Hlavn� strana    FORUM Obsah fóra Richard Burns Rally
  FAQ •  Hledat •  Seznam uživatelů •  Uživatelské skupiny •  Registrace •  Soukromé zprávy •  Přihlášení

Photoshop-DDS-okna-napis-HELP!!!
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ANTOS Michal





Založen: 04. 12. 2005
Příspěvky: 18

Příspěvek Předmět: Photoshop-DDS-okna-napis-HELP!!! Odpovědět s citátem

Umim zmenit barvu, stinovani oken, ale pri pokusu o predelani napisu jsem ztroskotal u ulozeni. Nevyskoci okno od pluginu, ale "wokno". Tomu, kdo by to chtel vysvetlit DEKUJI. Kde delam chybu a nebo, co udelat, aby to slo?
Příspěvek Zaslal: čt leden 26, 2006 3:16
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAUER Tomas
Anonymní







Příspěvek Předmět: Re: Photoshop-DDS-okna-napis-HELP!!! Odpovědět s citátem

ANTOS Michal napsal:
Umim zmenit barvu, stinovani oken, ale pri pokusu o predelani napisu jsem ztroskotal u ulozeni. Nevyskoci okno od pluginu, ale "wokno". Tomu, kdo by to chtel vysvetlit DEKUJI. Kde delam chybu a nebo, co udelat, aby to slo?

Sluč si všechny vrstvy do jedné a pak by to mělo jít.
Příspěvek Zaslal: čt leden 26, 2006 6:28
Návrat nahoru
ANTOS Michal





Založen: 04. 12. 2005
Příspěvky: 18

Příspěvek Předmět: opravdu to jde :-) Odpovědět s citátem

mam trial photoshop cs2 v AJ verzi, tady se to jmenuje "Flatten image". Dik
Příspěvek Zaslal: pá leden 27, 2006 0:00
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PANCOCHA Jaroslav





Založen: 02. 09. 2005
Příspěvky: 1455
Bydliště: Luhačovice

Příspěvek Předmět: Photoshop a textury Odpovědět s citátem

Jen takový malý dodatek. Je docela praktické udělat si psd soubory, kde se nechají nápisy (čísla hlavně) v původním stavu aby se daly přepisovat. V alfa kanálu si nenecháte nic (popř si tam zkopírujete jméno). Potom si vždy jen změníte číslo (barvu je nejlépe dát overlayem nebo nějakým efektem - viz nálepky v downloadu na www.rbrmcr.com) a na zkopírování do alfa kanálu si ty efekty jen vypnete. No a potom uděláte FLATTEN IMAGE a uložíte texturu. U transparentní - okna se ukládá ve formátu DXT5 a 11 mipmap.
Příspěvek Zaslal: čt únor 09, 2006 10:15
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
PAVLICEK Petr





Založen: 12. 05. 2005
Příspěvky: 123
Bydliště: Tvorovice, CZ

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Lidi někde to tu bylo ale nemůžu to najít. Do photoshopu je nějaky plugin na ty soubory s texturama, nemůžu to za boha najít. pls Embarassed Embarassed Embarassed

_________________
Phantom
1972
Příspěvek Zaslal: st únor 15, 2006 18:22
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní








Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

PAVLICEK Petr napsal:
Lidi někde to tu bylo ale nemůžu to najít. Do photoshopu je nějaky plugin na ty soubory s texturama, nemůžu to za boha najít. pls Embarassed Embarassed Embarassed


ano a vola sa to DDS plugin
Příspěvek Zaslal: st únor 15, 2006 19:31
Návrat nahoru
PAVLICEK Petr





Založen: 12. 05. 2005
Příspěvky: 123
Bydliště: Tvorovice, CZ

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Jo dík. Dnes jsem nainstaloval Photoshop, už tam mám i ten plugin (na 3 pokus Embarassed ), už se mi v tom textury zobrazují, sláva. du bojovat dál. Shocked Shocked Shocked Confused Confused

_________________
Phantom
1972
Příspěvek Zaslal: st únor 15, 2006 20:06
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PAVLICEK Petr





Založen: 12. 05. 2005
Příspěvky: 123
Bydliště: Tvorovice, CZ

Příspěvek Předmět: Re: Photoshop a textury Odpovědět s citátem

PANCOCHA Jaroslav napsal:
Jen takový malý dodatek. Je docela praktické udělat si psd soubory, kde se nechají nápisy (čísla hlavně) v původním stavu aby se daly přepisovat. V alfa kanálu si nenecháte nic (popř si tam zkopírujete jméno). Potom si vždy jen změníte číslo (barvu je nejlépe dát overlayem nebo nějakým efektem - viz nálepky v downloadu na www.rbrmcr.com) a na zkopírování do alfa kanálu si ty efekty jen vypnete. No a potom uděláte FLATTEN IMAGE a uložíte texturu. U transparentní - okna se ukládá ve formátu DXT5 a 11 mipmap.
V jakých formátech se ukládají ostatní textury Question Předem dík Laughing A ještě mám jednu otázečku. Dá se nějakym způsobem zobrazit jak to bude vypadat potom na modelu ve hře? Já mám RBR a Photoshop na různých systémech a zkontrolovat jak, úpravy vypadají na modelu ve hře zabere hodně času.

