Hlavn� strana    FORUM Obsah fóra Richard Burns Rally
  FAQ •  Hledat •  Seznam uživatelů •  Uživatelské skupiny •  Registrace •  Soukromé zprávy •  Přihlášení

Nastavení volantu ve hře

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
SILHANEK Martin





Založen: 24. 02. 2009
Příspěvky: 8
Bydliště: Plzeň

Příspěvek Předmět: Nastavení volantu ve hře Odpovědět s citátem

Zdravím,
rbr znám už docela dlouho, ale na chuť jsem mu přišel pořádně až poslední dobou. Ale to je vedlejší. V podstatě jde o toto - mám starší volant logitech s rozsahem otáčení nějakých 200-250 stupňů (nevim přesně, ale to je jedno). Na šotolině a sněhu se s tim jezdit dá, ale na asfaltu je problém. Při vysokých rychlostech je volant moc citlivý kolem středu, takže je docela fuška to jen udržet rovně po hladké silnici. Pokusil jsem se to vyřešit nastavením dead zone v ovladačích, ale to mi zrovna nepomohlo. Prostě jakmile volant zabere, tak je to moc citlivý a cestuju pangejt-pangejt. Potřeboval bych poradit s nastavením volantu v rbr. Koukal jsem, že jdou nastavit křivky a další věci. Jenže když jsem si s tím hrál, tak jsem si tím tak akorát řízení ještě víc rozhodil (přesně v opačném smyslu - volant na pohyby kolem středu skoro vůbec nereagoval, takže to bylo ještě horší jak řídit V3Sku 30 let bez servisu). Řešení by bylo - pořídit lepší volant typu G25, DFGT s větším rozsahem. Ale já bych teď potřeboval vyladit tohle. Mohl by někdo sdílet svoje nastavení podobného volantu, případně nějaké typy co a jak? Díky

P.S: a jestli tu už takovéhle vlákno je, tak se omlouvam.

EDIT: ups, jsem to chtělo dát do fóra "začátečníci"...
Příspěvek Zaslal: pá duben 24, 2009 18:26
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MARGECANSKY Martin





Založen: 19. 04. 2007
Příspěvky: 1066
Bydliště: Moldava nad Bodvou

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Ak to mas velmi citlive a volant je na max tak si skus nastavit rozsah v setupe auta Wink

_________________
CARLSBAD Rallye Team--Peugeot 207 S 2000
Příspěvek Zaslal: pá duben 24, 2009 18:52
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
SILHANEK Martin





Založen: 24. 02. 2009
Příspěvky: 8
Bydliště: Plzeň

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravim, opět problém... Přešel jsem z archaického pc na novější kus - nainstaloval jsem 64-bitové Visty a v RBR mi nejde force feedback. Mám DFP - v jiných hrách (LFS) to funguje... Neporadí někdo co s tím?

_________________
RBR lama, v LFS je to kapánek lepší. Smile
Příspěvek Zaslal: čt červenec 16, 2009 0:47
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PUPIK Tomas





Založen: 05. 07. 2009
Příspěvky: 45
Bydliště: Velká Bystřice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

čuss kluci...mam menší problem..mam volant Logitech Formula Vibration Racing wheel jestli někdo vi jak vypada no a problem je v tom že mi v rbr nefungujou vibrace..chtěl jsem se jen zeptat jestli se to musi nějak nastavit a kde nebo jestli tam vibrace vubec nejsou...díky moc..
Příspěvek Zaslal: čt červenec 16, 2009 10:04
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BRABLEC Jan





Založen: 23. 12. 2006
Příspěvky: 472
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

SILHANEK Martin napsal:
Zdravim, opět problém... Přešel jsem z archaického pc na novější kus - nainstaloval jsem 64-bitové Visty a v RBR mi nejde force feedback. Mám DFP - v jiných hrách (LFS) to funguje... Neporadí někdo co s tím?

Máš správné ovladače? logitech nabízí jak 32 tak 64 verzi
http://www.logitech.com/index.cfm/441/273&cl=roeu,en?osid=13

_________________
CARLSBAD Rally Team , driver
Příspěvek Zaslal: čt červenec 16, 2009 10:41
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ZAHORA Martin





Založen: 14. 10. 2006
Příspěvky: 401
Bydliště: Olomouc

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Stáhni si nový ovladač (jak radí Honza) zde podle verze jakou máš. (32b nebo 64b)
Pokud to pořád nejde, zkus tento návod:

1. jdi do registrů (regedit)
2. najdi: KEY_CURRENT_USER>System>CurrentControlSet>Control>M ediaProperties>PrivateProperties>Joystick>OEM
3. vymazat všechny zápisy, které začínají "VID_" (bez uvozovek)
4. zapni volant do jiného USB portu a mohlo by to jít, jak má... Wink

