Hlavn� strana    FORUM Obsah fóra Richard Burns Rally
  FAQ •  Hledat •  Seznam uživatelů •  Uživatelské skupiny •  Registrace •  Soukromé zprávy •  Přihlášení

12. Montek Rally - 17.-23.4.2011
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
odeslat nové téma   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
KALIVODA Jindrich





Založen: 16. 07. 2005
Příspěvky: 242
Bydliště: Písek

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Michale, já nechci bejt chytrej a vyvolávat nějakou diskuzi. Ale, USA má mizernej rozpis, zároveň je to docela jednoduchá trať bez nástrah. Montekland je plnej nástrah, nejen díky stromům, ale různý díry (nehlášený) jsou najednou dost velkej problém, když si vezmeš, že všude okolo je vegetace. K tomu si připočti omezený průjezdy. Já chápu, že vyježdenej člověk si předsatví trať USA a zorientuje se rychle, ale já tápu. Jediným vodítkem je pak rozpis, a jsme tam, kde jsme byli.

Nebudu asi daleko od pravdy, když řeknu, že je to Tvůj šampionát, ale nechápu, jak nějaký podniky můžou mít problém kvůli texturám a pak přijde montekland, kde je evidetní problém z rozpisem, ale jede se i tak. Co je důležitější, textura nebo rozpis, proč to hrajem, abychom se kochali, sotva:) Takže mi nezbývá nic jiného, než mít pokaženou náladu. A myslím, že docela opodstatněněSmile

EDIT: Ptáku, ty kujóne šprýmařskej. Nemáš pochopení pro "alzhajmristy" co ten rozpis i po letech potřebujou:)


Naposledy upravil KALIVODA Jindrich dne po duben 18, 2011 22:43, celkově upraveno 1 krát

_________________
www.kitcarsweb.com
LADA. Vorsprung durch Fahrer.
LADA, Sex and Rock&Roll.

Kizz me!!! (WRT)
Lada 112 TMS 1,6 (Žížala)
NIGHTCLUB MOSKVA
Příspěvek Zaslal: po duben 18, 2011 21:59
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
BARVIK Lada





Založen: 31. 12. 2008
Příspěvky: 81
Bydliště: CZ

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Dívám se jaká se tu rozběhla téměř odborná diskuze na téma rozpis a s tím související padání hry apod. Podle mě je jediná velká chyba hláška 600 přesto, že je tam nějaká pravá zatáčka, myslím že je to na Diamond II. Jinak na originálním rozpise, který používáme na našem PC právě kvůli pádům hry při instalaci dodělávaných rozpisů, extra velké chyby nevidím. Samozřejmě chápu, že 100 jezdců znamená taky 100 různých rozpisů a je pravdou, že když jsem začínal, měl jsem velké problémy právě kvůli jízdě na rozpis. Ale postupem času, když tu trať jedete po 10, nebo někteří i snad po 100 mi nemůžete tvrdit, že vás překvapí pravá 3, nebo něco podobného. Možná jsem se trochu zbytečně rozepsal o rozpise. Měla to být spíš reakce na některé negativní komentáře k celému TR 2010. Náš tým taky postihla spousta nešťastných událostí, za které jsme nemohly a vedení TR se k tomu postavilo zády. Ale za sebe můžu říct, že si jejich práce a celého TR velmi vážím a ani na okamžik mě nenapadlo, že bych v dalším ročníku nastartoval. A že zrovna Ptákovi vadí špatný rozpis, to je asi sranda, ne??? Very Happy
Příspěvek Zaslal: po duben 18, 2011 22:05
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CERVENKA Filip





Založen: 09. 11. 2006
Příspěvky: 581
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

On je i možná rozdíl v tom, že v USA jde hodně vidět... Tam rozpis není tolik třeba. Ale v lese to je jiné.

Teď mě tak napadlo, jsou posunuté cíle oproti USA? Že by se dali rozpisy přepsat v USA a pak vložit do Monteku? I když ono stejně se to tak často nejede, ale možná i právě proto bych čekal ten rozpis precizní. Takto kdo si to oživí před startem replayem třeba, tak mnoho získá a na to třeba já nemám čas. A myslím, že podle rozpisu dokážu jet.

