděl, že jsi mimo Confused Od té doby co je kontrola jsem opravdu Read Me u fyzik nečetl, neb mi to připadalo zbytečné.

Pokud jsou hodnoty mimo krok, ale stále v daném rozsahu, čili nepřekračují mina ani max, potom bych to já osobně řešil následovně: Někam velmi viditelně bych napsal, že kontrola setupů na pluginu má tuto chybku a ať si každej zkontroluje svoje setupy. Dále bych někam napsal, že replaye na pluginu, které prošly kontrolou mohou obsahovat tuto chybu a je potřeba si je před použitím zkontrolovat. A za poslední rozhodně bych to neřešil zpětně, začal bych to řešit až potom, co bude někde oficiální varování (třeba ve fóru TR) a stejně bude mít jezdec po závodě tyto špatné hodnoty v setupu.

Edit pro Rosťu: nikde není psáno, že setup se má tvořit z defaultu, jak píše Lukáš podemnou, stačí použít starej setup, kterej se bohužel krokem nevrátí do správných hodnot. Přesto je vytvořen v rychlé rally.


Naposledy upravil MIKSOVSKY Jakub dne so prosinec 05, 2009 18:57, celkově upraveno 1 krát

_________________
YARGH! / KirK
Don´t Panic............Douglas Adams
Mirek kecá Smile
I Got A Fever, And The Only Prescription Is More Cowbell!
Příspěvek Zaslal: so prosinec 05, 2009 18:44
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
UTRATA Lukas





Založen: 23. 09. 2005
Příspěvky: 994
Bydliště: Doksy

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Ono nejde o to, že je použit setup z jiného auta, ale že třebas člověk použije setup ze starší fyziky a pak pouze upraví hodnoty, které jsou mimo dovolené rozsahy (u mě standartně úhel řízení, někde brzdy), stačí jen dát šipku a hodnota skočí do povoleného rozsahu. Ale pokud byla nějaká hodnota v povoleném rozsahu, ale přitom jakoby mimo krok, tak to pak ten krok sice dodržuje, ale je to o nějakou tu desetinku celé posunuté. Já to mám podobné u eNka, krok je u tlumičů 0.5, ale mám to celé o desetinu posunuté, takže hodnoty jako 4.1, 4.6 apod. A kvůli té desetince se mi nechce celý setup přepisovat ...

_________________
IRIDIUM RBR Team - - - LucOut

http://octaviarbrcup.ic.cz
Příspěvek Zaslal: so prosinec 05, 2009 18:45
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
SEKERA Rostislav





Založen: 30. 12. 2006
Příspěvky: 49

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

2 lukas:to co popisuje jsem udelal v roce2007 na celice, kde jsem pouzil setup ze stare fyziky a jen opravoval hodnoty, presto jsem na diferaky zapomel a byl podle pravidel vyloucen.....
Příspěvek Zaslal: so prosinec 05, 2009 19:04
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MIKSOVSKY Jakub





Založen: 06. 08. 2006
Příspěvky: 465
Bydliště: Praha, Czech

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Rosťo, pominu-li to, že rozdíl mezi diferáky a tlumiči je dost zásadní. Tak tobě se to stalo v době, kdy NEBYLA kontrola pluginu. V té době jsem samozřejmně kontroloval setupy i v texťáku zda jsou dobře. Nyní kontrola je. Začínám mít pocit, že prostě za každou cenu je třeba nás tvrdě potrestat a dehonestovat, byť tlumič o 0,2 jinde je naprostá blbina. Pokud chcete být opravdu takoví extrémisti a nejste si schopni připustit, že tohle je trošku jiná situace (ano spolehl jsem se ve slepé víře na plugin) pak už to zaháníme opravdu do extrémů. Proto od teď mlčím a je mi to šumák jak to kdo bude řešit do budoucna.

