Hlavn� strana    FORUM Obsah fóra Richard Burns Rally
  FAQ •  Hledat •  Seznam uživatelů •  Uživatelské skupiny •  Registrace •  Soukromé zprávy •  Přihlášení

Novej Focus ?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13, 14, 15  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
NEMEC Michal





Založen: 03. 03. 2005
Příspěvky: 912
Bydliště: Praha

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

To nemusi znamenat ze je dobra:)

_________________
mikeee, Subaru WRT
Vitez - RBR MCR Rally 05/06; 12h,24h Daytona(09,11); 12h Sebring(09,11); 24h LeMans(09) ; Druhej - 24h Nürburgring(09)
Příspěvek Zaslal: po prosinec 25, 2006 16:29
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
HALADEJ Jan





Založen: 07. 10. 2006
Příspěvky: 133
Bydliště: Považská Bystrica

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Ešte k tej prevodovke. Na stránkach MČR je napísaná 6-stupňová, tak preto som si myslel, že má 6.

_________________
Tuning.sk Rallye Team
TEAM WEB
God save rally and its crews.
Příspěvek Zaslal: po prosinec 25, 2006 16:59
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
FRIC Miroslav





Založen: 09. 01. 2006
Příspěvky: 2915

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Jano: Fyziku pro MCR zna asi jen Mirek Olsa a mozna jeste nekdo dalsi Wink

Jinak ja mel za to, ze Focus v realu pouziva 5-ti i 6-ti stupnovou podle potreby...

Kazdopadne Focuse nijak nehodnotim protoze nejsem na koleji a doma mam slabou grafiku a moc bych si neuzil...

_________________
Nepište mi, prosím. Už tři roky nejsem na pluginu aktivní. Díky

Please, don't write any questions to me. I've been away from RBR world for three years. Thanks
Příspěvek Zaslal: po prosinec 25, 2006 17:46
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
FRIC Miroslav





Založen: 09. 01. 2006
Příspěvky: 2915

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Nejezdil jsem (viz vyse), ale mam par dodatku k fyzice, stacilo se podivat do souboru...

Ktere auto ma stabilizatory na 40 na asfalt a 15 na sotolinu? Odkdy ma Focus brzdy s pumerem 380 mm, a to i na sotoline? Rozvor ve fyzice je 2,52! To je nesmysl, skutecny je 2,64... Bohuzel musim rict, aniz bych to ridil, ze fyzika je k zbliti, protoze nema nic spolecneho s realem Evil or Very Mad

Jeste, ze v MCR bude jina, tenhle paskvil bych ani do pluginu nepoustel...

Otazka na Mirka Olsu...

Miro, koukal jsem do fyzik WRC a zarazil me veliky nepomer mezi koeficienty odporu vzduchu Cx u jednotlivych aut. Nevim, jak moc velky vliv na chovani auta v RBR maji, ale aby Impreza 05 mela 0.38, vetsina aut 0.35 a P307 0.33 je nesmysl. Vsechna WRC budou mit Cx podobna kvuli pritlaku. Neznam skutecne hodnoty, ale tipuju, ze tech 0.38 by mohlo byt nejbliz, ale to jen tak strilim... Bude u novych fyzik ten nepomer opraveny?

PS Koukam na origos auta ve hre a tam se s tim taky teda neparali, dat jednomu 0.4, dalsimu 0.5, no fuj... Evil or Very Mad

_________________
Nepište mi, prosím. Už tři roky nejsem na pluginu aktivní. Díky

Please, don't write any questions to me. I've been away from RBR world for three years. Thanks
Příspěvek Zaslal: po prosinec 25, 2006 19:46
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BITTNER Jan





Založen: 23. 04. 2005
Příspěvky: 1142

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

No tak s tím odporem vzduchu s tebou moc nesouhlasím ,už si našel v reálu auta která mají stejný odpor ,já tedy moc ne .Myslím ,že ani u závodních aut se nedá vycházet z přítlačných křídel .

