Hlavn� strana    FORUM Obsah fóra Richard Burns Rally
  FAQ •  Hledat •  Seznam uživatelů •  Uživatelské skupiny •  Registrace •  Soukromé zprávy •  Přihlášení

Team Rally 2011
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18, 19  Další
 
odeslat nové téma   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
KEBERT Martin





Založen: 10. 07. 2009
Příspěvky: 224

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

TAUS Petr napsal:
... to samé v IRC ...
Nj, ale tam zase neni SR, takze ono se to pak celkem srovna.
Příspěvek Zaslal: út leden 10, 2012 22:49
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KOZA Ludvik





Založen: 14. 01. 2008
Příspěvky: 249

Příspěvek Předmět: Bodování Odpovědět s citátem

Opravdu by mě zajímalo, proč se opět zbrojí proti bodování 30 míst. Bodování 30 míst, jak jsem už mnohokrát psal, umožňuje zajímavý souboj i mezi týmy, které jinak na první dvanáctku nestačí. A že takových týmů není málo je docela jasné. Vznikají tak poutavé boje o první dvacítku, o místo před třináctkou atd. NEzlobte se, ale sedět u kompu čtyři hodiny, abych pak pobral nula, nebo jeden bod a soutěžit s týmy, který z nás bude mít na konci sezóny 5 nebo 6 bodů není moc zábavné.

Proč Vám to bodování tak vadí? To se opravdu tak bojíte takovým neumělců jako já? Nebo se Martin Ptáček při své nezkrotné touze jet za hranou bojí, že ho "nefér" pojede někdo spolehlivější? Co třeba udělat novou trať pouze rovnou? Úplnou rovinu, 10km dlouhou, kdy HARD verze by měla jeden horizont pro ty odvážné?? To by se Vám už mohlo líbit... Dali byst eplyn na podlahu, zapřeli byste se do židle a dojeli byste první. Paráda...

Myslím, že zvýšení náročnosti a zároveň snížení bodů napříč polem jednoznačně vyřeší úplně zrušení SR. Kdo prostě nabourá, tak končí. Tečka..

Ale rušení počtu bodovaných míst, aby náhodou někdo klidnou a taktiockou jízdou nepředjel borce na špici mi přijde fakt nehezký...

A nehezký mi to přijde proto, že to mě omezuje zábavu, aniž bych já mohl nějakého toho borce ohrozit.. Sad
Příspěvek Zaslal: čt leden 12, 2012 10:18
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PANCOCHA Jaroslav





Založen: 02. 09. 2005
Příspěvky: 1455
Bydliště: Luhačovice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Já myslím, že tady se poukazuje na problém tohoto bodování v tom, že je nedostatečně odstupňované, tj. že rozdíly mezi prvním a dalšími místy je minimální, viz Spišák x Hrbáček. Na druhou stranu je samozřejmě plus, že body mohou získat i pomalejší jezdci. Řešení by pravděpodobně bylo v větším rozsahu bodů.
Příspěvek Zaslal: čt leden 12, 2012 10:23
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
KOZA Ludvik





Založen: 14. 01. 2008
Příspěvky: 249

Příspěvek Předmět: dodatek Odpovědět s citátem

Prostě simulujeme rallye! Pokud někomu vadí, že když jednou vypadne, tak musí 5x vyhrát, aby zpátky předjel konkurenta, tak hould musí jet tak, aby neboural, když to jeho konkurent dokáže taky

Pořád se to tady řeší. Ale stále nikomu asi nedochází, že prostě existuje někdo, kdo to dokáže... POkud někdo hořekuje, že jednou vypadl a ztratil tím nárok na triumf, prostě příště nesmí vypadnou. Matematika jednoduchá..

Podívejte se na Špišáka... Neznám ho, nikdy jsem ho neviděl. Ale prostě on vždy všem ukáže záda, vždy všechny porazí rozdílem třídy, o několik minut a ještě napíše, jak děkuje konkurentům za boj.. Nehořekuje nad padáním hry, nehořekuje nad texturami, nehořekuje nad SR, nehořekuje nad ničím a zatím tu není NIKDO, kdo by ho dokázal porazit!

Prostě kdo chce vyhrát, musí být buď rychlý jako čert, a nebo bojový taktik... Nejlépe obojí..