_________________
Phantom
1972
Příspěvek Zaslal: pá únor 17, 2006 0:17
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PANCOCHA Jaroslav





Založen: 02. 09. 2005
Příspěvky: 1455
Bydliště: Luhačovice

Příspěvek Předmět: Kontrola Odpovědět s citátem

Jo, tož to máš asi smůlu. Asi bys musel mít ještě aspoň 3D Studio a i tak nevím, jak by se to dalo udělat. Chce to prostě vyzkoušet a postupně dolaďovat. Vždy si nechat originální psd soubor s vrstvami a postupně si to přizpůsobovat svým potřebám.
Jo a ostatní textury se ukládají pod DXT3, jen transparentní DXT5. Možná to ale bude fungovat všecko s DXT3, originál je ale takto.
Příspěvek Zaslal: po březen 06, 2006 15:23
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
KYSELA Lubo





Založen: 02. 11. 2005
Příspěvky: 27
Bydliště: Pov.Bystrica (SVK)

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

da sa nejak dat chromovy povrch na skin auta.

Robi sa to cez Photoshop alebo nejake nastavenia v .ini suboroch alebo ako.Poradi niekto?

_________________
´´eLKey´´

Image
Příspěvek Zaslal: ne březen 19, 2006 14:26
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
DEJMEK Vaclav





Založen: 09. 04. 2005
Příspěvky: 1314
Bydliště: Malenice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

No pokud chceš, aby povrch auta byl jak zrcadlo, tak to bude asi někde v ini, třeba impreza05.ini. Ale nevim jestli tam ty hodnoty jsou, nebo to musí bejt někde ve zdrojáku modelu u povrchu materiálu.

_________________
lu.cifer
RT--WRC--
Příspěvek Zaslal: ne březen 19, 2006 14:29
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PAVLICEK Petr





Založen: 12. 05. 2005
Příspěvky: 123
Bydliště: Tvorovice, CZ

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

KYSELA Lubo napsal:
da sa nejak dat chromovy povrch na skin auta.

Robi sa to cez Photoshop alebo nejake nastavenia v .ini suboroch alebo ako.Poradi niekto?
Chromovej skin jsem si chtěl taky udělat, ale nepřišel jsem jak na to tak jsem to vzdal Crying or Very sad Kdo ví, ať odpoví Very Happy

_________________
Phantom
1972
Příspěvek Zaslal: ne březen 19, 2006 16:02
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BARTA Roman





Založen: 03. 03. 2005
Příspěvky: 841
Bydliště: Vysočina

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Zdař, co se týká efektu chromu ve Photoshopu, tak já bych doporučil tento tutoriálek:
http://www.absolutecross.com/tutorials/photoshop/effects/highlighted-chrome/
Příspěvek Zaslal: ne březen 19, 2006 17:34
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PAVLICEK Petr





Založen: 12. 05. 2005
Příspěvky: 123
Bydliště: Tvorovice, CZ

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

BARTA Roman napsal:
Zdař, co se týká efektu chromu ve Photoshopu, tak já bych doporučil tento tutoriálek:
http://www.absolutecross.com/tutorials/photoshop/effects/highlighted-chrome/

Anglicky sice rozumim tak asi každy 10 slovo psanyho textu (když su zrovna ve formě Laughing ), ale stejně udělám pokus. Dik

_________________
Phantom
1972
Příspěvek Zaslal: po březen 20, 2006 17:06
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hrouda





Založen: 24. 03. 2005
Příspěvky: 899
Bydliště: Brno

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Jen se chci zeptat: Nemam skoro zadne zkusenosti s tvorbou grafiky, ale rozhodl jsem se si upravit cmarance na aute (prepsat cisla, jmeno a pak jsem jeste z urcitych duvody zmenil barvu strechy). Otevrel jsem to v Photoshopu (prvni okno jsem nechal default), precmaral a ulozil (zase jsem zadny hodnoty nemenil) a po ulozeni ty filesy maji polovicni velikost (impreza05_external_scrape.dds z 5.5 na nejaky 3MB). Na prvni pohled to vypada funkcne, ale asi to neni normalni, ze? Udelal jsem nejakou zasadni chybu, nebo to muzu nechat plavat?

p.s. Plavat ve smyslo nechat byt (tu velikost). Auto mi vetsinou neplave ale o nestaveni auta to je zase jina vetef fora

_________________
Image
Příspěvek Zaslal: pá červen 16, 2006 9:01
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  



Czech translation by Azu
 
  Based on CanverRed theme