_________________
Image
Příspěvek Zaslal: po prosinec 25, 2006 19:51
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
STEJSKAL Petr





Založen: 19. 03. 2006
Příspěvky: 743
Bydliště: vedle bordelu

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Oproti Xsare je to strasne rychly, zkousel jsem jenom asfalt. Upravil jsem narychlo jenom diff, pruziny a vysku a hned rekord na Cote. Hmm. Kazdopadne zustavam u Citroenu, pac se me ten model Focusu porad nejak nezda.

_________________
RETROMEDIA RALLY TEAM manager
Příspěvek Zaslal: po prosinec 25, 2006 19:56
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FRIC Miroslav





Založen: 09. 01. 2006
Příspěvky: 2915

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Honza. Pozor, neplet si pojmy Wink

Cx vyjadruje zavislost tvarovou a ta je u WRC pomerne podobna, rozdil rozhodne neni jedna desetina. Desetina je strasne moc.

Presny vzorec pro odpor vzduchu je takovyhle:

F = Cx * A * 1/2 * ro * v2

F... sila
Cx... koeficient odporu vzduchu
A... celni plocha (plocha prumetu do celni roviny)
ro... hustota vzduchu v takove vzdalenosti pred autem, kde uz lze pokladat proud vzduchu za nenaruseny tvarem auta
v... relativni rychlost telesa vuci proudu vzduchu v takove vzdalenosti pred autem, kde uz lze pokladat proud vzduchu za nenaruseny tvarem auta

Jak vidno, svoji roli hraje nejvic soucin plocha * Cx, a tu ma temer kazde auto jinou. Cx jsou ale bezne velice podobne, napr. civilni auta cca 0,26-0,31 napric vsemi tridami (Fabia kombi 0,29, hatch. 0,31, Honda Civic 8G 0,27, Honda Accord 0,26...). U sportovnich je to vic kvuli sani vzduchu, pritlaku atd., napr. Murcielago ma tusim 0,34. Rekordni dieselove auto (sipka) JCB DieselMAX 0,15.

_________________
Nepište mi, prosím. Už tři roky nejsem na pluginu aktivní. Díky

Please, don't write any questions to me. I've been away from RBR world for three years. Thanks
Příspěvek Zaslal: po prosinec 25, 2006 20:02
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MRNUSTIK Radek





Založen: 22. 02. 2005
Příspěvky: 90
Bydliště: Vsetín

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Ten focus nema chybu ! Jak bude nova fyzika tak to bude lepsi ! Mike rikal ze tato fyzika ma 450koni takze je to hodne prehnane
Příspěvek Zaslal: po prosinec 25, 2006 20:06
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
OLSA Mirek
Site Admin




Založen: 24. 08. 2005
Příspěvky: 552
Bydliště: ZLÍN

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

MRNUSTIK Radek napsal:
Ten focus nema chybu ! Jak bude nova fyzika tak to bude lepsi ! Mike rikal ze tato fyzika ma 450koni takze je to hodne prehnane


ruedův výpočet podle jeho vzorců 330 hp a kroutící moment 620 ..ale jasné to bude 27.12. tak sám jsem zvědav Smile
Příspěvek Zaslal: po prosinec 25, 2006 21:03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
OLSA Mirek
Site Admin




Založen: 24. 08. 2005
Příspěvky: 552
Bydliště: ZLÍN

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

FRIC Miroslav napsal:
Nejezdil jsem (viz vyse), ale mam par dodatku k fyzice, stacilo se podivat do souboru...

Ktere auto ma stabilizatory na 40 na asfalt a 15 na sotolinu? Odkdy ma Focus brzdy s pumerem 380 mm, a to i na sotoline? Rozvor ve fyzice je 2,52! To je nesmysl, skutecny je 2,64... Bohuzel musim rict, aniz bych to ridil, ze fyzika je k zbliti, protoze nema nic spolecneho s realem Evil or Very Mad

Jeste, ze v MCR bude jina, tenhle paskvil bych ani do pluginu nepoustel...

Otazka na Mirka Olsu...

Miro, koukal jsem do fyzik WRC a zarazil me veliky nepomer mezi koeficienty odporu vzduchu Cx u jednotlivych aut. Nevim, jak moc velky vliv na chovani auta v RBR maji, ale aby Impreza 05 mela 0.38, vetsina aut 0.35 a P307 0.33 je nesmysl. Vsechna WRC budou mit Cx podobna kvuli pritlaku. Neznam skutecne hodnoty, ale tipuju, ze tech 0.38 by mohlo byt nejbliz, ale to jen tak strilim... Bude u novych fyzik ten nepomer opraveny?

