Hlavn� strana    FORUM Obsah fóra Richard Burns Rally
  FAQ •  Hledat •  Seznam uživatelů •  Uživatelské skupiny •  Registrace •  Soukromé zprávy •  Přihlášení

9. IF Rally - 12.-18.2.2012
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
odeslat nové téma   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
PLESNIK Martin





Založen: 30. 08. 2008
Příspěvky: 212
Bydliště: Branky 2

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Doopravdy musím velice pochválit textury, které jsou super, jen mě zarazilo, že na testu, který jsem jel nebyly Very Happy
Příspěvek Zaslal: st únor 15, 2012 22:46
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PANCOCHA Jaroslav





Založen: 02. 09. 2005
Příspěvky: 1455
Bydliště: Luhačovice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Stala se mi nemilá věc, na RZ2 při odbočování ze šotoliny zpět na asfalt, hned na začátku se cukl obraz, a hra padla. Vytvořilo se DMP, ale replay ne. Ve statusu mám Havárie na RZ2. Takže jsem asi v prdeli co ?

Co se týče textur, tak k těm kvalitním, na Francii jsem se nedostal. O těch z testů vím, že jsou opravdu moc pěkné. Ale ruku na srdce ... co to sakra má být na těch prvních RZtách ? Jel jsem teda jen první dvě, ale .... to snad opravdu nemyslíte vážně ? Přesně takový styl upravování textur se před časem zakázal Carlsbadu s tím, že pokud nevytvoří své nové, tak se daný podnik nepojede. Zde to byla naprostá hrůza. Pouze do černobíla dané povrchy a stromy a ještě k tomu totálně, ale totálně přepálené. Doufám, že se něco takového už v TR neobjeví a že to vedení pohlídá. Jakkoli musím vždy ocenit jakoukoli snahu a čas strávený na přípravě textur, prostě toto je přespříliš Sad


A mimochodem .... ještě teď se mi volant pořád sám stáčí doleva, jak je to pořád ještě někde v PC zablokované. A přesto ... nedostanu zřejmě reset Sad


Naposledy upravil PANCOCHA Jaroslav dne st únor 15, 2012 23:13, celkově upraveno 1 krát
Příspěvek Zaslal: st únor 15, 2012 22:46
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
KALA Ludvik





Založen: 27. 07. 2010
Příspěvky: 178
Bydliště: Vlašim

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

A neni už přes příliš do všeho šťourat čoveče. Máš na všechno milion názorů, až se to už špatně čte pane dokonalej. Evil or Very Mad
Příspěvek Zaslal: st únor 15, 2012 22:59
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PANCOCHA Jaroslav





Založen: 02. 09. 2005
Příspěvky: 1455
Bydliště: Luhačovice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Ludvíku, já bych si nedovolil nikdy napsat nic proti, pokud by to opravdu nebylo na místě. Tady vůbec přece nejde o dokonalost. Toto je opravdu přespříliš. Stačí se podívat na komentáře po první RZtě ...

A když jsi u té dokonalosti, není nutné chodit daleko ... stačí se podívat na francouzské tratě stejné rally a je to o stoprocent o něčem jiném. To je naopak nejen kvalita, ale dle mého názoru špička. Ale zejména ta první RZta, to se vážně nepovedlo.


Jinak tedy děkuji Michalovi Šenkovi za pohotovou reakci, ale jak napsal, dle pravidel to prostě nejde. Takže mockrát děkuji všem těm hajzlům, díky kterým se musely nastavit takovéto striktní pravidla a člověk, kterému to opravdu na RZtě padne, může mít klidně DMP a je mu to k ničemu.
Příspěvek Zaslal: st únor 15, 2012 23:11
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
PETER Marek





Založen: 12. 01. 2010
Příspěvky: 485
Bydliště: Fajne-Město

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

hehe, co si budem povídat, Ludva byl rychlejší. Aby se po dvou letech od zavedení pravidla, že resety budou jen u statusu "nenastoupil na RZ" nebo "nedorazil do časové kontroly", ptal někdo, kdo má takový přehled o všem, mi přijde minimálně úsměvné Very Happy

_________________
re:member
Příspěvek Zaslal: st únor 15, 2012 23:18
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
SENK Michal





Založen: 21. 11. 2005
Příspěvky: 1525
Bydliště: Ostopovice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Myslím že jsou záležitosti. které je prostě zbytečné komentovat. Rolling Eyes

Co se týče textur, souhlasím s názorem, že to je velmi špatné. Bohužel jsem to trochu podcenil já a nestihl jsem to zkontrolovat. Jak píše Jarda, tento způsob úpravy textur je velmi špatný. Škoda, že se nesáhlo do archívu k Hroudovým texturám z Tuning SK Rally, které patřily stoprocentně k těm nejlepším v TR. Jinak samozřejmě musím klukům z IF pochválit snahu a nasazení. Naopak se omlouvám, že jsem se nedostal k té kontrole včas (narozdíl od FUSION Rally totiž vše připravili dostatečně dodpředu).

