Hlavn� strana    FORUM Obsah fóra Richard Burns Rally
  FAQ •  Hledat •  Seznam uživatelů •  Uživatelské skupiny •  Registrace •  Soukromé zprávy •  Přihlášení

NÁMITKY A PŘIPOMÍNKY NA VŠEOBECNÁ USTANOVENÍ MČR
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
BITTNER Jan





Založen: 23. 04. 2005
Příspěvky: 1142

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Nesouhlasím - zastřelit .Škoda volantu Laughing

_________________
Image
Příspěvek Zaslal: st listopad 08, 2006 21:28
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BARTA Roman





Založen: 03. 03. 2005
Příspěvky: 841
Bydliště: Vysočina

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Přispěju Razz Ale komu, když bude mrtvej Crying or Very sad
Příspěvek Zaslal: st listopad 08, 2006 21:54
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PANCOCHA Jaroslav





Založen: 02. 09. 2005
Příspěvky: 1455
Bydliště: Luhačovice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Chlapi... neblbněte. Embarassed Embarassed Embarassed
Příspěvek Zaslal: st listopad 08, 2006 21:58
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MIKL Tomas





Založen: 11. 04. 2005
Příspěvky: 820
Bydliště: Malenovice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrá, ikdyž jsem student a moc love nemám, tak nepudu v pátek na pizzu a dávám do banku první 100Kč kdo se ke mně přidá???

_________________
Team manager HSF rally team
Příspěvek Zaslal: st listopad 08, 2006 22:48
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
BITTNER Jan





Založen: 23. 04. 2005
Příspěvky: 1142

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Nepřidám ani kačku ,ať si jeho team sežene sponzora ,já na tom taky pracuju. Ale pokud myslíš na nájemného vraha ,tak cinknu Kájínkovy.

_________________
Image
Příspěvek Zaslal: čt listopad 09, 2006 6:21
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PANCOCHA Jaroslav





Založen: 02. 09. 2005
Příspěvky: 1455
Bydliště: Luhačovice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

To Bittner: Asi si na tebe někde počíhám Evil or Very Mad

To ostatní: Tak vám pěkně děkuju za podporu a že jste důkladně zaskládali můj dobře míněný příspěvek. Smile, takže to musím vepředu smazat a dám to zase tady dozadu.
Příspěvek Zaslal: čt listopad 09, 2006 7:50
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
PANCOCHA Jaroslav





Založen: 02. 09. 2005
Příspěvky: 1455
Bydliště: Luhačovice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Netuším, jaké jsou parametry ve skutečnosti. Nicméně je jedna věc, vědět jak je to ve skutečnosti a druhá věc, jak RBR této skutečnosti co nejvíce přizpůsobit.
A proto si myslím A VÁŽNĚ NAVRHUJU aby sem odborník (Vítek) přes Mirka napsal pokud možno co nejvíce skutečností ohledně nastavení aut v reálu.
Zejména se jedná o tyto věci:


1. Nastavení diferenciálů
Rád bych věděl, jakým způsobem teoreticky fungují pasivní diferenciály (zda má určitou fixní svornost a nad určitý krouticí moment se sepne zcela, jaký vliv na tento krouticí moment má sepnutí brzdy bez plynu atd.)
Pokud to totiž takto je, tak nastavení pořád 100% tomu vůbec neodpovídá a řekl bych že ani 0% plyn, brzda = 0% svornost resp. jen předpětí není zcela odpovídající.
Takže bych bral jako dobrý způsob pro MČR uveřejnit zde skutečnost a potom napsat připomínky, co tomu nejlépe v RBR odpovídá.

K tomu ještě poznámka, předpokládám, že předpětí, stejně tak jako max. svornost není ani u pasivu dána a mělo by být tedy povoleno ji měnit s tím že musí být pro celou rychlostní mapu stejně.

2. Stabilizátory
Opět - nevím jak je to ve skutečnosti, zejména jestli je zde rozdíl mezi N4 a WRC. Pokud ano, mělo by být N4 více omezeno.

