Hlavn� strana    FORUM Obsah fóra Richard Burns Rally
  FAQ •  Hledat •  Seznam uživatelů •  Uživatelské skupiny •  Registrace •  Soukromé zprávy •  Přihlášení

Kdyz odchazi volant
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
KRYSTYN Miroslav





Založen: 02. 06. 2006
Příspěvky: 701
Bydliště: Zlín

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Tak MOMO racing potřetí v raklamaci kvůli centrování, v případě navrácení pěněz beru G25. Nemám na MOMO už nervy.

_________________
www.kcm-rbr.cz
Příspěvek Zaslal: út srpen 14, 2007 21:13
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
SCHWARZ Armin





Založen: 28. 12. 2005
Příspěvky: 155
Bydliště: NDR

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Dobře děláš.
Příspěvek Zaslal: út srpen 14, 2007 21:53
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KRPELAN Michal





Založen: 18. 07. 2007
Příspěvky: 206
Bydliště: Valaská Belá, Slovakia

Příspěvek Předmět: ff Odpovědět s citátem

zda sa mi ze aj mne zacina odchadat force feedback, po zapnuti windowsu mi ostane volant otoceny na jednej strane a pri hrani, niekedy kladie vacsi odpor ako by mal, MAM MOMO, a este 3 mesiace zaruku

_________________
N4,A6
RBR cars installation guide http://rbr-car-installation-guide.wz.cz/
Příspěvek Zaslal: pá srpen 17, 2007 1:09
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
KUCERA Michal





Založen: 23. 02. 2005
Příspěvky: 158

Příspěvek Předmět: Zdroj Odpovědět s citátem

Ahoj, nemate nekdo navic zdroj 24V k logitechu. Ted mi odesel, tak jsem bez FF. Mozna nekomu odesel volant a zustal mu zdroj.........

Dik Michal
Příspěvek Zaslal: pá srpen 17, 2007 14:06
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
OLIVIK Lukas





Založen: 26. 11. 2006
Příspěvky: 58
Bydliště: Loukov, Brno

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Takže jsem to konečně sepsal Smile

Jak rozdělat a opravit volant Logitech Formula Force GP (a asi i EX):

Rozdělání pedálů: Stačí odšroubovat 7 šroubků, jak je to vidět na fotce. Dva z nich jsou pod těma gumovýma nožičkama, který se dají buď odlepit, a nebo propíchnout šroubovákem.
Ty 4 další šroubky nemusíte, najdete tam jenom kus železa jako závaží. Před odpojením konektorů od potenciometrů si zapamatujte, nakreslete, vyfoťte, jak byly zapojený. Pak to všechno rozdělat, vyčistit od prachu, dát novou vazelínu, potenciometry prostříknout Kontaktolem, a je to.
Chlupy jsou z koberce a ze psa. Smile
ImageImage

Rozdělání základny volantu:
První se vyšroubují ty dvě plastové svorky, co drží volant na stole.
Zespoda: Asi 4 šroubky (křížové).
Shora: 2 šrouby na inbus vel. 3mm, a dva šroubky jsou ukryté pod tou krytkou s logem Logitech. Ta se opatrně vypáčí šroubovákem.
Image Image

Rozdělání věnce volantu:
Nejdřív se musí odpojit kabel od elektroniky v základně. Pak 11 šroubků.
Vevnitř jsou obyčejná mikrotlačítka, asi něco takového.
Foto bohužel nemám, snad příště.

A teď to nejdůležitější.
Odstranění vůlí:
Volant má dvě plastová uložení.
Uložení blíže věnci: Zespodu hřídele volantu jsou dva „schodky“, které obrušují spodní část uložení na základně. Tím se zvětšuje vůle. Pořešil jsem to jednoduše. Z plechovky od piva (Gambrinus) jsem vystřihl tři pásky plechu (tloušťka 0,1mm), které jem přilepil sekundovým lepidlem (žluté šipky) na všechny plochy ložiska – na základně, na víku i na hřídeli. Do těch schodků na hřídeli se vešly asi 3 vrstvy, jinak stačila jedna. Potom se to těch plechů udělají drážky, ve kterých se bude držet vazelína.
Zatím to drží, a vůle taky zmizla.
Uložení dál od věnce: (červené šipky) Taky by se dal nalepit plech, ale já jsem jenom upiloval ty vodorovné dosedací plochy,aby se zmenšila vůle „nahoru-dolů“.
Axiální vůle („předo-zadní“): Dá se vymezit dvěma inbus šrouby (modré šipky). Já jsem pod ně dal papírové podložky tak, aby volant neměl vůli, ale zároveň se volně otáčel.
Image

Jeden tip ke smontování volantu: Pokud nevíte, jak patří ten konektor potenciometru na volantu, tak to vám neporadím Smile Já jsem to musel vyzkoušet připojením volantu k PC.

