Hlavn� strana    FORUM Obsah fóra Richard Burns Rally
  FAQ •  Hledat •  Seznam uživatelů •  Uživatelské skupiny •  Registrace •  Soukromé zprávy •  Přihlášení

12. Montek Rally - 17.-23.4.2011
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
odeslat nové téma   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
HAZE Jiri





Založen: 18. 08. 2006
Příspěvky: 1610
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

No, tratě super,textury asi budou též supr, ale co to je platné, když to vše půjde do kytek kvůli pseudomlze Question Rolling Eyes To je pánové, vypalovačka očí a ne mlha Twisted Evil

_________________
Jirka "Zajíc" HÁZE


CARLSBAD Rally Team , driver
Příspěvek Zaslal: st duben 13, 2011 17:31
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PETRAS Marek





Založen: 30. 12. 2008
Příspěvky: 465
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Musím souhlasit s Jirkou. Ta mlha s kombinací těch asi odlesků tratě není moc dobrá.

_________________
MaraP
Příspěvek Zaslal: st duben 13, 2011 17:42
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
SENK Michal





Založen: 21. 11. 2005
Příspěvky: 1525
Bydliště: Ostopovice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Vy jste asi nikdy nejeli v dopolední husté mlze, proti nízko položenému ostrému slunečnímu svitu. Mockrát jsem se setkal s tím, že když jsem v mlze jel cca 50km, tak jsem měl unavený oči a navíc se prostě nedalo jet rychle. Souhlasím s názorem, že je to nepříjemné. Nesouhlasím s tím, že je to nereálné. Tak bych tuto debatu, kterou jsme dostatečně probrali už v minulé sezóně ukončil. Děkuji.

_________________
Image
http://www.montek-motorsport.cz/ --- TEAM RALLY - WEB
Příspěvek Zaslal: st duben 13, 2011 17:43
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
RESL Jan





Založen: 27. 09. 2007
Příspěvky: 533
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Já se chci tedy ještě taky zeptat k té mlze,jestli už je pořešené to,že budou mět tu mlhu všichni?

_________________
Image
Příspěvek Zaslal: st duben 13, 2011 21:03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PANCOCHA Jaroslav





Založen: 02. 09. 2005
Příspěvky: 1455
Bydliště: Luhačovice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Michale nádhera - opět ukazuješ jak má vypadat moderování. Nepohodlné názory okamžitě pryč, hlavně že ty máš pravdu. Co se nelíbí, je mazáno. To je snad oznamovací nástěnka Monteku a oslavný bilboard ?? Měl jsem za to, že toto je diskusní fórum. A pokud je to v mezích slušnosti, je to diskuze a rozhodně by tu neměly být mazány názory, i když se ti osobně nelíbí.

A pokud chceš aby se na danou věc nediskutovalo, tak tu nepiš nesmysly a jeď si někde zdokumentovat ranní mlhu za svítícího slunce, pokud to jak vidno neznáš dost dobře.
Příspěvek Zaslal: st duben 13, 2011 21:58
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
SENK David





Založen: 01. 12. 2005
Příspěvky: 36

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Dovolil bych si požádat o mírné zklidnění diskuze o mlze.
Máme obrovské štěstí, že jsou mezi námi znalci snad všech oborů a tím se blížíme mílovými kroky k realitě. Shodneme se všichni na tom, že mlha je při řízení nepříjemná v jakékoliv podobě. Reálnost a vnímání mlhy bude silně subjektivní, takže těžko si dokazovat, kdo kdy jakou viděl. Navíc toto téma je nekonečné, jak se ukázalo při diskuzi v lońském ročníku.
Vyhlašuji soutěž o fotografii nejabsurdnější mlhy v reálu. Vítěze soutěže osobně odměním při nejbližší příležitosti. Zájemci zasílejte fotky na dsenk@email.cz do 15.5.května.
Těším se na setkání v Čeložnici.
Příspěvek Zaslal: čt duben 14, 2011 8:51
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PANCOCHA Jaroslav





Založen: 02. 09. 2005
Příspěvky: 1455
Bydliště: Luhačovice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Nezlob se Davide, já tu diskuzi otvírat nechtěl. Nicméně .. a to je pouhá fyzika. Pokud mlha svítí (jak to tady Michal napsal, že je to dle záměru ranní mlha prosvětlená sluncem), tak je touto mlhou logicky osvětlen povrch. Je zcela nemyslitelné tyto dvě věci oddělit. To by tam musela být nějaká clona. Takže buďto máme prosvětlenou mlhu a tudíž světlý i povrch, nebo naopak. Tady vůbec nejde o žádný názor, to je realita. A stačí trochu zagooglit, abyste si našli, jak by taková mlha na Monteklandu mohla ráno vypadat.

