Hlavn� strana    FORUM Obsah fóra Richard Burns Rally
  FAQ •  Hledat •  Seznam uživatelů •  Uživatelské skupiny •  Registrace •  Soukromé zprávy •  Přihlášení

PROBLEM S POHLEDEM
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
RAJZL Robert





Založen: 17. 03. 2008
Příspěvky: 70
Bydliště: Slavičín

Příspěvek Předmět: PROBLEM S POHLEDEM Odpovědět s citátem

chlapi vytvořil jsem si svuj vlastni pohled ,ale má jednu droubnou chybičku když jedu s tím vytvořeným pohledem tak mě utíkají částice rychleji než u normálních pohledů jinými slovi když jedu s vytvořeným pohledem 100km/h tak to vypadá jak se standartím pohlem při 180km/h

_________________
Image
Příspěvek Zaslal: st duben 01, 2009 22:46
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
DEJMEK Vaclav





Založen: 09. 04. 2005
Příspěvky: 1314
Bydliště: Malenice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

to je jen pocit, když řídíš z nárazníku a přepneš se do kokpitu, tak se ti taky zdá, jako by jsi šel pěšky Wink A nemyslim si, že by při pohledu z kokpitu zpomalovala hra.

_________________
lu.cifer
RT--WRC--
Příspěvek Zaslal: čt duben 02, 2009 18:59
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MIKSOVSKY Jakub





Založen: 06. 08. 2006
Příspěvky: 465
Bydliště: Praha, Czech

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

nehejbal si náhodu s hodnotou FOV? ta umí pěkně měnit pocit rychlosti.

_________________
YARGH! / KirK
Don´t Panic............Douglas Adams
Mirek kecá Smile
I Got A Fever, And The Only Prescription Is More Cowbell!
Příspěvek Zaslal: čt duben 02, 2009 19:08
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
RAJZL Robert





Založen: 17. 03. 2008
Příspěvky: 70
Bydliště: Slavičín

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

ne kubo pouze jsem skopíroval tyto hodnoty

[Cam_bonnet2]
FOV = 2.300000
Near = 0.150000
Pos=0.000000 1.010000 -2.226093
Target = -0.000000 1.010000 -25.500000
Up = 0.000000 1.000000 0.000000

tam kde mají být....zapl hru a pohled jsem tam měl..

_________________
Image
Příspěvek Zaslal: čt duben 02, 2009 21:27
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MIKSOVSKY Jakub





Založen: 06. 08. 2006
Příspěvky: 465
Bydliště: Praha, Czech

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

sice nevím, co je to za auto, ale zkus od oka FOV=1.308997 co to udělá.

_________________
YARGH! / KirK
Don´t Panic............Douglas Adams
Mirek kecá Smile
I Got A Fever, And The Only Prescription Is More Cowbell!
Příspěvek Zaslal: čt duben 02, 2009 21:31
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
RAJZL Robert





Založen: 17. 03. 2008
Příspěvky: 70
Bydliště: Slavičín

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

auto je to EVO9 N4 skusim to...

_________________
Image
Příspěvek Zaslal: pá duben 03, 2009 6:54
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
IZACH Vratislav





Založen: 01. 12. 2006
Příspěvky: 60

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

pcha..takhle se chlubit cizím peřím Roberte...kdybys četl forum psal jsem tam, že ten pohled je na p*ču...možná budu vypadat jak rejpal, ale nejdřív jsem si říkal Jakube jaký jsi odborník..prý od oka..jen než jsem se jinde dočetl, že to tak má Pyros..no radši už jdu než přijdu k újmě.. Laughing

_________________
Image
Příspěvek Zaslal: út duben 14, 2009 7:25
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
RAJZL Robert





Založen: 17. 03. 2008
Příspěvky: 70
Bydliště: Slavičín

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

vráto napsal jsem že jsem skopíroval ty hodnoty.. a máš pravdu měl sem to pročíst pořádně...

_________________
Image
Příspěvek Zaslal: út duben 14, 2009 15:44
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
DOCKAL Stepan





Založen: 02. 05. 2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Vsetín

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

No ono kdyz si to FOV prevedes na stupne, tak 2,3 je cca 131° a to uz je kurva dost. Pred autem to pak dela takovou jakoby bublinu a deformuje se i obraz. Osobne nedoporucuju davat vice jak 1,74 to odpovida cca 100° a podle mych zkusenosti je to takova horni hranice.

Ale jinak jak se rika... Proti gustu zadny dišputát.

