Hlavn� strana    FORUM Obsah fóra Richard Burns Rally
  FAQ •  Hledat •  Seznam uživatelů •  Uživatelské skupiny •  Registrace •  Soukromé zprávy •  Přihlášení

4. HSF Rally 30.10.-5.11.2011
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
odeslat nové téma   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
PTACEK Martin





Založen: 24. 08. 2005
Příspěvky: 363
Bydliště: Zlin

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Já si většinou neztěžuji a držím basu, ale teď s tím Šourkovem jste mě teda total nasrali.
Tato RZta se nedá trénovat, nevím proč (že by kvůli bohu?) tak mě zbejvá jezdit všechny větší turnaje a modlit se, aby to tam nějaký pořadatel dal (nejlépe tak den před závodem), nebo si projet oficiální shakedown.
Takže v mém případě mi zbejvá jen shakedown. Projedu si to, ok, rozpis na hovno, jak u všech RZ, kt. se nedají offline projet, přitom by se určitě našlo spousta lidí, kt. by rozpis předělali, hlavně u balíčku Montek, ten je děs, ale to by se musel někdo po několika letech hecnout a dovolit, aby se s tím něco udělalo, že?!
No nic, jdu na start 1 RZty a co nevidím? Že Šourkov má nějaké jiné textury, než v shakedownu?????
Jak to mám projet, teda na tom závodit? Rozpis na hovno a poslední průjezd cca před půl rokem? Samozřejmě buch ho a v cíli + krásných 15s.
Nejlepší je na tom to, že pak jsem to po 1s stahoval až do cíle I.etapy, takže výsledek celého tohoto závodu je to, že kdo neumí jedinou jednu rztu, kt. se oficiálně jede jednou za rok má smůlu, takže se nerozhoduje na trati, ale na tom, kdo má nasledované Youtube.

Ať mi to zkusí někdo vyvrátit, pokud bude mít názor, který bude mít hlavu a patu, srazím podpadky k sobě, smeknu až na zem a budu mu říkat Velký Vezír.

_________________
Image
Legenda
Příspěvek Zaslal: ne říjen 30, 2011 22:17
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
SPERGL Martin





Založen: 03. 08. 2007
Příspěvky: 230

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Já si říkal co to bude za tragédii a ono jen +15 sekund Laughing
Příspěvek Zaslal: ne říjen 30, 2011 23:26
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZEMEK Michal





Založen: 20. 11. 2008
Příspěvky: 15

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj, já zkusím nadhodit jiné téma a prosím - nekamenovat (budu asi delší). Nemám zásadní problém s padáním RBR (už ani nepamatuji, kdy to v závodě padlo), ale při shaku v Šourkově jsem byl nucen přeinstalovat Montek, protože jsem na 5x nenačetl trať. Po reinstallu OK, odstartoval jsem do TR, Šourkov OK (velké oddychnutí), ale pak mi to padlo při načítání RZ2. A teď k jádru pudla... Vidím, že je v odstoupených kvantum jezdců co Nenastoupili na RZ, stejně jako já. Je to problém kompů, textur a počasí nebo jen shoda náhod. Když totiž vzpomenu na pravidla a v tuto chvíli na pouhé Exclamation dva restarty, tak mám pocit, že to nemůžu dojet. Vím, že pravidla hovoří jasně, ale stejně nadhodím myšlenku, zda by u těcho statusem jasně popsaných odstoupení neměla být pravidla lehce změkčena. Přeci jen jde o pár kliků (asi stejně pracné, jako když jezdec píše žádost a posílá mail), i když uznávám, že u velkého množství přihlášených jezdců je to pro pořadatele časově náročné.
+ jedna na skoro na závěr - v pravidlech je, že pokud se jedná o opakovaný reset na jedné RZ, je počítán jako jeden. Tím je myšlena konkrétní RZ (RZ1, RZ2) nebo RZ např. Šourkov, která se v podniku jede víckrát? Cool (to asi neprojde, co) Very Happy
A poslední - díky za reset č.1 !! a pěkné textury...

_________________
FUSION Racing driver
Příspěvek Zaslal: po říjen 31, 2011 8:08
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
NEMEC Jan





Založen: 03. 02. 2007
Příspěvky: 99
Bydliště: Brno

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Já Martinovo rozhořčení chápu. Ani skutečný závodník nejede na závody s tím, že se chce projet. Chce vyhrát. Pokud mu v tom něco brání, zlobí se.
Stěžovat si na jiné textury je myslím už trochu přehnané. V reálu stačí, aby se zatáhlo a krajina má taky najednou úplně jinou barvu.

Může někdo fundovaný odpovědět, proč jsou vlastně některé nové RZ volně přístupné a některé ne? Nesledoval jsem fórum a dění okolo RBR skoro 3 roky, tak mě to zajímá.