A pokud byste chtěli namítnout, že kecám a sám nic neudělám, prosím - mrknu se dnes pokud bude čas na tracksettings dané tratě, co byla v testu a udělám úpravičku, která by tu scénu dle mého názoru udělala reálnější a výsledek vám zde postnu. Můžete pak porovnat.

... zde bych "vypichol" jednu ukázku reality (dá se to v klidu uvažovat jako část Úzkotína):
Image


Naposledy upravil PANCOCHA Jaroslav dne čt duben 14, 2011 11:19, celkově upraveno 1 krát
Příspěvek Zaslal: čt duben 14, 2011 8:57
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
BAYER Jiri





Založen: 19. 10. 2005
Příspěvky: 56
Bydliště: Hrádek nad Nisou

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Ta mlha v poslední rally v té podobě co nam ji rbr předkláda mě nepřijde jako šťasné řešení Sad Lidi si budou chtít poslední rally užít a ne ji opět protrápit navíc když každý komp schroupne tu mlhu jinak a podminky na trati pak nejsou pro všechny stejný Idea Nechápu proč většina rally je poskládaná tak aby se co nejvíc lidí vybořilo a co nejmíň se pobavily Idea
Příspěvek Zaslal: čt duben 14, 2011 10:50
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PANCOCHA Jaroslav





Založen: 02. 09. 2005
Příspěvky: 1455
Bydliště: Luhačovice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

No, ona mlha je na spoustě tratích a ani si toho nikdo třeba nevšimne (viz všechny finské RZty).

Nicméně ... mám tu návrh pro pořadatele. Co kdybych patřičnou sekci tracksettings pro Montecké tratě upravil tak, aby mlha vypadala při daném počasí zhruba tak, jako na výše uvedeném obrázku s tím, že bych té mlhy trošku přidal.

Zařadili by jste to jako změnu nebo chcete trvat na vaší nereálné mlze ?
Příspěvek Zaslal: čt duben 14, 2011 11:18
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
SOUREK Vaclav





Založen: 06. 11. 2005
Příspěvky: 249
Bydliště: Rožmitál pod Třemš.

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Tak koukám, že diskuze o Šourkovu a mlze se opět rozohnila. Myslím, že k tom u mám také co říct.
Co se týká Šourkova, jako základ jsem opravdu použil Japonský Sipirkakim. Nevím ovšem, kde Jardo hledáš shodné úseky, lelikož jsem ji nejdřív ozrcadlil, pak rozřezal, znovu poskládal, přidal pár vlastních kilometrů a všechno jsem pak dost podstatně upravil , takže podle mně neexistuje ani mert , který by se shodoval s podkladem.

A teď k mlze. Chtěl jsem možností změny počasí rozšířit jízdu o nové zážitky. O reálnosti vzhledu, se diskutovat může, ale vězte, že není jednoduché zkombinovat asi 20 parametrů, které se navzájem ovlivňují. Vzhled je výsledkem mnoha pokusů a já to lépe asi nedokážu.
Na druhou stranu, mlha splnila svůj účel. Ještě jsem neslyšel závodníka, který by v reálné rally mlhu chválil (buďto mlčí, nebo nadává Very Happy )
Někteří si možná vzpomenou, že ani Richard Burns si mlhu na RAC rally nechválil, když se mu tenkrát jako začínajícímu jezdci podařilo vyhrát RZ v MS. A tuším , že to byl Panizzi, který z toho byl dost rozčarovaný, když se mu stalo poprvé, že ho někdo předjel přímo na RZ a dokonce se pak ani nedokázal udržet Richardových koncových světel Wink .

_________________
www.hsfrt.ic.cz
ZÁDÍ VPŘED !!!
Příspěvek Zaslal: pá duben 15, 2011 5:41
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
FRISTENSKY Jiri





Založen: 28. 11. 2009
Příspěvky: 351

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

SOUREK Vaclav napsal:
Co se týká Šourkova, jako základ jsem opravdu použil Japonský Sipirkakim. Nevím ovšem, kde Jardo hledáš shodné úseky, lelikož jsem ji nejdřív ozrcadlil, pak rozřezal, znovu poskládal, přidal pár vlastních kilometrů a všechno jsem pak dost podstatně upravil , takže podle mně neexistuje ani mert , který by se shodoval s podkladem.

