Hlavn� strana    FORUM Obsah fóra Richard Burns Rally
  FAQ •  Hledat •  Seznam uživatelů •  Uživatelské skupiny •  Registrace •  Soukromé zprávy •  Přihlášení

8. MM Rally - 21. - 27.2.2016
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
PTACEK Martin





Založen: 24. 08. 2005
Příspěvky: 363
Bydliště: Zlin

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

To ADAM Tomas: podle reálu máš naprostou pravdu.
Jenže my se musíme držet pravidel TR, kde lze udělit max. 60s penalizace, o nějakém vyloučení za nedodržení tratě tam bohužel není řeč.
Že server to zkrácení nevyhodnotil jako DNF, je věc jiná a na jinou debatu.

To je to samé nebo obdobný případ, když např. já jsem neodeslal replay do středy 23:59h.
Dostal jsem penalizaci 10.min., spadl jsem z 1.místa na 11.místo, místo 50b jsem bral jen 16b a určitě jsem to neudělal naschvál, sám bych byl proti sobě.
Oproti tomu můj teď momentálně největší konkurent Jirka boural na tom závodě již v 1.RZtě, nastoupil do II.etapy a dojel celkově na 16.místě a bral 10b.
Je to spravedlivé, že on odjel jen 13 RZ oproti mým 24 Rztám a získal jen o 6b méně? A ještě k tomu mohu dostat na těch 2.Rztách penalizaci za tzv. zkrácení max. 120s?
Není, ale pravidla jsou dána (i když ve spoustě bodů nepřesně až pitomě), protože, kdyby se překrucovala, i přesto, že by to zde schválili všichni jezdci, tak pak neděláme nic jiného, než, že zde řešíme každý závod tunu možných případů, jestli např. udělit DNF teď, těm jezdcům, kteří o tom ani nevěděli, že jedou blbě, nebo jestli budete shovívaví u mě, že o pár hodin pošlu později replaye, když jsem si to 1.místo vyzávodil.
Snad jsem to napsal tak, že je to k pochopení.

To Edit: ADAM Tomas: ano, opět máš pravdu, že v některých bodech jsou pravidla nesmyslná, ale to se řešilo min. už v roce 2010 na můj popud, že např. v Čeložnici na srazu by si mělo vedení TR a manageri teamů sednout k jednomu stolu, kdy každá strana přijde s návrhy, co by se mělo změnit, upravit, zrušit, nebo vylepšit do dalšího ročníku TR.
Bohužel, vedení TR se k tomu pokaždé (čest myslím jedné výjimce) staví velmi chladně.


Naposledy upravil PTACEK Martin dne st březen 02, 2016 16:54, celkově upraveno 2 krát
Příspěvek Zaslal: st březen 02, 2016 15:32
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ADAM Tomas





Založen: 15. 02. 2010
Příspěvky: 274
Bydliště: moldava nad bodvou

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

pravidlá TR od roku 2007 je takmer nezmenená ! myslíš že tie pravidlá sú ešte použivateľné v dnešnej dobe? ne ! čo len ja som jazdil TR od roku 2010 už kopa jazdec opustil TR len kvôli nezmyselnými pravidlami ..... takže to je všetko k tomu..... len kludne dodržiavajte pravidlá naďalej, keď ešte bude pre koho......
Příspěvek Zaslal: st březen 02, 2016 16:10
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
RESL Jan





Založen: 27. 09. 2007
Příspěvky: 533
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

ADAM,v reále by se takováto RZ nikdy nejela,tak to tady nesrovnávej s reálem.V reále by sis vyzvednul itinerář a podle něho si šel napsat rozpis.Vydali jste jako tým nějaké itineráře?Hodili jste sem alespoň odkaz s videem z youtubu?Nehodili.A že se vám jako týmu nedaří a hledáte vinu všude jinde,tak to je váš problém.Že je to tady z velké části parta lidí,co si ničeho neváží je taky fakt.

_________________
Image
Příspěvek Zaslal: st březen 02, 2016 19:31
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JAROSEVSKY Jiri





Založen: 21. 11. 2008
Příspěvky: 173
Bydliště: Řitka

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Jako nejvhodnější řešení situace po dojetí MM Rally se jeví doplnění pravidel.
Důvodovou zprávu si můžete přečíst zde : http://rbr.onlineracing.cz/teamrally/web09/index.php?option=com_content&view=article&id=165:2016-03-03-22-52-52&catid=35:reportae&Itemid=128
Ve zkratce:
1) do dalších závodů je nutné lépe posuzovat kvalitu tratí a skladbu soutěže
2) je nutné zavést povinnost jezdce dodržet trať RZ, v opačném případě se vystavuje možnému postihu
3) za každé jednotlivé neprojetí části tratě RZ udělovat jednotné penalizace, jejichž výši upraví komisař
a) 1:00 min penalizace za nedodržení trati
a zároveň
b) přičtení času, který je třeba k projetí dané části tratě za daných podmínek (stanoví komisař)