A na závěr. Trpím teď přebytkem času, který bych v případě potřeby rád věnoval RBR. Pokud by byla volná pozice "moderátor fóra", "odpovídač na blbé otázky", "udíleč resetů" a jiné, prosím administrátory, aby mě kontaktovali. Děkuji.
Příspěvek Zaslal: po říjen 31, 2011 9:31
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KOZA Ludvik





Založen: 14. 01. 2008
Příspěvky: 249

Příspěvek Předmět: Sourkov Odpovědět s citátem

Tratě Šourkova mj. jsou v balíku, které vytvořili kluci z Monteku na Montek rallye 2009. Takříkajíc motiv TR a textur ( tedy tratí opatřených jiným okolím za účelem eliminace "nahoblovanosti" tratí") tím defakto dotáhli k dokonalosti. Nejen, že tratě byly trochu jiné a špička je neznala nazpaměť. Oni byly na stejném podkladu opravdu úplně jiné.

A jelikož nikdo zatím motiv textur jako ochrany proti učení se trati nazpaměť tak daleko nedotáhl ( byť mnoho textur je nádherných, toto není kritika), je právem Monteku neuvolnit je pro běžné použití. Je to určitě i proto, že právě tratí Monteku se právem obávají i zkušení borci, jelikož jejich 100 000 km je na Monteku zastoupeno sotva půl procentem.

Nic víc než původní záměr textur pro TR.

... pokud se jako tříletá TR naplavenina nepletu.

Ahoj

edit: tratě Monteku ale nejsou jenom jiné textury, mám dojem. Jsou to i často více či méně upravené tratě. Není to stará trať + textura, ale trať na "novém" slotu. Zkrátka Montek má svůj MontekLand a jelikož dbají na čistotu životního prostředí a klid obyvatel, pouští tam závodníky pouze několikrát za rok tak, jako je to jinde v reálu
Příspěvek Zaslal: po říjen 31, 2011 12:06
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PANCOCHA Jaroslav





Založen: 02. 09. 2005
Příspěvky: 1455
Bydliště: Luhačovice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

To Němec Jan a KOZA Ludvík:

Montekland - základ jsou tratě USA. Na těch jsou předělané nejen textury, ale nově nasázené stromy, tj. místy zúžená trať atd., + Šourkov. To je zcela nová trať, i když jsou pro její tvorbu využity určité úseky původních RBR tratí.

Navíc tratě Monteklandu mohou použít do turnajů pouze administrátoři a ti, kdo administrují poháry

Další tratě, přístupné pouze online - Příbram kromě Strýčkovy okruh, Liptákov a Hrádek, Sosnová, Šumburk a pak ještě Bergheim. Z těchto tratí mohou Sosnovou a Šumburk opět přidat pouze administrátoři atd.

Proč tomu tak je - podmínky nastavili tvůrci těchto tratí a je to jejich výlučné právo. Je zcela bezpředmětné o tomto diskutovat. Můžeme být vůbec rádi, že nějaké tratě nové jsou a můžeme je jezdit.

Ještě k texturám HSF Rally - jako super, na pohled je to pěkné, prostě kvalitně provedené. Já s nimi teda mám zejména v Austrálii problém, bolí z množství těch větví oči a též jsou stromy oproti trati málo výrazné, takže to svádí je ignorovat. Ale jsou to podmínky soutěže a nic proti tomu nenamítám. Kvalitativně je to samozřejmě špička.
Příspěvek Zaslal: po říjen 31, 2011 13:58
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
KOUTSKY Dominik





Založen: 21. 05. 2010
Příspěvky: 30

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

PANCOCHA Jaroslav : Píšeš, že máme být rádi za to, že jsou nové tratě a že na nich můžeme jezdit. Tady je ten problém.Jezdit se na nich nedá, přitom je to škoda. Kdyby šel Montekland jezdit jako Hrádky, nic by se nezměnilo, nejlepší by zůstali nejlepší a nejhorší... Ten, kdo RBR czech hraje dlouho, stejnak ty tratě zná dobře a je to nevýhoda pro hráče, kteří to nehrají tak dlouho.
Příspěvek Zaslal: po říjen 31, 2011 14:58
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PANCOCHA Jaroslav





Založen: 02. 09. 2005
Příspěvky: 1455
Bydliště: Luhačovice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Ale to se zásadně pleteš - jezdit se na nich dá. Pouze omezeně. A jak jsem psal výše - je to pouze věcí tvůrců a nám (kteří jsme v tomto smyslu neudělali nic) nepřísluší komukoli z těchto tvůrců nakazovat, co mají se svým výtvorem dělat. Je pouze na nich, zda chtějí aby jejich tratě byly všeobecně známé či ne.

A na druhou stranu - myslím, že kromě tvůrců ty tratě má najeto jen hrstka lidí, kteří vymetají každý turnaj, kde ty tratě jsou. A proto ty tratě ovšem budí takový respekt. Ale to jsme už opravdu OT. Chtěl jsem jen odpovědět na dotaz Honzy Němce.
Příspěvek Zaslal: po říjen 31, 2011 15:15
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
NEMEC Jan





Založen: 03. 02. 2007
Příspěvky: 99
Bydliště: Brno

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Děkuji za reakci. Pokud je to skutečně tak, že tvůrci tratí si je chtějí "ochránit", je to prostě tak. Jakkoliv to není úplně snadné pochopit, nezbývá nám, než to respektovat.