_________________
... RBR I´m lovin it ... Image

Geofre eWRC RBR Rally Team
Příspěvek Zaslal: út duben 14, 2009 18:01
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
IZACH Vratislav





Založen: 01. 12. 2006
Příspěvky: 60

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Štěpáne mám tam 1.873 a příjde mi to v pohodě...pořád nechápu jak je to s tím úhlem..můžeš mi to nějak přiblížit..? to 2,3 je fakt moc..bylo mi z toho docela blbě,ale to co jezdím teď mi přijde že dělá reálnější vzdálenosti..než třeba někde zmiňované 1,3

_________________
Image
Příspěvek Zaslal: út duben 14, 2009 18:22
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
DOCKAL Stepan





Založen: 02. 05. 2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Vsetín

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Ono uplne jednoduse to asi vysvetlit nejde. Jedine co ti muzu rict je, ze FOV je udavano v radianech. Zjednodusene si to zkus predstavit jako rovnoramenny trojuhelnik kde uhel na vrcholu trojuhelniku je FOV. Klasicky skolni trojuhelnik ma nahore uhel 90° Kdyz se na nej podivas jakoby z pudorysu tak ramena znaci krajni plochy ktere uvidis kdyz se budes divat z vrcholu trojuhelniku. Kdyz budes menit FOV bude se menit i plocha kterou uvidis. Ale vzhledem k tomu, ze monitor je plocha, tak se deformuje obraz(vypada to jakoby ses dival rybim okem).
Aby sis lepe predstavil co se deje s pohledem pokud menis FOV, tak nejlepsi je si stahnout LFS (www.lfs.net). Tam se hodis do offline hry a zacnes si hrat s nastavenim FOV(field of view/uhel pohledu, rozhledu), tak primo v realnem case vidis co to dela s obrazem.

Nevim jestli jsem to vysvetlil srozumitelne, ale snad jo. Kdyztak se ptej a ja se ti pokusim odpovedet.

_________________
... RBR I´m lovin it ... Image

Geofre eWRC RBR Rally Team
Příspěvek Zaslal: st duben 15, 2009 11:47
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
IZACH Vratislav





Založen: 01. 12. 2006
Příspěvky: 60

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

takhle jsem to chápal i před tím..spíš mi jde o to jak se to počítá ohledně toho údaje 1,74 vs. stupně..FOV je tedy vzdálenost mezi rameny, matně zkouším vzpomínat na rýsování, tedy základna trojúhelníku? hraje v tom roli i near a bod dohledu nebo je vdálenost základny od vrcholu pevně stanovená? ladím pohled už asi rok a pomalu se někam dostávám, ale rád bych měl jasněji v tom co dělám, protože jinak je to o dlouhodobém testování..jednu dobu jsem měl FOV i 2.4 línilo se mi jak to upalovalo, ale časem mě to začalo vadit..poslední FOV 1.873 a po té co jsi napsal jsem zkusil Tvou "horní" hranici a je to taky v pohodě..

_________________
Image
Příspěvek Zaslal: st duben 15, 2009 12:12
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
DOCKAL Stepan





Založen: 02. 05. 2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Vsetín

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Jednoduse receno je FOV uhel mezi rameny a je uvaden v radianech, cili zapatrej v pameti po matematice nebo pouzij strejdu googla a jeho kalkulacku. V tvem pripade 1.873rad=107,314995° Kdyz to hodne prezenu tak ten pohled vypada jako kuzel s vypuklym dnem. Vim, ze ta příměra není uplne presna, ale pro predstavu to staci. Dohled je v RBR omezen nacitanim objektu. Takze zakladna v tom trojuhelniku vlastne zadna neni. Jinak si musis samozrejme jeste s pohledem pohnout.
Jen pro jistotu
Pos=0.000000 1.010000 -2.226093 Prvni hodnota je posun -doleva/+doprava, Druha hodnota je posun +nahoru/-dolu, Treti hodnota je pak posun +dopredu/-dozadu.

_________________
... RBR I´m lovin it ... Image

Geofre eWRC RBR Rally Team
Příspěvek Zaslal: st duben 15, 2009 15:13
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
IZACH Vratislav





Založen: 01. 12. 2006
Příspěvky: 60

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

takže myslíš že je jedno že mám nastaven dohled na -51..? příjde mi že je to rozdíl jestli tam je -10 nebo to co tam mám..jinak pozici už zvládám Very Happy ..a za zbytek zatím dík

_________________
Image
Příspěvek Zaslal: st duben 15, 2009 16:37
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
RESL Jan





Založen: 27. 09. 2007
Příspěvky: 533
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

K tomu FOV,tak to tedy dokáže opravdu velké věci,ale co jsem zkoušel nastavení kolem těch 1,7-1,8 tak to už mě přijde trošku moc.Myslím,že opravdu hodnota 1.308997 nastavená na všechna auta v originální hře má něco do sebe a je tak nejblíže skutečnosti.Mě například dlouhou dobu vrtalo hlavou,proč se mě tak špatně,divně ovládá C2 a Polo,ty auta mě přišly hrozně citlivé na pohyb volantu,navíc jsem pořád nemohl odhadnout brzdné body a nechápal jsem,proč jsem pořád ve svodidlech,když se mi zdálo,že jedu tak pomalu.Naštěstí jsem přišel nato,že obě tyto auta mají jinak nastavené FOV a to na hodnotu 1.047198 ,což je podle mě strašně málo.Zkusil jsem to tedy dát na hodnoty snad 90% aut a už je to pohoda.

_________________
Image
Příspěvek Zaslal: st duben 15, 2009 20:58
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  



Czech translation by Azu
 
  Based on CanverRed theme