Teď už k penalizacím...
Odstranění neoprávněné penalizace : Vojtěch Uhlíř, Ivan Šmidrkal, Ondřej Mattes (příště si pohlídej e-mail, žádný nedorazil. A ještě jedna věc, opravdu to na Chirdonu bylo hodně na hraně, konkrétně 2 místa, ale v prvním případě bylo vidět, že sis to uvědomil a šel si na brzdy, v druhém případě ses snažil kontrovat směrem ven ze zatáčky, čehož jsem si všiml a proto ti penalizaci smažeme, bylo to opravdu na hraně)

Penalizace 20 vteřin za cuty:
Oťas Plojhar - pozice zůstává
Image
Lukáš Večeřa - pozice zůstává
Image

Dále dle nového pravidla, kde byl zkrácený úsek určen jako 30ti vteřinový, obdrží tito jezdci 1:30 penalizaci :
Martin Bruder, Ota Pasker, Jiří Kopic, Petr Beran, Jan Resl
Penalizaci 2:00 obdrží Ondřej Šerbaum, který se díky střeše dostal na správnou trať, ale vzápětí opět z tratě vyjel a po další střeše už byl nasměrován špatně. Tento minutý úsek je stanovený za 1 minutu.

Dále penalizaci 10 minut za nedodání replaye obdrží Jiří Kopic.

Omluvený do 6.3. je Štěpán Apjár
Příspěvek Zaslal: pá březen 04, 2016 0:07
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ADAM Tomas





Založen: 15. 02. 2010
Příspěvky: 274
Bydliště: moldava nad bodvou

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

z mojho strany to nové pravidlo je korektné ...... ale sú ďalšie veci čo by trebalo riešiť podobným spôsobom. napr. resety, limitovať originál rz v závode, a predovšetkým postoj vedenie TR.
( tým myslím na moju sizuáciu, čo sa stalo tuším vlani že po cieli na trate Jirkovičky som nestihol včase zastaviť, narazil som do autá a zo závodu som musel odstúpiť, lebo reset nebol uznaný z dôvodu že to bola moja chyba. áno bola, ale ten trať nie je povolené pre všetkých, nedá sa vôbec testovať, a ani replay nefunguje.)
tento prípad ma tak hlboko zranil, že nečudujte ak vo všetkom vidím iba zlé....... vedenie TR ma sklamal až tak, že od tej doby by som do závodu ani nenastúpil, keby ma neprehovirili tímové kolegovia, čo na terajšiu sezónu bolo úplne zbytočná......
kým pravidlá budú také aké sú, do závodu už nenastúpim asi nikdy, a nebudem vás otravovať ani tu na fóre.

To je všetko čo som ešte chcel na rozlúčku napísať.

Majte sa
Příspěvek Zaslal: pá březen 04, 2016 3:00
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
NODES Michal





Založen: 01. 01. 2007
Příspěvky: 117
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Tak to muzu na kazde soutezi taky zadat o reset, kdyz jsem trefil strom. Treba na Monteku, kdyz na A,erickych RZ nejsou a tady najednou jo. Kdyz neumis zastavit, vyhnout se, tvoje chyba tak nehaz spinu na vedeni.
Limitovat originalni RZ? Dalsi kravina.
Postoj vedeni Tr je takovej, jakej jste si ho svyma kecama udelali.
Nic vic, nic min.

Konecne tu bude klid
Příspěvek Zaslal: pá březen 04, 2016 7:54
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JAROSEVSKY Jiri





Založen: 21. 11. 2008
Příspěvky: 173
Bydliště: Řitka

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Tomáši, když bude nějaký kloudný návrh na úpravu pravidel, určitě ho prodiskutujeme, ale toto nejde. Štěpán Vojtěch taky kdysi v Německu boural až za cílem a ,,reset nedostal" ... A pak to může být jak píše Melli, Montekland není povolený a ty stromy tam nejsou v originálech atd atd... A k tomu omezení originálních RZ, některé tými mají tu skladbu udělanou hodně dopředu, protože si hrají s texturama. Podivej na Kizz-me rally, je tam dost originálek, ale na všech jsou nádherné palmy atd. A ty bys jim to udělal, že jim týden před startem řekneš - překročil se počet originálek letos, musíte vybrat jinou RZ...?
Příspěvek Zaslal: pá březen 04, 2016 8:15
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZETAK Dennis