Tím nechci nijak schazovat úroveň tratí. Jinde se to ale dá "nalítat" a právě tady ne a pak z toho plynou zbytečné ztráty, jak na čase tak na vozech. Laughing

_________________
-> ANVEL Racing Team <- (Jednou lama navždy lama - Los Lamos)
G25 rulezz (už je to rukama, ne volantem)
Příspěvek Zaslal: po duben 18, 2011 22:34
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KEBERT Martin





Založen: 10. 07. 2009
Příspěvky: 224

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

BARVIK Lada napsal:
Ale postupem času, když tu trať jedete po 10, nebo někteří i snad po 100 mi nemůžete tvrdit, že vás překvapí pravá 3, nebo něco podobného.
Prekvapi, bud si jistej ze prekvapi. A ani ji to nedela nijaky potize Smile
Prekvapit zvlada i Côte d'Arbroz (teprve nedavno, t.j. po vice jak roce jsem si dokazal spojit prvnich par zatacek v otocence s koncem te neotocene. Nejsem si ale vubec jisty jestli bych to zajel bez rozpisu).


Ale priznam se ze v Monteku jsem mel v testu asi jen jednu zatacku o ktere si myslim ze byla nehlasena. Skrz tu jsem se ozval (aspon myslim ze jo).
To ze brzdim pred nejakou trojkou jak vzteklej abych nakonec zjistil ze je to horkotezko dvojka z kopce, popripade ze nejaka petka se nakonec ukaze jako lepsi trojka (i kdyz pokud je to ta sama zatacka pri otocene trati, tak to asi fakt petka bude), to osobne beru spis jako vlastni chyby, pac jich sam dokazu nasekat vic nez by to za mne udelal rozpis.

P.S.: Jak jsem tu pitval TrackSettings.ini, tak jsem si radeji udelal jednoduchy parser a zkontroloval muj ts.ini a ten dodany pro tuhle rally. Zaver je, ze pokud by bylo neco co by mohlo zpusobit potize ve hre, pak by to byl spis ten muj INI fajl nez ten od TR. Omlouvam se za zpochybnovani, ale obavy jsem mel vazne velke.
Příspěvek Zaslal: út duben 19, 2011 0:41
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BARVIK Lada





Založen: 31. 12. 2008
Příspěvky: 81
Bydliště: CZ

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Naprosto s tebou MArtine souhlasím. Taky mám problém si dát dohromady některé úseky tratí, když je jedu naopak. A dokonce si myslím, že některé zatáčky jsou hlášené naprosto odlišně a proto jednou zbytečně brzdíme a jindy skončíme třeba v lese.

Ale jak jsem psal, hlavním důvodem mého příspěvku byla tak trochu podpora TR. Po zkušenostech z konkurenčních Smile seriálů, musím říct, že TR má největší úroveň. A Montekland je rozhodně nejhezčí závod i když se jede na tratích USA, které v originále nejsou nic moc.
Příspěvek Zaslal: út duben 19, 2011 7:27
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SCHWARZ Martin





Založen: 09. 09. 2005
Příspěvky: 135
Bydliště: Větřní

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Pro mě rozpis většinou v pohodě. Jen bych u některých scriptů posunul trigger, aby se nejezdilo skrz srnky a fotografy. Very Happy

_________________
http://mato22rbr.svet-stranek.cz
Nové stránky Asfalt cupu:
https://rbr-asfalt-cup.webnode.cz/
Příspěvek Zaslal: út duben 19, 2011 8:22
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
PTACEK Martin





Založen: 24. 08. 2005
Příspěvky: 363
Bydliště: Zlin

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Myslím, že v Čeložnici bude zajímavá diskuze a nejen o rozpisu Cool

_________________
Image
Legenda
Příspěvek Zaslal: út duben 19, 2011 9:47
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KOZA Ludvik





Založen: 14. 01. 2008
Příspěvky: 249

Příspěvek Předmět: Rozpis Odpovědět s citátem

Hrome lidi, co zase blbneme? Nebyl náááhodou princip Monteku v tom, že se udělá trať, kterou nemají všichni nalítanou? Nezpívali jsme tu snad všichni v roce 2009 ódy na Montek ohledně jeho nevypočitatelní obtížnosti? Já prostě nevěřím, že člověk, co má najeto v RBR 80 000 km se nechá překvapit pravou tři, nebo levou dva! Pokud se překvapit nechá, tak asi už jede tak naplno, že u toho snad ani nemůže myslet.
Myslím, že u Monteku jde právě o eliminaci tohoto fenoménu, nebo ne?