... a tady se zase upravují body
Příspěvek Zaslal: čt leden 12, 2012 10:27
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
NEMEC Jan





Založen: 03. 02. 2007
Příspěvky: 99
Bydliště: Brno

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Když už se to řeší, rád bych přidal svůj názor jako člověka, který sbírá body stylem 2, 1, 1, nedojel.

Větší odstupňování bodů by mi nevadilo - za vítězství třeba 60, pokud pak budou jezdci na špici spokojení. Ale nechal bych bodování prvních třiceti ve třídě, protože bodování dvaceti by způsobilo odliv jezdců a nižší šanci pro mě sbírat "drobečky".
Snažím se naznačit, že mi současný systém vyhovuje a rozhodně bych nedělal nějaké dramatické změny.


Naposledy upravil NEMEC Jan dne čt leden 12, 2012 12:01, celkově upraveno 1 krát
Příspěvek Zaslal: čt leden 12, 2012 10:38
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CABAK Petr





Založen: 18. 02. 2009
Příspěvky: 6

Příspěvek Předmět: ... Odpovědět s citátem

Dejte pokoj se změnama... když něco funguje tak se to musí změnit? Chcete to co v reálu? chcete aby jelo 10 aut ve třídě a zbytek seděl doma na prdeli? 30 bodujicích je podle mě ideální počet, je tu víc jak půlka lidi co nemá čas trénovat a mastit na top 10... maximálně jim to znechutíte a dospěje to ke zdárnému konci kdy pojede 100 lidi TR a to ještě kdoví jestli. A když už chcete změny tak nechejte hlasovat všechny startující kterých se to týká... tj mající licenci, nakonec to dopadne tak že změnu bude chtít 10 procent... Neříkám že vše je ideální a dalo by se jistě o drobnostech přemýšlet, ale rozhodně ne razantní změny co budou cestou do pekel Evil or Very Mad

osobně si dovedu představit změnu maximálně v navýšení bodů pro top 10 o něco málo a nemožnost bodovat po výpadku v 2 etapě...
Příspěvek Zaslal: čt leden 12, 2012 11:38
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KOZA Ludvik





Založen: 14. 01. 2008
Příspěvky: 249

Příspěvek Předmět: body Odpovědět s citátem

Nehledě na to, že aby se změnou bodů vyřešil rozestup pilotů, co bourají ( a aby to stihli pak dohnat), musel by být rozestup poměrně značný. A jak pak k tomu přijde širší špička?

To je úplně stejný, akorát opačný pohled. Někdo může říct:
"Je to nespravedlivé, jedu rychle tak, abych byl čtvrtý, třetí, pátý.. (což je docela značné tempo), ale protože vítěz bere VABANk hrozně moc bodů, může věšet auto po stromech a já nikdy nemohu dosáhnout úspěchu, chci méně bodů pro vítěze..."

a znova a dokola.
Příspěvek Zaslal: čt leden 12, 2012 12:29
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FAU Mira





Založen: 08. 03. 2008
Příspěvky: 326
Bydliště: Chýnov

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Myslím že nynější debaty jsou spíš do archivu na dobu mezi sezónama.
Pořadatelský tým v tuto chvíli o žádných změnách neuvažuje, takže ta aktuální "histerie" je kapánek neopodstatněná.

Ale když už jsem se rozhodl reagovat, napíšu svůj názor též:
právě možnost SR dělá TR víc hrou a umožňuje některým (cca polovině startovního pole) si závod užít dosyta a i po jedné chybě má možnost "horší" jedinec promluvit do nižších pater pořadí.
Společně s 30ti bodovanými pozicemi je to páka, která umožňuje špičkovým jezdcům pocit, že jedou "velkej" závod.

Jak by řekl klasik: Když SR, tak pro všechny.
Konkrétní případ z posledního závodu: náš jezdec havaroval na RZ1 a nasbíral tak plný počet SR za 1.E. Ve druhé nevyrobil podobnou havárii žádnou a klasifikován byl s jedním bodem.
Oproti tomu druhý jezdec havaroval též jedinkrát, ale naopak na RZ poslední. Při nemožnosti SR i ve druhé etapě by tím pádem nebyl v pořadí vůbec? To mi spravedlivé nepřipadá . . .