Pokud je to "oficiální" informace, myslím, že by se mohla vyvěsit na hlavní stránku pluginu. Věřím, že dost lidí se ptalo, ptá a bude ptát stejně.

A vůbec, kdo má možnost upravovat například stránku "Jak začít", kam by se i toto hodilo napsat? Myslím, že by si zasloužila aktualizaci. Rád bych se jí ujal. Pracuji na pozici "technická podpora SW produktu" a mám poměrně rozsáhlé zkušenosti s vytvářením uživatelské příručky - to by mohl být argument.
Příspěvek Zaslal: po říjen 31, 2011 16:49
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KOZISEK Martin





Založen: 02. 10. 2005
Příspěvky: 222
Bydliště: Přeštice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

K RZtam typu Šourkov, Šumburk:
Myslím, že jako jeden z hlavních důvodů, proč je nasazování těchto tratí tak omezeno, bylo to, aby to "hotlapeři" neměli natrénované. Ale to je podle mě úplný nesmysl, nebo jsem jediný, kdo vidí výsledky na těchto RZtách? Stačí se podívat třeba na rekordy Šumburku. Jsou tam ta samá jména, jako kdekoliv jinde. Ony se tyto tratě sice zřídkakdy, ale občas obejví a skutečnost je taková, že ti co hoblují plugin dennodenně si je občas zajedou na rozdíl od těch, co se tomu tolik nevěnují. Takže výsledek je jen to, že jsou na těchto tratích rozdíly ještě větší.

_________________
Subaru WRT (2005 - 2008)
REVO eTeam Klatovy
Příspěvek Zaslal: po říjen 31, 2011 18:16
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
NEMEC Michal





Založen: 03. 03. 2005
Příspěvky: 912
Bydliště: Praha

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Kluci chci se zeptat, uz minulej turnaj jsem nejel protoze zkratka neni ke stazeni jedna z trati, a ted nemuzu najit kde stahnou sourkov muzete mi nekdo prosim poradit?

_________________
mikeee, Subaru WRT
Vitez - RBR MCR Rally 05/06; 12h,24h Daytona(09,11); 12h Sebring(09,11); 24h LeMans(09) ; Druhej - 24h Nürburgring(09)
Příspěvek Zaslal: po říjen 31, 2011 18:20
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
HAZE Jiri





Založen: 18. 08. 2006
Příspěvky: 1610
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Šourkov by měl být součástí new Monteklandu,no a ten je v sekci Download Wink

http://rbr.onlineracing.cz/index.php?act=download&cat=19

_________________
Jirka "Zajíc" HÁZE


CARLSBAD Rally Team , driver
Příspěvek Zaslal: po říjen 31, 2011 19:01
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
NEMEC Michal





Založen: 03. 03. 2005
Příspěvky: 912
Bydliště: Praha

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Ten sice ano, ale jak clovek co tohle nema kde zjsiti muze vedet? Chtelo by to pri kliknuti na trat dat moznost stahnout danou trat. Pokud to neni trat originalni.

_________________
mikeee, Subaru WRT
Vitez - RBR MCR Rally 05/06; 12h,24h Daytona(09,11); 12h Sebring(09,11); 24h LeMans(09) ; Druhej - 24h Nürburgring(09)
Příspěvek Zaslal: po říjen 31, 2011 19:21
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PLESNIK Martin





Založen: 30. 08. 2008
Příspěvky: 212
Bydliště: Branky 2

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

No já byl po zklamání ze závodu přesvědčen že poletím a hodně, ale pak jsem si uvědomil, že jsem stejnak abstinent, tak jsem na poslední chvíli zařadil dvojku a sjel to jak Bode Miller sjezd...
Příspěvek Zaslal: po říjen 31, 2011 21:45
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KLIMECKY Jan





Založen: 24. 10. 2009
Příspěvky: 79

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

KOZISEK Martin napsal:
K RZtam typu Šourkov, Šumburk:
Myslím, že jako jeden z hlavních důvodů, proč je nasazování těchto tratí tak omezeno, bylo to, aby to "hotlapeři" neměli natrénované. Ale to je podle mě úplný nesmysl, nebo jsem jediný, kdo vidí výsledky na těchto RZtách? Stačí se podívat třeba na rekordy Šumburku. Jsou tam ta samá jména, jako kdekoliv jinde. Ony se tyto tratě sice zřídkakdy, ale občas obejví a skutečnost je taková, že ti co hoblují plugin dennodenně si je občas zajedou na rozdíl od těch, co se tomu tolik nevěnují. Takže výsledek je jen to, že jsou na těchto tratích rozdíly ještě větší.


Přesně, todle neřeší s hotlaperama vůbec nic, akorát to prohlubuje rozdíl v těch lidech, kteří u toho jsou vylepení pořád (takže jim neunikne žádný turnaj s Šumburkem aspol.) a těch, kteří se projedou jen občas. Pak někdo dá do TR jednu z těchto tratí a to znamená, že ta druhá skupina lidí si tam ani neškrkne.
Příspěvek Zaslal: út listopad 01, 2011 12:45
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 4 z 7

 
Přejdi na:  



Czech translation by Azu
 
  Based on CanverRed theme