Hlavn� strana    FORUM Obsah fóra Richard Burns Rally
  FAQ •  Hledat •  Seznam uživatelů •  Uživatelské skupiny •  Registrace •  Soukromé zprávy •  Přihlášení

Jak hrajete RBR ?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
RYBAR Jan





Založen: 17. 02. 2007
Příspěvky: 238
Bydliště: Zarnovica/Slovakia

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Len chcem podotknut ze ja GTR2 ani WTCC nepovazujem za sracky pretoze ich pravidelne hravam a ten FF to je len moj subjektivny nazor-mozno ze na kvalitnejsom volante by sa mi to pacilo ale takto nie Rolling Eyes
Příspěvek Zaslal: st červenec 04, 2007 15:28
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SCHWARZ Armin





Založen: 28. 12. 2005
Příspěvky: 155
Bydliště: NDR

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

To si pis, ze by se ti to libilo vic, vibration feedback a force feedback je sakra rozdil.
Příspěvek Zaslal: st červenec 04, 2007 15:52
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KHAMOTU





Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 71
Bydliště: United Kingdom at the moment :-)

Příspěvek Předmět: Re: Já hraju....... Odpovědět s citátem

jaChobot napsal:


PS 1:Volant bez FF je jako pouštět si film s vypnutým zvukem.Vidíte pěkný blikající obrázky,ale nevíte vůbec co se to vlastně děje.

PS 2:Nemohu nechat bez povšimnutí přirovnání GTR2 a podobné(předpokládam GTR1,GTL,WTTC a další kvalitní simulátory) k sračkám.Jsou to simulátory na stejné úrovni jako RBR.Jen je to o trochu jiném soustředění.I když uznávám že na arkádu s pozapínamými všemi pomocníky asi FF skutečně není zapotřebí(kupříkladu k včasnému rozpoznání prokluzu kol,počátku přetáčení,atd)Ale to už potom nemá cenu
bavit se o hraní simulátorů a můžem si zapnout ´nýd fór spíd´ zmáčknout šipku vpřed a víc neřešit Mad

PS 3:A o reálnosti FF:Ten je tu proto že ve skutečném autě cítíte co 'dělá' (přetáčí,nedotáčí,vynáší......) a máte čas na to zareagovat.Což logicky v sedě na křesle u pc simulovat nejde,nemáteli něco okolo 100tisíc na hydraulické zdvihy které s vámi budou ´metat´ po místnosti.Tudíž jediná možnost je FF který sice není reálný ale dodává komunikaci s autem která je pro každého závodníka zatraceně důležitá.K čemu vám bude 400koníků když nebudete vědět co auto ´říká´ a za letu ze zatáčky stylem kola,střecha do toho pěkného lesíka u cesty budete polemizovat:asi jsem měl ubrat o něco víc.A nebo to projedete,ale se zbytečnou ztrátou páč jste necítily že jste mohli začít přidávat plyn o čtvrt sekundu dříve.

Omlouvám se,kratší verze nebyla Very Happy

S těma needama jsem to vskutku vyhrotil Very Happy Very Happy Very Happy




GTR aj GTR2 je sracka a za tym si stojim,ty pises ze si v RBR auto nenastavujes tak chapem preco sa ti zda ok ale keby si si vedel nastavit auto v RBR a potom skusil v GTR2 tak by si zbadal rozdiel,v GTR2 totiz na zmenu nastavenia auto reaguje uplne inak,dost nerealne.

A ako som na to prisiel?
Asi tak ze viem zbezne nastavit realne auto na preteky do vrchu aj na rally ,asi tak.

Co sa tyka FF - na PC je to tak zbytocne ako neony pod auto ci autoradio.
Co sa tyka realu - realne auto v prvom rade citis zadkom cez zadok citis grip a nie cez volant ,preco asi myslis ze sa programuje servo v sutaznych autach??? Urcite nie preto aby jazdec citil grip, tak na 5% mozno Very Happy ale posilovac riadenia sa programuje podla druhu trate podla toho ci mas vela 180 stupnovych zakrut alebo mas rychlu trat z dovodu unavy hlavne,asi si este nesedel v aute hoci aj s prednym pohonom ktore ma hoci len mechanicky LSD diferencial,po par kilomtroch hlavne na asfalte a nedajboze na slikoch by s teba tiekol pot a kebyze mas jazdit 2dnovu rally tak by si to mozno vzdal pretoze tam nie je citit ziadny grip ale cely cas bojues s difrencialom az mas s toho na druhy den poriadnu svalovku. tolko o FF.