Václave, díky za tvoji práci. Šourkov je pro mě suveréně nejoblíbenější trať tady na celém pluginu, prostě pestrá trať s hodně těžkými úseky a pro mě i dost náročná na nastavení auta. Každý průjezd si prostě užívám jen co to jde Smile


SOUREK Vaclav napsal:
Na druhou stranu, mlha splnila svůj účel. Ještě jsem neslyšel závodníka, který by v reálné rally mlhu chválil (buďto mlčí, nebo nadává Very Happy

V reálné rally netuším, ale tady jsem vám tu mlhu pochválil - ne proto, že by se mi dobře jelo, ani proto, že bych byl rychlejší jak soupeři, ale proto, že to je pro mě další zpestření závodu a dodává další element do závodění, kdy je potřeba se na mlhu "připravovat a pak taktizovat". Prostě to, co od téhle hry i očekávám a co si pak následně užívám Smile
Pokud by se Jardovi chtělo a tu mlhu dokázal upravit víc k "realitě", tak by to bylo super, tomu se dá jen fandit, ale mlha jako taková prostě k závodu taky patří, takže já ji s respektem vždy uvítám Smile
Držím palce, ať poslední TR podnik dopadne dle představ pořadatelů a všech účastníků - finále nám začíná Smile
Příspěvek Zaslal: pá duben 15, 2011 7:56
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PANCOCHA Jaroslav





Založen: 02. 09. 2005
Příspěvky: 1455
Bydliště: Luhačovice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Ad Šourkov - no, Vašku, myslím že tu nešla ani tak diskuze o Šourkovu. Nicméně, když víš, že tam ty úseky ze Sipirkakimu jsou, byť přeskládané atd., tak to k užitku je. Protože jak jsem psal výše, mně osobně ani tak nejde o to, najet si přesně tu samou trať, jako je pak v rally, ale jet trať se stejným či podobným povrchem a též podobným stylem zatáček atd. A to ten Sipirkakim splňuje. A nic víc ani nečekám ani nepotřebuji.

Co se mlhy týče - jak jsem již též psal - pokud něco kritizuji, tak jedině z důvodu že to jednak reálné není a jednak vím, jak to udělat líp (viz moje úprava tracksettings při loňské RT--WRC-- Rally). No a že je mlha v reálné rally nepříjemná, to je bez debaty. A moje snaha o případnou změnu ani tak nesměřuje k zlepšení viditelnosti do dálky, jako spíše k narovnání reálných podmínek, tj. zejména ten velký kontrast oblohy (mlhy) a povrchu. Takže ok, dneska se do toho pustím a pokud se to nepoužije přímo na Monteku, tak si aspoň pomocí dané úpravy udělám screeny do galerky (a magu?). A ještě k té kritice - já opravdu nechci, aby celá kritika vyzněla tak, že "vy jste pitomci, udělali jste to uplně blbě" a snad by to ani takto nikdo rozumný neměl takto pochopit. Spíše je to míněno tak, že "super tratě, nádhera, mlha ale není asi to uplně pravé ořechové, měl bych návrh jak to zlepšit". A v takovém případě ovšem nechápu, proč se dotyční tváří tak, že jejich dílo je nejlepší a nelze na něm nic zlepšit a "držte huby" (a tím rozhodně nemyslím Vašku tebe).
Příspěvek Zaslal: pá duben 15, 2011 9:23
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
KOZA Ludvik





Založen: 14. 01. 2008
Příspěvky: 249

Příspěvek Předmět: Nutnost instalovat balíček? Odpovědět s citátem

Ahoj, v názvu TR rallye Montek, tak jako u každé rallye, je poznámka
"nutnost instalovat balíček".

Je nutné balíček stahovat, pokud již nový Montek stažený a instalovaný mám a testy k letošní rallye jsem v pořádku odjel?

Nebo to bude nějaká finální "fíčurka?

Díky
Příspěvek Zaslal: pá duben 15, 2011 10:29
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SENK Michal





Založen: 21. 11. 2005
Příspěvky: 1525
Bydliště: Ostopovice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Balíček bude během dneška. Bude obsahovat pouze bannery pro Team Rally 2010. Balíček je samozřejmě povinný, ale nebude kontrolován. Wink

Oprava: kontrolováno bude správné nastavení v TrackSettings.ini! (obsaženo v balíčku)


Naposledy upravil SENK Michal dne pá duben 15, 2011 15:06, celkově upraveno 1 krát

_________________
Image
http://www.montek-motorsport.cz/ --- TEAM RALLY - WEB
Příspěvek Zaslal: pá duben 15, 2011 13:22
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
BORKOVEC Jirka





Založen: 14. 05. 2008
Příspěvky: 119

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

zdravim chtel bych jeste k ty mlze rict jenom ze se me moc liby a nechal bych ju tam aspon je to spravne tezky a uvidi se jaky mame jezdce a preju vsem hodne stesty do posledniho podniku Smile
Příspěvek Zaslal: pá duben 15, 2011 13:59
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 2 z 8

 
Přejdi na:  



Czech translation by Azu
 
  Based on CanverRed theme