3. Brzdy
V ustanoveních není žádné omezení x brzdy u N4 jsou ve skutečnosti horší než u WRC, takže bych předpokládal jistá omezení

4. Geometrie
Jako jeden z cílů omezení v MČR bylo zamezit kravinám v nastavení. Netuším, jaké rozumné meze (odklon, sběh, záklon, popř. výška vozu) jsou ve skutečnosti. Bylo by opravdu velmi dobré, kdyby se dal zjistit jakýsi průměr těchto nastavení a potom napsat omezení OD-DO.


Ohledně všeho nastavení - od začátku jezdění v RBR se zajímám pokud možno do detailu, jak dané nastavení teoreticky ovlivňuje jízdu, co má smysl, co je blbost. Pro se tady o to zajímám a když se má něco takto zásadně omezovat, tak chci vědět z čeho z praxe ten závěr vychází a nestačí mi konstatování "protože to takto v reálu je", protože jak již jsem psal RBR <> reál.

Co se týče diferenciálů jsem došel po uvažování k následujícímu: (kdo má informace z reálu, tak mně kdyžtak opravte)

Pasivní diferenciál má dané předpětí, které se dá určitě nastavit různě. Proto mapa pro rychlost - komplet stejná, ale např. od 0%-do 50% (skutečný možný rozsah nastavení předpětí neznám)

Protože předpokládám, že se diferenciál zamče od jistého rozdílu rychlostí jednotlivých kol na nápravě, což RBR nepopisuje - popisuje pouze rychlost auta celkově, tak navrhuji nastavit mapu podle plynu a brzdy 0 100 100 100 100 100 ... tj. pro nestisknutý plyn nebo brzdu bude platit pouze předpětí a při jakkoli silnému stisknutí plynu nebo brzdy plná svornost.
Příspěvek Zaslal: čt listopad 09, 2006 7:57
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
JUNGER Tom





Založen: 26. 01. 2006
Příspěvky: 12

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Jardo, Jardo
ty tady tomu teda dáváš. Jasný je to fórum, kde je potřeba psát své názory a připomínky. Ale nechme ty zásadní věci prosím už na organizátorech a pořadatelích RBR. Věřím, že ví co dělají. Taky mi některé věci na nové fyzice moc nesedly, ale nezbývá mi nic jiného než si na to zvyknout a budeme s tím nějak bojovat. Aspoň nás to tak učili na vojně, no ne Jardo??? Jo a přimlouvám se taky za koupi tvého volantu. Šipky a RBR je něco podobného jako kdyby ti do cimbálu někdo hrál s baskytarou. Jde to, ale kua žádný zázrak.
Příspěvek Zaslal: čt listopad 09, 2006 8:21
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RYDL Tomas





Založen: 26. 10. 2005
Příspěvky: 37
Bydliště: dolní kralovice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

..souhlasim s Jardou, take by me zajimalo, kterak ze se "veci" ve skutecnosti maji Wink

_________________
..sycz4k

..HSF rally team
Příspěvek Zaslal: čt listopad 09, 2006 9:59
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FRIC Miroslav





Založen: 09. 01. 2006
Příspěvky: 2915

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Tak zajimalo by me to samozrejme taky. Ovsem co se tyce RBR, tak to beru jako fakt presne jak stanovi vseobecna ustanoveni, tedy kdo nesouhlasi s fyzikami, at se nehlasi.

Jinak se obavam, ze model RBR neni tak dokonaly, aby slo nastavit zcela vse podle relanych hodnot a minimalne nekde se bude muset improvizovat. To je teda spis jen muj pocit, nevim...