Inak je to kazdeho osbna vec,jasne ze sa to niekomu paci a niekomu nie,len som chcel trochu priblizit realitu vs PC.
Příspěvek Zaslal: st červenec 04, 2007 19:17
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jaChobot





Založen: 03. 07. 2007
Příspěvky: 3
Bydliště: Kyšice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Kdyby sis to nejdříve pořádně přečetl(asi ta jazyková bariéra),tak bys poznal že jsem mluvil o tom že nejde nasimulovat to čemu ty říkáš ´cítit auto přes zadek´ když sedíš u pc. a proto byl vynalezen FF který to částečně nahrazuje(ne simuluje,simulátor je to kvůli chování auta,ne chování volantu).V žádném případě jsem neřekl že auto cítíš přes volant,nebo snad že se real volant chová jako volant s FF.
(Mmch auto s předním náhonem i s zadním náhonem jsem již řídil,dokonce obojí s posilovačem i bez takže představu mám-i když to je v této diskuzi zcela vedlejšíSmile )

A s tim lazenim.Já teda umim na reálné káře naladit nanejvejš rádio:DVery Happy ,ale s odpuštěním rally auta a GTčka to je úplně jiný hřiště.A myslim si,že to,že ´údajně´ umíš nastavit reálné auto na závody do vrchu či rally neznamená že víš cokoliv o GT a jejich chování(V tom případě bys dokázal zběžně nastavit i třeba monoposty F1)

A taky už chápu že tě nepomáhá FF (a proto je nejspíš zbytečný) když máš volant s vibration feedback.FF se chová zcela jinak.

Jinak samozřejmě FF každej podle svého gusta.O tom žádná.Ale praktičnost toho se upřít prostě nedá.

Nechce se někdo přidat?Asi na toto téma brzy založim novou diskuzní místnost Very Happy Very Happy Very Happy
Příspěvek Zaslal: st červenec 04, 2007 20:15
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KHAMOTU





Založen: 05. 12. 2006
Příspěvky: 71
Bydliště: United Kingdom at the moment :-)

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

chobote.

oddychni si.

1.Jazykova bariera? Mluvim sesti jazyky ale o to nejde ze jo?.Cetl jsem to zcela pozorne ALE zrejme tys necetl pozorne protoze jsem jasne napsal a myslim ze ne jen jednou ze muj volant s Vibration Feedback pod RBR NEFUNGUJE.

2.Kdyz nedovedes nic nastavit na realnym aute tak odkud vis jake jsou rozdily mezi souteznim a GT autem?Odkud vis cim se lisi vrcharske auto od okruhovyho nebo okruhova F3000 od vrcharske F3000 krome setupu?? Proc myslis ze GT a F1 maji neco spolecnyho a kdyz tak co? podle tvych slov jsou si temer jako dvojcata ze jo mistre plastovyho volantu?


Probud se kluku,di se provetrat nebo si zaloz vlastni "mistnost" na nesmyslne hadky a reci typu "udajne dokazes" Very Happy

Kdyz uz ale potrebujes neco dokazovat tak se muzeme setkat 15-18 listopadu na predposlednem podniku WRC ,Rally Ireland,najdes mne u hodin a laptopu pradepodobne uz i na SS1 - superspecialce v Belfastu v Stormontskem Parku no a prozatim - at ti zdravi slouzi a taky to dusevni.

Wink Very Happy
Příspěvek Zaslal: st červenec 04, 2007 21:51
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jaChobot





Založen: 03. 07. 2007
Příspěvky: 3
Bydliště: Kyšice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

1:šest jazyků to je mazec.Mohu jedině závidět.To s tou jazykovou bariérou byl bohužel nepochopený vtip.I kdybys neuměl tolik jazyků tak je jasný že se asi česky dočteš když tu máš tolik příspěvků.
A tady taky nikde zmíňku o rbr nevidím-A taky už chápu že tě nepomáhá FF když máš volant s vibration feedback.FF se chová zcela jinak.To bylo bráno všeobecně že FF ´je k ničemu´.Ale nebudem slovíčkařit..........

2:Že maj GT a F1 něco společného o tom jsem taky neřekl nic.To bylo jen přirovnání.