PS Koukam na origos auta ve hre a tam se s tim taky teda neparali, dat jednomu 0.4, dalsimu 0.5, no fuj... Evil or Very Mad


víš ono je to mnohem složitější než jsme si mysleli.
některé hodnoty ovlivňují chování auty naprosto neuvěřitelně a některé naopak minimálně.
Nyní se zabýváme tím jak vlastně funguje atmo motor a turbo motor což je velmi tvrdý oříšek, a psal jsem eddymu dva dny před vydáním vozu že je nesmysl něco takového co v té fyzice je pustit ven, bohužel to vydal .. je to jeho právo ale pro plugin (MČR) BUDE FYZIKA SPRÁVNÁ. To že prostě použili nastavení brzd a jejich průměry z originálu sice nechápu ale to je jen malý problém. Mnohem větší je ten že nesedí hodnoty modelu podle reálu, kola na asfaltu jsou vražený moc ve vnitř, to samé ostatní .. gravel a snow.

K tomu koeficientu aerodynamiky AcD by mělo být u všech zhruba okolo 2.36
Příspěvek Zaslal: po prosinec 25, 2006 21:16
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PRIKRYL Roman





Založen: 11. 06. 2005
Příspěvky: 1715
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

No podle me nic moc model. Crying or Very sad Ale ja od toho ani nic velkyho necekal.

_________________
S.A.D.A.C. Motorsport driver
Příspěvek Zaslal: po prosinec 25, 2006 22:43
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MRNUSTIK Radek





Založen: 22. 02. 2005
Příspěvky: 90
Bydliště: Vsetín

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

PRIKRYL Roman napsal:
No podle me nic moc model. Crying or Very sad Ale ja od toho ani nic velkyho necekal.
No já ti nevím ! Mě se ten model zdá hodně pěkný Laughing Přesně jak říkal pyros.. model tak 2- Very Happy
Příspěvek Zaslal: po prosinec 25, 2006 22:48
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
FULKA Jan





Založen: 25. 04. 2006
Příspěvky: 41
Bydliště: Police nad Metují

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Model se mě líbí, je hodně propracovanej, ale ma to chybky třeba ty problikávajcí hrany u dveřích jak říkal Pyros a některý ty zalomení viz. přední a zadní sloupky.
Jinak ta fyzika ja fakt nesmyslná, je to hrozný dělo, ten fík rychlejší snad o sekundu na kilometr než ostatní navíc má aktivní všechny diferáky, rozhodně do pluginu nějakou reálnou fyziku, takže se těšim až Mirek udělá pořádnou Smile

_________________
Jenda2CZ
Příspěvek Zaslal: po prosinec 25, 2006 23:04
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MAUER Tomas
Anonymní







Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

MRNUSTIK Radek napsal:
PRIKRYL Roman napsal:
No podle me nic moc model. Crying or Very sad Ale ja od toho ani nic velkyho necekal.
No já ti nevím ! Mě se ten model zdá hodně pěkný Laughing Přesně jak říkal pyros.. model tak 2- Very Happy

Ano s tím musím také souhlasit model opravdu není špatný, ale jediný rozměr který na něm sedí je šířka auta. Vzpomínám když Pyros upravoval roměry svého Focusu, škoda že nebyl tak precizní i team eddy3spain.
Příspěvek Zaslal: po prosinec 25, 2006 23:09
Návrat nahoru
FRIC Miroslav





Založen: 09. 01. 2006
Příspěvky: 2915

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

kubrt: Prosim Te, merils rozvor modelu? Je taky o 12 cm spatne?

_________________
Nepište mi, prosím. Už tři roky nejsem na pluginu aktivní. Díky

Please, don't write any questions to me. I've been away from RBR world for three years. Thanks
Příspěvek Zaslal: po prosinec 25, 2006 23:14
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13, 14, 15  Další
Strana 5 z 15

 
Přejdi na:  



Czech translation by Azu
 
  Based on CanverRed theme