Založen: 18. 05. 2008
Příspěvky: 673
Bydliště: Rožňava

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

ZETAK Dennis napsal:
Na TR14 Kizz Me rally, mi po zlom odbočení na RZ Sardian vyhodilo DNF a ešte niekoľko minútovu penalizáciu. Proti tejto penalte som sa odvolal, avšak bez výsledku. http://rbr.onlineracing.cz/index.php?act=tourmntres2&torid=41ee8062cd0c8b17c7c1db93a494d192&stage=1

... len tak na porovnanie s touto situáciou


takže problém sa zrazu vyriešil? No to je úžasné naozaj. Minulý rok môj tím prišiel o body kvôli takémuto zlému odbočeniu a nikto sa o to nezaujímal. Takže na rok asi môžem čakať aj to, že niekto dôjde 24 sekúnd po časovom limite do cieľa a dostane nejakú penalizáciu a tým pádom nebude úplne vylúčený z celkového hodnotenia súťaže a obdrží náležitý počet bodov (mimochodom u nás na Slovensku v MSR je to tak, že jazdec obdrží penalizáciu 10 sekúnd za každú začatú minútu omeškania do ČK a môže meškať max 15 minút). Sorry chlapi, ale chýba mi tu jednotný výklad. Ide to dolu vodou.
Příspěvek Zaslal: pá březen 04, 2016 9:49
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PLOJHAR Otas





Založen: 06. 12. 2013
Příspěvky: 5

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Taký Kat by mi na Ypres prošel Very Happy Very Happy ale co se dá dělat hlavně že jsem nepřišel o pozici Very Happy Very Happy
Příspěvek Zaslal: pá březen 04, 2016 9:59
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MARKOVA Nina





Založen: 09. 11. 2012
Příspěvky: 14
Bydliště: Horšovský Týn

Příspěvek Předmět: set Odpovědět s citátem

Čau hezky se tady nadáte,a já myslela že to dělají jen holky.No nic,chtěla jsme se jen zeptat,jestli by nebyl někdo moc hodný a nepostavil nám set na Fiesta wrc 2014 sotolinu i asfalt a Fiesta S2000 jen asfalt a neudělal nám jmenovka na okna.Děkuji moc.
Příspěvek Zaslal: so březen 05, 2016 8:27
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
PLOJHAR Otas





Založen: 06. 12. 2013
Příspěvky: 5

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Ninuš dyť jsem ti přece set na Fiestu WRC asiu 2 týdny zpátky poslal Very Happy úplně ten identickej set se kterým jsem si dojel pro 4 místo Smile
Příspěvek Zaslal: so březen 05, 2016 9:50
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FAU Mira





Založen: 08. 03. 2008
Příspěvky: 326
Bydliště: Chýnov

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj ve spolek

Za prvé vyjadřuji souhlas se zamýšlenou změnou pravidel.

Za druhé bych se rád zeptal, proč penalizaci 1:30 za GB Sprint Extreme neobdrželi všichni jezdci?
Konkrétně tím myslím Patrika Cikrle a Tomáše Langera.

_________________
Faustýn, manager týmu Blue Devil
BLUE DEVIL rally 2015
FRESH Band
Blue Devil fórum
Příspěvek Zaslal: po březen 07, 2016 14:03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
JAROSEVSKY Jiri





Založen: 21. 11. 2008
Příspěvky: 173
Bydliště: Řitka

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Protože od nich nebyl nahrán replay a ani žádná výpověď o tom, co se stalo... Pak by to bylo nespravedlive třeba k Lukášovi Šerbaumovi, který udělal chybu jinde a dostal 2 minuty..
Příspěvek Zaslal: po březen 07, 2016 17:06
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FAU Mira





Založen: 08. 03. 2008
Příspěvky: 326
Bydliště: Chýnov

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Ok Jirko.
Já jen že Honza Resl replay taky nemá, ale penaltu stejnou jako hoši se záznamem jízdy.
Ono sice v rámci výsledku o nic nejde, ale znáš to - pořádek dělá přátele.

_________________
Faustýn, manager týmu Blue Devil
BLUE DEVIL rally 2015
FRESH Band
Blue Devil fórum
Příspěvek Zaslal: po březen 07, 2016 17:53
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MORAVEK Jan





Založen: 03. 12. 2007
Příspěvky: 170
Bydliště: Třebíč / Nymburk

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Na videoreportáž z MM Rally je možné se podívat zde: https://www.youtube.com/watch?v=C2I-xAaEa0o

_________________
Image
NEXUS Racing a nikdy jinak!
Příspěvek Zaslal: st březen 16, 2016 22:06
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 5 z 6

 
Přejdi na:  



Czech translation by Azu
 
  Based on CanverRed theme