_________________
YARGH! / KirK
Don´t Panic............Douglas Adams
Mirek kecá Smile
I Got A Fever, And The Only Prescription Is More Cowbell!
Příspěvek Zaslal: so prosinec 05, 2009 19:25
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
ZAHORA Martin





Založen: 14. 10. 2006
Příspěvky: 401
Bydliště: Olomouc

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Co se měnily naposledy fyziky, tak v rámci přiblížení se k realitě se zavedly tyto krokové omezení u tlumičů, aby se všechna auta nedala tak snadno nastavit podle potřeb jezdce jako např. WRC po 0,1 kN/m/s...
Ve fyzice je to jasně napsané (viz. např. Lancer EVO9):

Nastavení tlumičů:
Komprese: 2 – 7,5 kN/m/s
Zpětný ráz: 3 – 8,5 kN/m/s
Rychlá komprese: 2 – 8,5 kN/m/s
Krok nastavení: 0,5 kN/m/s

Pravidla TR: "Nastavení vozu musí odpovídat platné fyzice vozu." => Musí odpovídat limitům v "Read me - důležité!.pdf "

Jelikož se to týká více jezdců v TR co mají tyto hodnoty v "nepořádku", tak vyvolal Zajíc tuto debatu s tím, že se k tomu vyjádří techničtí komisaři TR. Very Happy Pravda je to banalita, ale ať je jasno... Twisted Evil
Navíc, každý kdo jede na upravené nastavení, tak si za to zodpovídá sám, protože neznalost neomlouvá. Wink

_________________
ZahyM
CRF RBR team - Logitech DFP 648° => Fotky
Příspěvek Zaslal: so prosinec 05, 2009 19:55
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
RESL Jan





Založen: 27. 09. 2007
Příspěvky: 533
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Zahora Martin: Pravidla TR(12.setupy)- Nastavení vozu musí odpovídat platné fyzice vozu. Povolen je pouze setup, který lze nastavit přímo v RBR. V případě zjištění jinak upraveného nastavení vozu bude jezdec ze soutěže vyloučen.
Co se mě týká,tak po zprovozněné kontole setupů na pluginu,jsem se nato taky občas spoléhal.Ale o hodně autech,jak mají být přehled mám.Ano,bylo to udělané kvůli větší realitě,ale prostě né všichni lidi tomu rozumí,jak to nastavit a je jim fyzika trošku šumák.Nahrají setup od někoho a jedou.Navíc setup se špatnýma hodnotama v RBR nastavit jde.Stačí,když nastavuju Nko třeba po ježdění s WRCem a už na počátku setupu v Nku jsou potom trošku rozhozené kroky ještě z WRCa,které aby se hodily do normálu,je někdy potřeba dát určitá hodnota buď na max,nebo na minimum,aby se to vyrovnalo,jinak se třeba stane,že sice krok jde po 0,5,ale jaksi je to pořád špatně,např.7,6 8,1 místo 7,5 8,0.Ujištuju však tady všechny,že toto na autě tady nikdo stejně nepozná a nemá to žádný vliv.A to co se tady poslední dobou děje,tady ty hony na zajíce se mě teda opravdu nelíbí.

_________________
Image
Příspěvek Zaslal: so prosinec 05, 2009 20:26
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HAZE Jiri





Založen: 18. 08. 2006
Příspěvky: 1610
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Shocked On mě tady někdo nahání Laughing Já jsem zajedno s Martinem Embarassed Jediná odpovědnost jezdce je jeho SETUP. Nic jiného nemusí řešit,přihlásí se,odjede závod,konec. Tak snad si může dát tu práci (pár minutek) si dát starší set do pořádku a mít vše O.K. dle readme. Všichni víme,že plugin bohužel není všemocný a občas pustí divné věci,o to víc si má jezdec dát pozor na set. Kurňa všici,trávíme u toho desítky hodin měsíčně a nejsme schopni si sednout s tužkou a papírem a dát si do pořádku 3-4 sety Question Rolling Eyes A už jste jak právníci,slovíčkaříte a hledáte kličky,že je vše v normě. Ale v readme je psáno 2.5-7.5 po 0.5 (tudíž je číslo ukončeno 0,či 5,nikoliv 1,2,6..) Twisted Evil Exclamation

_________________
Jirka "Zajíc" HÁZE


CARLSBAD Rally Team , driver
Příspěvek Zaslal: so prosinec 05, 2009 21:05
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZAHORA Martin