To je snad všechno, kdybych si na něco vzpomenul, tak to doplním.
Doufám že to někomu pomůže.

_________________
RBR FOREVER
Příspěvek Zaslal: pá srpen 17, 2007 14:47
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FISERA Jan





Založen: 03. 08. 2006
Příspěvky: 216

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Super.. diky moc, to se bude hodit!
Kdyz vidim ten bordel v pedalech, budu se muset do sveho EX podivat taky... ale vule zatim resit nebudu, protoze mam volant v zaruce a nechci o ni prijit. Mimochodem, je na pedalech nejaka pecet, abych neprisel o zaruku, kdyz je rozdelam.... ty gumove nozicky bych samozrejme sundal opatrne, abych je moc neporusil

_________________
Image
Příspěvek Zaslal: pá srpen 17, 2007 15:28
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
OLIVIK Lukas





Založen: 26. 11. 2006
Příspěvky: 58
Bydliště: Loukov, Brno

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Fisera Jan: Žádná pečeť v pedálech není, jenom ty gumičky.

_________________
RBR FOREVER
Příspěvek Zaslal: pá srpen 17, 2007 17:02
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KADLEC Vladimir





Založen: 29. 05. 2006
Příspěvky: 77
Bydliště: Brno

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Nahodou jsem narazil na tuhle diskusi. Protoze jsem mel v ruce rozdelany vsechny bezny volanty od Logitechu, krome G25, podelim se o zkusenosti.

DOCKAL Stepan napsal:
No moturek to urcite je... o tom Vubec neštuduj. Nejsem sice zadnej elektrikar, ale v zavislosti na zkouseni nekolika Momoušů a i nasledne konzultaci s Olsonem se mi ma teorie potvrdila.

Jde o to ze to traficko ktery se k volantu dodava nema vubec, ale vubec zadnou přepěťovou ochranu... Proste pokud je nejaka energeticka spicka, tak ji natvrdo pusti do volantu a odejde cast vinuti serva FF. Tim padem uz neni napeti v moturku vsude stejne a dochazi k problemum (napriklad rozcentrovavani)
Tohle neni pravda, je to nesmysl. Trafo sice nema prepetovou ochranu, ale uvnitr v elektronice je pojistka, ktera pri spicce shori. Force feedback (FF) neovlada servo, ale nizkootackovej motorek, kteremu kdyz shori cast vinuti, prestane komplet fungovat FF (relativne casta zavada, nezpusobuje ji spicka v siti, ale nedostatecny odvetrani vnitrku volantu a proste prehrati).

Ad problem rozcentrovani cernyho MOMO Racing (plati i pro DFP a pravdepodobne i pro G25). Vsechny tyhle volanty pouzivaji pro snimani pohybu opticky cidlo, podobny jako byvalo ve starych kulickovych mysich. Je to derovany kolecko, ktery se otaci s volantem (typicky je na ose FF motorku). Tema dirama v kolecku sviti svetlo na cidlo. Po delsim pouzivani se muze stat, ze se cidlo/"svetylko"/kolecko trosku zaprasi a pri rychlejsim pohybu volantu se cast otoceni ztrati (podobne jako na kulickove mysi pri rychlym pohybu).

Resenim je profouknout kolecko/cidlo a jemne ohnout "svetylko" a cidlo smerem ke kolecku. Jemne! Obrazek cidla na motorku u cernyho MOMOa je mozny najit tady.

Ad vule ve volantu: OLIVIK Lukas: paradni navod, budu odkazovat dale Smile. Podobny navod pro odstraneni vule v cernym MOMOu i s fotkama je zde. Vyzkousel jsem (na cernym MOMO jsem jezdil jen asi mesic), pocit daleko lepsi, nez s viklajicim se volantem. Jde ale trosku hur otacet. Odkazovany centering fix pro cerny momo je davno opraven v novejsich ovladacich od Logitechu.