Prostě pokud je v Monteku nějaká levá, která překvapí i takové borce, jaké tu máme, tak hould asi i ti borci budou muset malinko,maličko ubrat a na nějakýho Ludvíka na konci bodovaných příček najedou místo 25 minut, jenom 24 a třičtvrtě minuty. Hrůza... Rolling Eyes

Hrome, vždyť je to rallye. Chápu rozčilení nad pádem hry, to třeba já osobně mám na hodně, hodně dlouho absolutně po náladě a motivaci. Ale kua, rozpis je rozpis! Buďme rádi, že TR máme, páč letošní ročník je snad nejlepší, co kdy byl.
Příspěvek Zaslal: út duben 19, 2011 9:51
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KUCERA Martin





Založen: 02. 08. 2006
Příspěvky: 214
Bydliště: Brno

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

SCHWARZ Martin napsal:
Pro mě rozpis většinou v pohodě. Jen bych u některých scriptů posunul trigger, aby se nejezdilo skrz srnky a fotografy. Very Happy
No ony ty srnky a ptáci si dělaji co chtějí, takže se to nastavuje těžko, respektive to vlastně ani nejde. A k rozpisu obecně, bohužel jsem před lety zjistil, že mi rozpis skoro nikde nevyhovuje a tak jezdím hlavně na oči a když do zatáčky nebo za horizont nevidím, tak raději uberu. Jezdím málo a z paměti je neznám, snad kromě Šourkova, tam znám každý trs trávy. Přece jen ty stovky hodin sázení se zaryjou do hlavy Laughing Tak prosím, Ti co ještě nejeli, v Šourkově zvolněte a nechte mě vyhrát alespoň jeden průjezd. Na Úzkotíně to doženete Wink

_________________
Image
Příspěvek Zaslal: út duben 19, 2011 9:54
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PANCOCHA Jaroslav





Založen: 02. 09. 2005
Příspěvky: 1455
Bydliště: Luhačovice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Souhlasím, že ten rozpis má své muchy. Ale na druhou stranu - ani kdyby rozpis využil na maximum to co RBR v základu nabízí, nebude to kvalitní rozpis, ale pouze přibližný, podle kterého prostě naplno stejně nelze jet. Až tu někdy (doufám, že blízké budoucnosti) budeme mít rozpis desítkový, brzda, brzda, váže a tak dále, tak se bude moci skutečně podle rozpisu jezdit a každý si bude moci nadávat jen sám sobě, že si rozpis neudělal lepší. A dej Bůh a Wally aby to bylo brzo Very Happy

Jinak, jak už jsem psal dříve, Montekland je ozdobou RBR a tento závod považuji za vrchol sezony beze zbytku.
Příspěvek Zaslal: út duben 19, 2011 10:05
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
KUNCL Karel





Založen: 13. 05. 2006
Příspěvky: 552
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

K nářkům na nepřesný rozpis.

Na odkazu níže je k dispozici info o prográmku, který poměrně jednoduše rozpis umí modifikovat a případně vytvořit nové hlášky.

http://rbrplus.blog.cz/1104/link-mod-rozsireny-rozpis

Místo létání na testech Monteku byla možnost si rozpis upravit při volných průjezdech.

Další poznámka je k hypoteticky ideálnímu rozpisu v RBR. Nebude možný i případě že budeme mít všechny myslitelné hlášky. Protože RBR:

a) není schopno zrychlit čtení podle skutečné rychlosti a v případě, že nestíhá, začne hlášky vynechávat. Tento problém nastal třeba na Šumburku. Musel jsem několik hlášek smazat, protože spolujezdec byl pozdě.

b) RBR si určuje dobu oznámení podle rychlosti auta. Pokud mají ale sedět 3d značky, není možné popis zatáčky příliš posunovat. V důsledku toho se prostě může stát , že některé zatáčky jsou čtené příliš brzo, jiné pozdě. Wink

A přímo k Monteku. Stejný problém by vyvstal, pokud by někdo stejně razantně modifikoval třeba Austrálii, na poloměru, skolnu a průjezdu zatáček by to stejně nic měnit nemělo. To, že někde jedu trojku na vytočenou šest a jinde na tři je v RBR prostě fakt no. Ale v Austrálii to rovněž nikdo neřeší Cool

_________________
Image

http://www.rbrgt.cz/
Příspěvek Zaslal: út duben 19, 2011 10:14
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
KALIVODA Jindrich