_________________
Nepište mi, prosím. Už tři roky nejsem na pluginu aktivní. Díky

Please, don't write any questions to me. I've been away from RBR world for three years. Thanks
Příspěvek Zaslal: čt listopad 09, 2006 11:25
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CHRASTINA Pavel





Založen: 28. 10. 2005
Příspěvky: 471
Bydliště: Slušovice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Možná Jaroslave bude lepší když vytvoříš nové "speciální" vlákno s tvými požadavky na téma rbr vs. realita. Ty tvoje ne příspěvky, ale přímo dopisy s různou velikostí písem tady zabírají dost velkou část jedné stránky a navíc to valíš neustále znovu a znovu. Koho to bude zajímat jako třeba tady Tomáše Rýdla, tak se k tobě přidá a něco zjistíte

_________________
#19 CHRÁSTwww.hsfrt.ic.cz
Image
VÍTĚZ TR2007(WRC), TR2008 (WRC), TR2009 (WRC), EURO 2(N4), EURO 3(WRC)
Příspěvek Zaslal: čt listopad 09, 2006 11:47
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
PANCOCHA Jaroslav





Založen: 02. 09. 2005
Příspěvky: 1455
Bydliště: Luhačovice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

To Fric: Já vůbec nenamítám nic proti změnám a omezením, pouze v tom nacházím jisté chyby a nedostatky a snažím se aby se odstranily. A právě proto, že je RBR nedokonalé, tak je potřeba vymyslet jak se realitě v jeho možnostech co nejvíce přiblížit.

Takové a podobné odpovědi, jako že to nemáme vlastně připomínat nic zabírají to samé místo jak jeden můj a navíc se v nich nic nepřipomíná. A jestliže se tady udělalo fórum námitky a připomínky a člověk najde jasnou chybu v ustanovení, tak opravdu nechápu proč to nenapsat.
Vlákno typu RBR x realita by bylo opravdu velice zajímavé a určitě nejenom pro mne a T.Rydla. Ale to by musel založit někdo, kdo tomu rozumí - proto jsem tady také pár řádek psal.

A upřímně řečeno ... už mě se.... Evil or Very Mad se tady člověk snaží něco vyjasnit, aby to bylo co nejlepší a vy jen frfláte že tady zapráskávám místo.

A toto platí pro další Chrástův příspěvek - tady aspoň vidím, jak je to s tebou - ty místo psaní něčeho konstruktivního akorát napomínáš zejména mne, abych něco nepsal a sám zapráskáváš fórum zbytečným napomínáním.


Naposledy upravil PANCOCHA Jaroslav dne čt listopad 09, 2006 12:17, celkově upraveno 3 krát
Příspěvek Zaslal: čt listopad 09, 2006 11:51
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
CHRASTINA Pavel





Založen: 28. 10. 2005
Příspěvky: 471
Bydliště: Slušovice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Tak se to podařilo, už je vytočený.... tak vypisuj dál nadějný mladý literáte

_________________
#19 CHRÁSTwww.hsfrt.ic.cz
Image
VÍTĚZ TR2007(WRC), TR2008 (WRC), TR2009 (WRC), EURO 2(N4), EURO 3(WRC)
Příspěvek Zaslal: čt listopad 09, 2006 12:01
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
OLSA Mirek
Site Admin




Založen: 24. 08. 2005
Příspěvky: 552
Bydliště: ZLÍN

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Chlapíííí klííííd Smile

Tobě sem Jardo řekl že sem napíši vyjádření jakmile bude vše interně jasné takže rozpoutat debatu takových rozměrů bylo asi trochu zbytečné .. vydrž ..počkej .. a uvidí se Idea
Příspěvek Zaslal: čt listopad 09, 2006 12:25
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MIKULKA Jan





Založen: 24. 02. 2006
Příspěvky: 460
Bydliště: Přáslavice,okres Olomouc

Příspěvek Předmět: Jeden pohled? Odpovědět s citátem

Zdravím,když děláme(te) RBR co nejvic realnou napadlo mě,že bychom při MCR měli všichni stejnej pohled a to za volantem Twisted Evil,že by plugin nedovoloval změnit jiny..Nevim jestli by to šlo a jestli byste souhlasili. Jen mě to tak napadlo,tak mě hned nezavalte kritikou Very Happy
Příspěvek Zaslal: čt únor 15, 2007 18:47
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky   Toto téma je zamknuto bez možnosti úpravy příspěvků a psaní odpovědí Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

 
Přejdi na:  



Czech translation by Azu
 
  Based on CanverRed theme