To ´údajně´ bylo v svorkách.Nemyšleno jako nějaký útok(ale jestli se tě to nějak dotklo tak to se omlouvám).Já jen že když si někde něco přečtu tak to nemusí být vždy pravda.(tim nechci říct,že to snad skutečně není pravda,jen že neplatí co je psáno to je dáno)

Mmch. máš pravdu.Nesmyslné hádky nemají smysl.Přejděme rovnou k osobním(myšleno slovním) útokům(mistr plastového volantu,a to o duševním zdraví).Jen tak dál.
Wink

A končim.Nejsme tu jen my 2 Very Happy
Příspěvek Zaslal: st červenec 04, 2007 22:22
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CHLUD Radek





Založen: 06. 07. 2006
Příspěvky: 90

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

ja sem nak nepochytil duvod techto zbesilych vymen nazoru...ale dle meho nazoru rbr je vyborna hra a gtr take tak...de tam nastavit prakticky vse jako u opravdoveho gt..doslechl sem se a i precetl ze ten system "MoTec" je kopii opravdohe systemu kterym nastavuji gtcka doopravdy...a i bez ff se da jezdit je to jenom rozmazlovani a nezajedes o 5 sekund lepsi cas kdyz mas ff Wink
Příspěvek Zaslal: čt červenec 05, 2007 11:34
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RAFAJ David





Založen: 04. 07. 2007
Příspěvky: 64
Bydliště: Lázy 11(VS)

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Tak já jezdím na Logitech Driving Pro.Zatím su spokojený,ale už se docela těším na G25 s háčhem a spojkou,to bude teprve mazec.Myslím,že pak už asi těch RZ moc nedokončím. Laughing
Příspěvek Zaslal: ne červenec 22, 2007 2:16
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DOHNAL Rene





Založen: 27. 10. 2006
Příspěvky: 189
Bydliště: Kunovice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Já mám G25 takže paráda. Můžu jen doporučit. Řazení je fakt boží.
Příspěvek Zaslal: ne červenec 22, 2007 10:21
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenik007





Založen: 13. 01. 2007
Příspěvky: 1
Bydliště: Chrudim

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Za body ještě nejezdim ale používám volant TRUST ,na tratě koukám z nárazníku a v nastavení se moc nehrabu(ZATÍM).toť vše.
Příspěvek Zaslal: ne červenec 29, 2007 15:57
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KRPELAN Michal





Založen: 18. 07. 2007
Příspěvky: 206
Bydliště: Valaská Belá, Slovakia

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Hravam na volante Logitech MOMO Racing
auto nenastavujem, lebo sa v tom nevyznam
a pohlad pouzivam z narazniku, bez auta

_________________
N4,A6
RBR cars installation guide http://rbr-car-installation-guide.wz.cz/
Příspěvek Zaslal: st srpen 08, 2007 13:44
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
BILEK Michal





Založen: 30. 09. 2007
Příspěvky: 23
Bydliště: Hradecký kraj

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

1. Volant media-tech
2. z narazníku, real kokpit
3. laboruju s geometrií , s brzdama, atd.

Very Happy
Příspěvek Zaslal: so březen 08, 2008 12:01
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
RBRdriver





Založen: 13. 01. 2008
Příspěvky: 44

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

volant: Logitech Formula vibration Feedback wheel
pohled:pohled z nárazníku
nastavení: na asfalt mám, na šotolinu teprv dělám, sníh mám v hlavě, čekám až mi přijde nová grafárna
Příspěvek Zaslal: po březen 10, 2008 17:54
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MINAR Daniel





Založen: 18. 11. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Hranice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Když už jste to vytáhli.....


1. Logitech DF
2. real kokpit
3. zkouším,testuju,zkouším,testuju.............. Arrow Rolling Eyes
Příspěvek Zaslal: po březen 10, 2008 19:52
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
DOBROTKA Michal





Založen: 01. 11. 2005
Příspěvky: 4

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Tak prispejem aj ja Wink

1. volant Logitech wingman formula force gp - urcite doporucujem volant s kvalitnym feedbackom, cez neho citis velku cast chovania auta
2. z narazniku, nic nezavadzia a vidim presny smer auta - ono pohlad zo zadu na auto skresluje smer ked je auto natocene pod inym a kamera pod inym uholom
3. nastavujem vselico - ale na to asi musi kazdy prist sam co vyhovuje jeho stylu jazdy... niekde som to videl pekny manual - stiahni si studuj Wink
Příspěvek Zaslal: ne březen 23, 2008 18:59
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 7 z 8

 
Přejdi na:  



Czech translation by Azu
 
  Based on CanverRed theme