|
18. Rallye Albena Zlatni-Piasatzi Sliven
|
|
4. Lauf zur OL Meisterschaft 2019:::: 4. Rally of Eastlegend-Championship ::::: Free for all
|
|
|
Required licences
|
Default Licence (all drivers)
|
|
Author
|
OstLegends |
Valid
|
2019-06-24 00:01 - 2019-06-30 23:59
|
Physics
|
NGP Physics 5.0.1
|
Difficulty
|
Hard |
Car damage
|
Realistic
|
Length
|
88.4 km
|
|
Add bookmark |
|
Password protected
|
No
|
Allowed cars / physics
|
27 item(s)
(Full list)
(Hide)
Lada VFTS GrpB, Opel Manta 400 GrpB, Skoda 130 LR GrpB, Lada Samara VAZ-21083 GrpA, Skoda Favorit 136 L GrpA, Trabant P 800 RS GrpA, VW Golf I GTI GrpA, Wartburg 353 W 460 GrpA, Datsun Violet GT Grp4, Fiat 131 Abarth Grp4, FSO Polonez 2000 Grp4, Opel Ascona 400 Grp4, Opel Kadett C GTE Grp4, Porsche 911 Carrera RS 3.0 Grp4, Porsche 911 SC 3.0 Grp4, Renault 5 Turbo Cevennes Grp4, Datsun Violet 160J Grp2, Fiat 126 Grp2, Ford Capri RS 2600 Grp2, Lada 1600R Grp2, Mercedes 500 SLC Grp2, Polski Fiat 125p Grp2, Renault 17 Gordini Grp2, Skoda 130 RS Grp2, Talbot Sunbeam Lotus Grp2, VW 1302 S Grp2, NGP Physics 5.0.1
|
Cant resume tournament
|
No
|
|
Finished / Started
|
22 / 37
(Full list)
(Hide)
Draagon, RODRIGUEZ Daniel, MYDLIAR Jozef, DEMUTH Mathias, Larionov Sergey, MARTIN Mathieu, SALOMO Marco, KRIVAN Jan, DECKER Max, HUMMEL Stefan, Schafhauser.racing, KOLEV Stefan, Szymon Prowadzisz, ESTEVEZ Oscar, POMOSCHIKOV Igor, HASELSTEINER Sebastian, ZAWADA Pawel, DG301, Miguel Lopez, bombus, Ryszard LAUDACKI, OLFun, Opi51, Marcel Zarda, skoda130rsdollack, IVANOV Sergey, BORTZ Stefan, WORONECKI Mirek, SCHENK Mike, Maier.Maximilian, Katja Lara, WAGNER Roland, PANYUSHKIN Evgenyi, STEIN Torsten, FRICKE Matthias, DROZDA Karel, Steiner Christopher
|
Results | Results (.csv) | Replay list |
|
| | Stage | Stage name | Surface | Tyres | |
---|
1 | Manastir 1 (Sumburk 2007) | 12.4 km | Tarmac | Wet / New | Wet tarmac | | Service area (5 min.) | 2 | Shumen 1 (Bergheim v1.1) | 8.0 km | Tarmac | Wet / New | Wet tarmac | | Service area (30 min.) | SupeRally | 3 | Varbitsa (Cote D'Arbroz) | 4.5 km | Tarmac | Wet / New | Wet tarmac | | Service area (5 min.) | 4 | Kantona (Capo Di Feno) | 4.5 km | Tarmac | Wet / New | Wet tarmac | | Service area (5 min.) | 5 | Shishkingrad 1 (Sieversdorf V1.1) | 8.0 km | Tarmac | Wet / New | Wet tarmac | | Service area (60 min.) | SupeRally | 6 | Manastir 2 (Sumburk 2007) | 12.4 km | Tarmac | Wet / New | Wet tarmac | | Service area (5 min.) | 7 | Neykovo (Torre Vecchia) | 9.8 km | Tarmac | Wet / New | Wet tarmac | | Service area (5 min.) | 8 | Shumen 2 (Bergheim v1.1) | 8.0 km | Tarmac | Wet / New | Wet tarmac | | Service area (60 min.) | SupeRally | 9 | Stara Reka (Peyregrosse - Mandagout NIGHT) | 12.8 km | Tarmac | Wet / New | Wet tarmac | | Service area (5 min.) | 10 | Shishkingrad 2 (Sieversdorf V1.1) | 8.0 km | Tarmac | Wet / New | Wet tarmac | | SupeRally |
|
More details
|
Server events |
---|
24.03.2024: Updated track:
| 11.02.2024: New track:
| 27.01.2024: New track:
| 10.01.2024: Updated track:
| 09.01.2024: New track:
|
|