_________________
Faustýn, manager týmu Blue Devil
BLUE DEVIL rally 2015
FRESH Band
Blue Devil fórum
Příspěvek Zaslal: čt leden 12, 2012 12:42
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
FRISTENSKY Jiri





Založen: 28. 11. 2009
Příspěvky: 351

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Omezovat bodování jen na top20 je samozřejmě kontraproduktivní, pokud je našim cílem, aby TR jelo a bojovalo na trati co nejvíc jezdců, týmu. Každý jezdec, tým si tam svého soupeře najde bez ohledu na výkonost, pokud je za to ohodnocen body, tak má o co bojovat - a to se mi fakt líbí.
Rušit SR mi zase nepřijde fér vůči těm, který ten podnik připravují a starají se okolo něj. Přeci jen je za tím tolik práce jak vedení TR, tak týmů, které připravují vlastní podniky až po novináře, že bych jim za jejich práci nechal tu "odměnu", že připravené podmínky, textury si užije co nejvíc jezdců, tím nasaje atmosféru krásného podniku a TR tak zůstane dál super podnik. Zrušte SR kvůli bodování a přijdete o tuto přednost TR.
Ano, můj pohled na TR není přiblížit soutěž reálu, ale prostě si TeamRally užít na maximum a vychutnat si každý kilometr, každý souboj na trati. Dyť je to hra a proto ji hraju - zábava!
Příspěvek Zaslal: čt leden 12, 2012 14:28
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
OSTROVSKY Milan





Založen: 08. 01. 2007
Příspěvky: 149
Bydliště: Havlíčkův Brod

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Já si naopak myslím, že je to potřeba řešit dopředu, protože když se to nechá na prázdniny, tak se pak stejně zhádáme jak ted a nic se nevyřeší... takže je lepší to řešit s předstihem... jestli o tom budou hlasovat jezdci, nebo si to rozhedne Michal je věc druhá a je to jen na něm. Chce to jen ukázat všechny výhody a nevýhody všech variant a podle toho se rozhodnout.

To Mira: naprosto souhlas, uvedl si příklad, který tuto možnost návrhu, vylučuje.
Ted k Ludvovi, myšlení některých lidí opravdu nechápu... Na jednu stranu píšeš jak je Štefan nejlepší, že všem ukáže záda a na druhou schvaluješ že kvůli jednomu výpadku si zaslouží aby dohnal ztrátu, né jak ty píšeš po 5 ale 9!! vítězstvích... Takže defakto tvrdíš, že jo, je nejlepší, ale titul si nezaslouží protože 1 ze 12 závodu nedojel... Taktik netaktik... já sem měl taky taktiku dojet všech 12 závodů, protože sem o téhle slabině bodování věděl už zminula. Nejsme ale stroje, a dojet všech 12 závodů se rovná téměř náhodě...
A ted k nějakým možnostem řešení.. zkoušel jsem rozpočítat body ve stejném poměru jak jsou v MS, ale pro 30 bodujících... zjistil jsem že problém nevyřeší zvednutí bodů 25*3=75... ano vyřešil by... to by ale první musel brát např. 100 a 30. 1 bod... což těm posledním by se stejně nelíbilo a bylo by to téměř bezvýznamné....
Což vede k příčině problému malých rozestupů a to je hodně bodovaných pozic... to mě vedlo k další statistice a to je, od kolikáté pozice je na konci soutěže jezdec se SR... počítal jsem to do půly sezony a z každé skupiny... což vyšlo v průměru.. že první jezdec se SR je v průměru na 21 Exclamation pozici
To by možná mohlo přimět jezdce co jezdí vzadu a hájí tak bodování 30jezdců ke zvážení možnosti vypustit bodování jezdců se SR.... Protože když už se tady někdo tak hájí, že nemá talent, nebo čas trénovat... nebo já nevím co a že pak jede na jistotu, tak to vychází že stejně dojede na bodech.... no je fakt že se bude muset smířit s pár bodama... ale s kapku soudností by jste to hoši mohli zvládnout.