_________________
Image
http://www.montek-motorsport.cz/ --- TEAM RALLY - WEB
Příspěvek Zaslal: st únor 15, 2012 23:25
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
BARTA Roman





Založen: 03. 03. 2005
Příspěvky: 841
Bydliště: Vysočina

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Skladba RZ a povrchy byly dobrý, bylo to těžký a tak to má být.
Pokud mám hovořit o texturách, tak radši mlčím. Co jiného. Anebo ne...protože počkejte teď si vzpomínám - smrky jsou i v zimě stále zelený, že ? To by asi nebyly vánoční stromečky. Pak ovšem chudáci horalové na Jeux Verte, kde jim představte si ale úplně všechny zoranžověly. Ovšem co by za oranžový smrky dali v černobílém Hrádku.

Pro oba Ludvíky: to vám závidím, že se vám textury líbily, to vám závidím.

Jak píše Michal - v archivu by se našly určitě lepší a je jich dost Smile Ale snaha se cení.
Příspěvek Zaslal: st únor 15, 2012 23:27
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
FRISTENSKY Jiri





Založen: 28. 11. 2009
Příspěvky: 351

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

PANCOCHA Jaroslav napsal:
...Co se týče textur, tak k těm kvalitním, na Francii jsem se nedostal. O těch z testů vím, že jsou opravdu moc pěkné. Ale ruku na srdce ... co to sakra má být na těch prvních RZtách ?


Jardo, tak to mě mrzí, že jsi se k FR nedostal, použil jsem tam váš soubor na změnu deště na sníh s tím, jak jsem ti psal - nechtěl jsem to ukrást komplet, takže jsem se to pokusil upravit, aby to vypadalo jako déšť se sněhem - ještě jednou díky za pomoc a svolení použít vaše upravené .ini soubory.

Co se týče prvních RZ a "přepálení" bílé: vytvořili jsme harmonogram a pak se to snažili skloubit s texturami a hlavně podmínkami, které nám plugin nabízí (kdo neví o čem píšu, ten nepochopí), ale není náhoda to, že testy, které vytvořili lidi neznalí možností pluginu, harmonogramu TR, se jely ve tmě.
Harmonogram jsme měnit nechtěli, textury byly dané a podmínky jsem testoval několikrát, až jsem vybral "nejvhodnější". Jen první 3RZ mi zabraly přes 4 hodiny testování v on-line testech - až mi z toho fakt hrabalo. Nakonec jsem zjistil, že i když jsem vybral podmínky na daných texturách sjízdné a odpovídající cca času, tak u druhých byly nepoužitelné a daní jedinci si stěžovali na neviditelnost.
Pátral jsem po příčině a přišel jsem na to, že problém je zřejmě v nastavení monitoru - každý z nás jezdí s jiným monitorem, jinak nastaveným. Někdo má default nastavení z prodejny, kde se jas, kontrast žene do maxima, jiný to má zase jinak. Já osobně mám monitor nastaven, zkalibrován dle mého dodavatele fotografií a zřejmě je tam potlačen jas, kontrast atd. Takže u mě ty tratě jsou opravdu (a to nekecám) normálně průjezdné, žádný problém s přepálením, neviditelností nemám!
Pokud si někdo stěžuje, že nevidí a chce zakázat takovou úpravu textur, tak mu musím odvětit: "udělej si napřed pořádek před svým prahem, než začneš uklízet u druhých."
Tím se nechci nikoho dotknout, jen bych rád osvětlil problematiku - věřte mi, že kdybych to shledal osobně problematické, nesjízdné, nikdy bych tam ty podmínky nepustil. Ale dle mě to bylo v rámci reality a nesmí se zapomenout, že textury nejsou od toho, aby vám usnadnily jízdu.
Všem, kterým to způsobilo šílené problémy s viditelností se omlouvám, nebylo to našim cílem.
Frišťa - IF Motorsport
Příspěvek Zaslal: st únor 15, 2012 23:33
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KALA Ludvik





Založen: 27. 07. 2010
Příspěvky: 178
Bydliště: Vlašim

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Díky za oba Laughing . I když nemám v lásce asfalt a ani se mi nijak nedaří, tak se mi líbí na téhle rally ta rozmanitost. Prostě OK.. Wink
Příspěvek Zaslal: st únor 15, 2012 23:34
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PASKER Ota