Založen: 16. 07. 2005
Příspěvky: 242
Bydliště: Písek

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Méďo, já jezdím původní rozpis, v životě jsem jinej neměl a kdyby mi někdo řekl brzda brzda, tak se leknu.Smile Já nepotřebuju výrazy typu tornante nedej bože tornantino, mě by stačilo, aby ten rozpis seděl třeba jako v tý zmiňovaný austrálii, to by byla paráda. Jestli je v aus 5% podhodnocení a 20%nadhodnocení zatáček (by očko) tak dobrá. Ale v USA je to 25% 60% a ještě se občas zapomene říct slovíčko pozor nebo co to blekotá na dírách. Všeobecně mi jízda takhle mezi stromama nedělá dobře, jedu pomalu ale snažím si to užít a trochu se hecnout. Jenže tady je to utrpení o to větší. A že existujou programy na rozpis, proč teda není odkaz v prvním příspěvku na první stránce a kdo mi zaručí, že to všechno pak pojede. Kdepak, jsem ten typ co jede to, co dostane od pořadatele, což celou sezónu fungovalo skvěle. Ale v tomhle případě jsem dostal paskvil (první i druhý ročník jsem překousl a doufal v nápravu. Zatím marně). Nechci aby to vyznělo jako kritika celého TR, kdybych byl tak kritickej, tak se neúčastním a nejedu do Čeložnice Very Happy . Jen jsem využil práva prezentovat svůj názor kterej zní, vy víte jak zní Very Happy

_________________
www.kitcarsweb.com
LADA. Vorsprung durch Fahrer.
LADA, Sex and Rock&Roll.

Kizz me!!! (WRT)
Lada 112 TMS 1,6 (Žížala)
NIGHTCLUB MOSKVA
Příspěvek Zaslal: út duben 19, 2011 11:17
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
KUCERA Martin





Založen: 02. 08. 2006
Příspěvky: 214
Bydliště: Brno

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Protože Montekland je z nemalé části moje dílo, tak se musím zeptat. Podle mého názoru trať je stejná jako v americe, jen tam vyrostly stromy. Já to chápu tak, že rozpis tedy zůstává stajný. (samozřejmě někde je potřeba přidat neřež a podobně, ale poloměry zatáček zůstávají, tedy rozpis stejný jako v USA. Možná namítnete, že je tam vidět dál atd, a je tím pádem potřeba těch hlášek víc, s čímž souhlasím. Ale oprostěmeš se od těchto "detailů" je rozpis paskvil i v U.S.A. a nebo jen tady ?

_________________
Image
Příspěvek Zaslal: út duben 19, 2011 11:55
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PANCOCHA Jaroslav





Založen: 02. 09. 2005
Příspěvky: 1455
Bydliště: Luhačovice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Podle mého názoru je rozpis nedostatečný i v Americe. Nicméně, tam je ta cesta dobře vidět, tudíž tam není nutné ji tak dobře popsat. A v tom je asi celý problém. Tady, když si vezmeme třeba Hroudovany, ty zatáčky docela často mění v průběhu poloměr a vzhledem k tomu, že do té zatáčky nevidíš, tak by bylo lepší 3 do 4 než 3 utáhne.

Ale já nevím no, bych to prostě tak neřešil. Ono prostě popsat to detailně nejde. To jsem si takto kdysi popisoval Mineshaft II a spolujezdec to prostě nestíhal přečíst a bylo po ftákách.

Jinak nevím no, že by v Americe bylo nějak příliš mnoho dír, které jsou zásadní a je třeba je hlásit nevím. Jediné podstatné díry jsou na Úzkotíně, ty by hlášené určitě měly být a zbytek je jednak dobře vidět (na rozdíl od českých RZt) a jednak nejsou tak zásadní podle mého názoru.
Příspěvek Zaslal: út duben 19, 2011 12:03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HAZE Jiri





Založen: 18. 08. 2006
Příspěvky: 1610
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Hroudo,ty zvíře,pošlu na tebe automobilovou lobby,o ty stromy nahusto nasázené u cesty a větve kurevsky nízko, se odírá lak a poškozují plechy skoro všech plechových miláčků Twisted Evil Požadujeme radikální prořez těchto stromů....nebo naběhne zaječí a bobří komando a vše to ohlodá Laughing Razz Very Happy

_________________
Jirka "Zajíc" HÁZE


CARLSBAD Rally Team , driver
Příspěvek Zaslal: út duben 19, 2011 12:18
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 5 z 8

 
Přejdi na:  



Czech translation by Azu
 
  Based on CanverRed theme