_________________
ZahyM
CRF RBR team - Logitech DFP 648° => Fotky
Příspěvek Zaslal: čt červenec 16, 2009 11:05
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
SILHANEK Martin





Založen: 24. 02. 2009
Příspěvky: 8
Bydliště: Plzeň

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

U mě v registrech to vypadá takhle:

http://img297.imageshack.us/img297/8745/regf.jpg

64-bit ovladače mám, 32-bit tam ani nešly nainstalovat. Nemáte nějaký záložní řešení? Smile

_________________
RBR lama, v LFS je to kapánek lepší. Smile
Příspěvek Zaslal: čt červenec 16, 2009 12:16
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
SILHANEK Martin





Založen: 24. 02. 2009
Příspěvky: 8
Bydliště: Plzeň

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Právě jsem zkusil hru přeinstalovat a po instalaci se objevilo, že hře chybí některé součásti potřebné pro běh. Jde o nějaké ty kodeky nebo nevimco windows media bla bla. Instalace nejde spustit ani ručně z cd... ten pes bude zakopaný asi tady. Ona hra sice spustit pak jde, ale důsledek je že asi chybí ten ff. Nevěděl by někdo, jak to obejít?

_________________
RBR lama, v LFS je to kapánek lepší. Smile
Příspěvek Zaslal: čt červenec 16, 2009 13:16
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
SILHANEK Martin





Založen: 24. 02. 2009
Příspěvky: 8
Bydliště: Plzeň

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jsem tak někde na půli cesty... po hodině zoufalých pokusů jsem odinstaloval logitech profiler a FF jde. Sice se mi pokaždé při startu hry resetuje ovládání, takže to musim znovu nastavit, ale jde to. Prostě Vista + RBR = SHIT. Jdu na W7.

_________________
RBR lama, v LFS je to kapánek lepší. Smile
Příspěvek Zaslal: čt červenec 16, 2009 20:49
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
BRABLEC Jan





Založen: 23. 12. 2006
Příspěvky: 472
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jsi vůbec nic nepochopil Exclamation
v registrech musíš mít otevřenou složku: HEY_LOCAL_MACHINE
to za prvé,
tam si najít složku logitech a celou ji smazat Exclamation
znovu nainstalovat game soft a taky nezapomeň na patch snad to pomůže Wink

_________________
CARLSBAD Rally Team , driver
Příspěvek Zaslal: pá červenec 17, 2009 1:30
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
SILHANEK Martin





Založen: 24. 02. 2009
Příspěvky: 8
Bydliště: Plzeň

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

BRABLEC Jan napsal:
Tak jsi vůbec nic nepochopil Exclamation
v registrech musíš mít otevřenou složku: HEY_LOCAL_MACHINE
to za prvé,
tam si najít složku logitech a celou ji smazat Exclamation
znovu nainstalovat game soft a taky nezapomeň na patch snad to pomůže Wink


Tam žádná složka Logitech neni... Zkusil jsem udělat to, co mi napsal Martin, ale to stejně nepomohlo. Jakmile tam mam profiler, nejde FF.

EDIT: Složka logitech byla jinde - smazal jsem jí, ale bez úspěchu.

_________________
RBR lama, v LFS je to kapánek lepší. Smile
Příspěvek Zaslal: pá červenec 17, 2009 19:11
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
KUBICIK Josef





Založen: 06. 07. 2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Bruntál

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Jestli ti to funguje v jiných hrách tak je to dobré já mám za to že tady to nejede jak má no nevím snad někdo poradí ale určitě jsou na to už někde vlákna

_________________
http://www.f-r-t.wu.cz/
Příspěvek Zaslal: so červenec 18, 2009 9:22
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
SILHANEK Martin





Založen: 24. 02. 2009
Příspěvky: 8
Bydliště: Plzeň

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jsem to vyřešil... Sice to neni úplně ideální, ale funguje to. Takže - s ovladači s gaming softu 5.04 mi nejde v RBR FF. Takže jsem dal profilera 5.04 pryč a zkusil 5.02. Ten mi sice volant zkalibruje, ale pak hlásí, jako že tam volant neni... Ale když pak 5.02 odinstaluju, uložené nastavení z 5.04 (rozsah, síla FF) se zachová a pak všechno funguje. v LFS i RBR mi to jede, v herních zařízeních mám normálně DFP a funguje to. Sice tedy nemám profiler a nemůžu měnit nastavení rozsahu a další, ale to oželim, protože nevidim důvod proč měnit když to takhle mám už delší dobu a ok. Kdybych pak chtěl něco změnit, musel bych ten postup opakovat - 5.04 -> nastavit -> odinstalovat -> 5.02 -> odinstalovat -> restart compu a jedem. Hlavně že to nějak dopadlo...

_________________
RBR lama, v LFS je to kapánek lepší. Smile
Příspěvek Zaslal: so červenec 18, 2009 18:36
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  



Czech translation by Azu
 
  Based on CanverRed theme