Tímto bych chtěl připomenout jeden nedostatek SR... a to že v jednom závodu jezdec když dostane SR např. 25min... tak v jednom závodu nemusí bodovat a v dalším si v poho přiveze 10bodů.. což v celkovém sčítání bodů může hrát značnou roli... výpadek je prostě výpadek a neměla by rozhodovat náhoda, jestli pak někdo dostane body nebo ne.. za stejný počet odjetých RZ. Je to jen na každém z Vás jestli vám dělá potěšení tak nějak náhodně bodovat se SR.

Tyto fakta mě zas dovádí k názoru chytrého brouka pytlíka, který je psaný někde zpět... Zrušením bodování SR a lehoučkým poupravením bodů viz IRC, by se misky vah poměru rychlosti a spolehlivosti vyrovnaly.
Příspěvek Zaslal: čt leden 12, 2012 14:44
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
HAZE Jiri





Založen: 18. 08. 2006
Příspěvky: 1610
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Milane,kdyby ale nebylo SR,tak se vlastně jede takové Česko-Slovenské IRC Exclamation A TR bylo založeno PRIMÁRNĚ jako soutěž teamů. Když nebude SR,jedou se 2 Velké poháry s dost podobnými pravidly,jen v jednom jedou navíc cizinci.....

_________________
Jirka "Zajíc" HÁZE


CARLSBAD Rally Team , driver
Příspěvek Zaslal: čt leden 12, 2012 14:55
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
OSTROVSKY Milan





Založen: 08. 01. 2007
Příspěvky: 149
Bydliště: Havlíčkův Brod

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Tak se může zrušit bodování jezdců a jezdit jen na body pro team Smile
Příspěvek Zaslal: čt leden 12, 2012 15:16
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
HAZE Jiri





Založen: 18. 08. 2006
Příspěvky: 1610
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Vybral jsi si jen něco,samo,že bodování jezdců je také důležité. Mě šlo spíše o to,že pak by se IRC a TR lišilo jen v cizincích ve startovce IRC Confused

_________________
Jirka "Zajíc" HÁZE


CARLSBAD Rally Team , driver
Příspěvek Zaslal: čt leden 12, 2012 15:23
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KOZA Ludvik





Založen: 14. 01. 2008
Příspěvky: 249

Příspěvek Předmět: to: Milan Odpovědět s citátem

Ahoj Milane, nerozuměli jsme si. Špišáka, tímto časem takového RBR Loeba jsem použil proto že:

- někdo je rychlý jako čert (Spišák), tedy ani jeden, dva výpadky jej nemusí ohrozit. Páč je prostě skoro neporazitelný. Tedy v této fází jej systém bodování trápit nemusí.

- někdo je zase bojový taktik, proti mě třeba jede palbu jako prase, na Špišáka třeba nemá, ale jeho vyrovnanost mu pořád dává šanci "udeřit".

- imaginární pilot s oběma výhodami je absolutně neporazitelný. Ale takový tu není, jak správně říkáš, všechno dojet nejde.

Tak, pokud zvýšíš rozdíly mezi pozicemi, zrušíš bodovaná místa atd., tak pan ŠPišák bude pořád stejně neporazitelný, jenom taktikovi prakticky znemožníš "čekat na šanci, těšit se a doufat". Pokud rozestupy snížíš, zvýhodníš tím taktika ( zde je logika Martina Ptáčka správná), ale já si nemohu pomoct, body, jak jsou teď, mi přijdou v pořádku. ŠPišák je vesměs neporazitelný, ale není neomylný a zvýšení rozestupů, jak chce Martin, žádnou situaci neřeší.. Pan Špišák by při velkých rozestupech měl už tolik bodů, že ani tato úprava by jej nezastavila.

rozumíme si?

Zkrátka, s bodovými rozestupy ať si kdo chce dělá co chce. Ale rušit 30 bodovaných míst mi přijde nerozumné...

a škoda
Příspěvek Zaslal: čt leden 12, 2012 15:27
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
OSTROVSKY Milan





Založen: 08. 01. 2007
Příspěvky: 149
Bydliště: Havlíčkův Brod

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

rozumíme, ale když je nejlepší, tak má být první at se nám to líbí nebo ne a né si trochu pomáhat bodováním.. Loeb má taky 8 titulů Wink
Příspěvek Zaslal: čt leden 12, 2012 15:39
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18, 19  Další
Strana 16 z 19

 
Přejdi na:  



Czech translation by Azu
 
  Based on CanverRed theme