Založen: 16. 02. 2009
Příspěvky: 11
Bydliště: Kolinec

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Sice jsem z IF MOTORSPORTU, ale stejně - řekl bych, že "chyba" co se neviditelnosti trati a přepálených textur v 1 rz týče je opravdu u koncového uživatele a nejsou to chyby textur. Já jsem kdysi monitor nastavoval podle testovacího dvd s různými obrazci několik dnů než jsem dosáhl spokojenosti a 1 RZ (a ostatní) jsem měl normální, viditelné, nepřepálené.
S harmonogramem a s texturama nemám nic společného (to není alibismus, jen tomu prostě nerozumím), ale zajímalo by mě, co tím chtěl Michal Šenk říci, když uvedl, že textury jsou špatné a že to podcenil. Tedy spíše, co konkrétně má na mysli.
Příspěvek Zaslal: st únor 15, 2012 23:57
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FRISTENSKY Jiri





Založen: 28. 11. 2009
Příspěvky: 351

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

no, k TR Tuning SK se samozřejmě sáhlo, ale přeci nebudeme kvůli jejich texturám kopírovat i jejich podnik - který mimochodem byl 2 roky po sobě shodný. To jsme nechtěli (aspoň já osobně ne).

ad. Roman Bárta: osobně mám poznámky v sešitu, co bych ti rád napsal k tvému návrhu na tvorbu textur, který visí v jiném threadu.
Svoje nové poznatky, připomínky ti tam brzy pošlu, protože až na některé nejasnosti se mi tvoje myšlenka zamoluvá - z pohledu nováčka, který se pral s texturami od A až po Z.
My se snažili vybrat to nejlepší z archivu a věř mi, že pokud do toho vašeho archivu vidí google, tak my je našli, testovali a nakonec třeba i část použili.

Nechci tady rozmíchat nějakou flame, takže přeji všem, ať se zadaří 2. etapa a slibuji, že jsou tam pro vás připraveny i některé změny v texturách, které vás snad potěší Smile


Naposledy upravil FRISTENSKY Jiri dne čt únor 16, 2012 0:34, celkově upraveno 1 krát
Příspěvek Zaslal: st únor 15, 2012 23:59
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BRABLEC Jan





Založen: 23. 12. 2006
Příspěvky: 472
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

PASKER Ota napsal:
(a ostatní) jsem měl normální, viditelné, nepřepálené.


Oto věř, že monitor mám nastaven správně a tak na ukázku co jsem "viděl" já. http://imageshack.us/photo/my-images/822/rbr223.jpg/

Jinak textury pěkné!

Edit: No pokud mají bílou-bílou a černou-černou tak by měli vidět to samé Wink


Naposledy upravil BRABLEC Jan dne čt únor 16, 2012 1:12, celkově upraveno 1 krát

_________________
CARLSBAD Rally Team , driver
Příspěvek Zaslal: čt únor 16, 2012 0:27
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PETER Marek





Založen: 12. 01. 2010
Příspěvky: 485
Bydliště: Fajne-Město

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Honzo, to je pěkné, ale napadlo tě, co asi uvidí ti, co mají jinak nastavenej monitor? Very Happy

_________________
re:member
Příspěvek Zaslal: čt únor 16, 2012 0:58
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
VYORAL Radim





Založen: 01. 04. 2010
Příspěvky: 1

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

A proto možná by nebylo od věci, vždy před turnajem založit oficiální shakedown. pak by byl ještě prostor na případné korektury na svých compech.
Příspěvek Zaslal: čt únor 16, 2012 8:41
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PANCOCHA Jaroslav





Založen: 02. 09. 2005
Příspěvky: 1455
Bydliště: Luhačovice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Na špatně nastavené monitory se tu už psalo toho hodně. Ale tady nejde o to, zda je bílá takto bílá, nebo ještě bílejší. Záleží čistě na tom, zda ta barva, kterou RBR posílá na monitor je #FF FF FF či skoro, nebo ne. A přepálené není od toho, že by něco svítilo, ale že jsou barvy od určité úrovně "zarovnané" do jedné barvy, tj. bílé. Proto jsem napsal, že je to přepálené. Jinak k té Francii Jirko ... o tom sněžení jsme se bavili a ačkoli jsem to viděl jen ve shakedownu, tak tam se to opravdu podařilo, zejména se mi líbil povrch tratě. To se opravdu povedlo.

A ještě drobná poznámka k nastavení monitoru - myslím, že pokud si většina uživatelů zobrazí rastr jasů, který se používá na nastavování monitorů, tak naprostá většina uvidí bez problémů ty jasy všechny a nebude mít okrajové barvy slité do jedné. Pak už je opravdu nepodstatné, zda totální bílá svítí, nebo je to šedá. Pokud fotografie či obrázek využívá správně různé jasy, ani na tom svítícím monitoru by to nebyl problém.

No a ještě poznámka k mé žádosti o reset .... za těch pět roků, co jezdím TR mi nikdy RBR na trati nespadlo !! Proto se prosím nedivte, že jsem zkusil žádost o reset, protože jsem byl řádně dožrán tímto zákeřným zásahem softwaru a techniky. Very Happy
Příspěvek Zaslal: čt únor 16, 2012 9:06
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 4 z 6

 
Přejdi na:  



Czech translation by Azu
 
  Based on CanverRed theme