_________________
7-segmentovka pro zobrazeni prevodu
Příspěvek Zaslal: pá srpen 17, 2007 17:07
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
KUCERA Michal





Založen: 23. 02. 2005
Příspěvky: 158

Příspěvek Předmět: Zdroj Odpovědět s citátem

Musim souhlasit s Vladou Kadlecem ohledne optickych cidel. Sam jsem si je nejmin 5x cistil a srovnaval........ pak je volant jako novy a to ho mam uz 5 let. Nicmene, ted mam ten problem se zdrojem. Kdyby nekomu lezel doma, tak prosim pisnete. Nejak se domluvime Rolling Eyes je to logitech 24V 0.75A Diky
Příspěvek Zaslal: so srpen 18, 2007 10:29
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MICHAL Martin





Založen: 07. 03. 2005
Příspěvky: 848
Bydliště: Klatovy

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Michale, tak kup jinej se stejnymi parametry, treba
http://elektronika.svet-nakupu.cz/sitovy-adapter-sng-150024-stabilizovany/f-1/s-50/dp-63925/

_________________
REVO eTEAM KLATOVY Marta_CZ
Příspěvek Zaslal: so srpen 18, 2007 11:05
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
BITTNER Jan





Založen: 23. 04. 2005
Příspěvky: 1142

Příspěvek Předmět: Re: Zdroj Odpovědět s citátem

Doma jeden mám ze starýho volantu ,ale jak ho doručit ,poštou ??
Ozvi se a domluvíme ,ale dnes už tu asi nebudu.

_________________
Image
Příspěvek Zaslal: so srpen 18, 2007 12:35
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KRYSTYN Miroslav





Založen: 02. 06. 2006
Příspěvky: 701
Bydliště: Zlín

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

4 Vladimír Kadlec
Co se týče popisovaného problému u černého MOMO, tak mi to dělal i po 14 dnech užívání. Tím se snad Tvoje teze o zaprášení optického čidla vylučuje, ne.
PS: Jezdím v obýváku a ne v dílně Smile Leda by byl "špinavý" z výroby.
Ad 2. Celkem mi naběhla husí kůže při Tvém konstatování, že obdobné problémy má i G25. To snad ne, jelikož po dlouhých problémech a reklamacích MOMO racing jsem chtěl na G25 přejít.

_________________
www.kcm-rbr.cz
Příspěvek Zaslal: so srpen 18, 2007 15:23
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MICHAL Martin





Založen: 07. 03. 2005
Příspěvky: 848
Bydliště: Klatovy

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

G25 mam od listopadu(november) a zatim nic. To Thrustmaster RGT Pro jsem musel rozebrat po 14 dnech(slo o mechanickej problem)

_________________
REVO eTEAM KLATOVY Marta_CZ
Příspěvek Zaslal: so srpen 18, 2007 15:34
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
KADLEC Vladimir





Založen: 29. 05. 2006
Příspěvky: 77
Bydliště: Brno

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

KRYSTYN Miroslav napsal:
4 Vladimír Kadlec
Co se týče popisovaného problému u černého MOMO, tak mi to dělal i po 14 dnech užívání.
Mas nainstalovany posledni ovladace(4.60)? Starsi mivaly problemy s recentrovanim, je to ale opraveny cca 2 roky. Mozna jsi nainstaloval starsi z origos CD. Pri aktualizaci je po odinstalaci starych nutne jeste rucne smazat adresar se staryma, jinak se neaktualizujou. Detaily tu.

Zdroj, jak pise Martin, staci koupit v nejakym elektru.

_________________
7-segmentovka pro zobrazeni prevodu
Příspěvek Zaslal: so srpen 18, 2007 18:27
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
KUCERA Michal





Založen: 23. 02. 2005
Příspěvky: 158

Příspěvek Předmět: Zdroj Odpovědět s citátem

Diky za odpovedi. Ja jsem prave zadnej na netu nenasel, tak diky za ten link. Jen nejsem elektrikar, ale nebude vadit, kdyz tam bude proud 1,5A misto 0,75A ?
Příspěvek Zaslal: ne srpen 19, 2007 19:24
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 4 z 6

 
Přejdi na:  



Czech translation by Azu
 
  Based on CanverRed theme