Založen: 14. 10. 2006
Příspěvky: 401
Bydliště: Olomouc

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

RESL Jan: Ano já pravidla TR četl a mám v tom jasno. Wink A co se týče honu na zajíce, tak já to vidím tak, že pravidla by se měla důrazněji dodržovat i v normálních turnajích, natož v poháru... (odhalený podvod jezdce - zkracování v obyčejném turnaji = pro něj automaticky trest)
Snad se shodneme na tom, že u všech online turnajů musí odpovídat nastavení limitům v "Read me - důležité!.pdf ", což je tam srozumitelně napsané! Proto jsem navíc citoval pravidla TR: "platné fyzice vozu", která samozřejmě také podléhá pravidlům Pluginu...

Automatická kontrola, jak vidno zkrátka není dokonalá, proto bych se na ni vůbec neodvolával. Spíš by mě zajímalo, kdo o tomto věděl a jestli tuto chybu někdo nahlásil. Confused (kromě Zajíce, který na toto zde upozornil) Cool
Čekal jsem spíš nějakou omluvu od jezdců, že něco "jen" přehlédly a že toto do příště napraví... Osobně to v tomto případě nevidím, jako velkou výhodu a vůbec bych to nevyhrocoval. Ale o tom jestli je to tak závažné provinění, aby znamenalo vyloučení ze závodu TR, případně vysvětlení jestli se ještě vůbec kontroluji sety ručně, bych stejně nechal na vedení TR.

_________________
ZahyM
CRF RBR team - Logitech DFP 648° => Fotky
Příspěvek Zaslal: ne prosinec 06, 2009 1:10
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
RESL Jan





Založen: 27. 09. 2007
Příspěvky: 533
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

ZAHORA Martin: A jak chceš dodržovat pravidla v obyčejných turnajích?Myslím tím tedy především to slavné zkracování.Nebo má dostat jenom trest ten,který hru vidí trochu jinak a zkracoval v turnaji,kde jsem se teda já nikde nedočetl,že to bylo zakázané a klidně dobrovolně nahrál replay?Ano,taky bych byl pro důslednější dodržování pravidel,ale!!!
1.Musí ty pravidla být taky někde napsaná.
2.Musí to být možné nějakým způsobem ohlídat.
Nebo snad ty si chceš vzít tabulku rekordů a kontrolu všech kteří zajedou podezřelý čas na starost?
Ke kontrole pluginu: Ano,já jsem věděl,že půjde uložit ve hře setup s nesprávnýma hodnotama,ale stejně tak jsem si myslel,že mě to v online ježdění bude k prdu a nikdy jsem to tedy záměrně ani nezkoušel-ztráta času.Opravdu jsem si myslel,že toto plugin dokonale hlídá,neb i několiokrát mě na některých autech nepustil do turnaje,když jsem dal omylem třeba šoto set na asfalt trat.Co se readme týká,tak to se může chápat jako důležité pro lidi,kteří dělají nastavení mimo hru,což snad bylo taky kdysi zmiňované,že tam by to potom mohlo dělat zmatky.Já osobně používám instalátory a readme ve většině případech ani nečtu,protože právě limity si vyčtu ve hře=readme pro mě ztráta času.
Co se týká pravidel TR,tak ty si bohužel v tomto případě protiřečí,takže jasno asi úplně není.Navíc ta citace pravidel Martine,nebyla celá.

_________________
Image
Příspěvek Zaslal: ne prosinec 06, 2009 2:37
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
UTRATA Lukas





Založen: 23. 09. 2005
Příspěvky: 994
Bydliště: Doksy

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

začíná se to až moc hrotit a hledat každej přestupek, byť jen banální, na hru nemající vliv ... jestli vám to za to stojí, přepíšu si celej setup a z defaultu si nastavím ty tlumiče o tu desetinu jinak ...

_________________
IRIDIUM RBR Team - - - LucOut

http://octaviarbrcup.ic.cz
Příspěvek Zaslal: ne prosinec 06, 2009 3:01
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  



Czech translation by Azu
 
  Based on CanverRed theme