Hlavn� strana    FORUM Obsah fóra Richard Burns Rally
  FAQ •  Hledat •  Seznam uživatelů •  Uživatelské skupiny •  Registrace •  Soukromé zprávy •  Přihlášení

Team Rally 2012
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 12, 13, 14  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
FAU Mira





Založen: 08. 03. 2008
Příspěvky: 326
Bydliště: Chýnov

Příspěvek Předmět: Re: Druhá etapa bez SR? Odpovědět s citátem

Kamarádi, již 25.8. jsem ohledně SR položil přímý dotaz a do dnešních dnů jsem odpověď nedostal. Tudíž jezdecké pole ví prd, proč je systém SR nastaven tak jak je.

FAU Mira napsal:
SENK Michal napsal:
. . .Plánované změny v pravidlech:
4. V druhé etapě již nebude možné využít systému SupeRally.

Případné další změny doladíme v průběhu srpna do startu prvního podniku. . .


Ahoj Michale.

Byl by jsi tak laskav a objasnil motivaci vedení TR upravit pravidlo o SR výše zmíněmým způsobem?

Děkuji Faustýn


Odpověděl pouze Karel:
NOVY Karel napsal:
Miro nejsem člen vedení TR, ale toto pravidlo má jednoduché vysvětlení.
Pokud někdo dostal dříve 55min SR v první etapě a 55min SR ve druhé, stále byl v konečných výsledcích - v extrému dokonce bral nějaký bod. Pokud někomu poslední RZ spadla hra - z jakéhékoli důvodu - ve výsledcích nebyl, protože se SR nedopočítala. Několik jezdců jedoucích v čele o tom ví své. Pro tyto jezdce to bylo hodně nespravedlivé a nové pravidlo druhé etapy bez SR to napravuje.

Pokud je to ten důvod, který uvádí Karel, tak už se myslím jasně ukázalo, že to nefunguje. Stačí se podívat kolik posádek body bere se SR a na druhou stranu kolik jiných havarovalo pár km před cílem a z 1.E žádnou SR nemají.

A pokud se pravidla upravují v zájmu
citace:
Několik jezdců jedoucích v čele o tom ví své
, tak to by dobrá zpráva nebyla. Není náhodou váha vítězství násobena počtem soupeřů?
Koho bude zajímat, že jsem MISTR poražením ani ne 20ti soupeřů, když jich v nedávné minulosti bylo víc než dvojnásobek? A před zavedením startovného ještě o dalších minimálně 10 víc.


A tím se dostávám k otázce, proč vlastně klesá počet startujících.
Jasnou odpověď nemám, ale z reakcí které se ke mě dostávají jistou představu mám.
Ale má cenu se tím zabývat na úrovni jezdeckého pole, když ředitelství možná ani nenaslouchá?

Nemám iluze, že existuje jednoznačné řešení na rozšíření startovního pole a zároveň je mi jasné, že žádná pravidla neuspokojí vždy všechny účastníky. Např. ani u nás v týmu není zcela jednoznačná shoda názoru na letošní systém SR.

A aby bylo jasno, moje motivace psaní podobně laděných příspěvků nemá za účel nadávat, kritizovat nebo plakat na rozlitým mlékem.
Já jsem hrdý na to, že mohu jet takto prestižní šampionát (i když jeho úroveň je oproti minulosti určitě nižsí) a jsem hrdý na svůj tým, který touto soutěží prochází se mnou.
A právě proto bych byl velmi rád, aby se TR jezdila i nadále a pokud možno s daleko větším počtem soupeřů a tak myslím, že když nebudu mlčet a tiše si doma u čtení fóra frflat, tak tomu možná trochu pomohu.

_________________
Faustýn, manager týmu Blue Devil
BLUE DEVIL rally 2015
FRESH Band
Blue Devil fórum
Příspěvek Zaslal: so říjen 27, 2012 10:35
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
ROJEK Jakub





Založen: 08. 12. 2007
Příspěvky: 239
Bydliště: Ostrava

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Naprosto s tebou souhlasím Míro. Pokud se chcete zbavit jezdců kteří dojíždí do cíle se Super Rally a ještě získají body tak buď nedávejte Super Rally vůbec a nebo ji dejte do obou etap a upravte bodování s tím že bude bodovat jen prvních deset jezdců ve skupině třeba... Šance že jezdec který má Super Rally získá body se zmenší.

Ale jak je to řešeno teď, tak si nemyslím že je to dobré řešení... Jezdec který havaruje v 1. etapě a dostane třeba 20min SR a ve 2. etapě dojede bez SR by na tom měl být stejně jako jezdec který 1. etapu projede bez problému a ve 2. etapě havaruje a měl by dostat taky teoreticky 20min SR. Výsledek je ale takový že první jezdec má šanci na body ale druhý šanci už nemá i když jsou na tom teoreticky stejně...

Ale stejně jako Míra je to jen čistě můj názor na tuto situaci. Wink

_________________
ImageImage
Příspěvek Zaslal: so říjen 27, 2012 14:14
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PTACEK Martin





Založen: 24. 08. 2005
Příspěvky: 363
Bydliště: Zlin

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Vedení TR má každý rok problém s tím, že se nezavděčí každému. Pokaždé řeší nějaké dva proudy, kdy jedni např. chtějí SR a druzí nechtějí SR. Proto se vždy snaží najít nějaký kompromis.
Vždy si řekněte, podmínky jsou nastavené, všichni to máme stejné, jdeme závodit, hotovo tečka.

Jinak ohledně pluginu, všechno může být, i ty nejtajnější přání, např. defekt, upadnutí kola atd., ale člověk na to potřebuje ČAS!
ČAS je v dnešní době strašně drahý, možná, když člověku bylo 18 let a byl někde na VŠ a měl hromadu času tak to šlo, ale po VŠ? Člověk si potřebuje zařídit život, bydlení, rodinu, pak samozřejmě už nezbývá čas na nějaký plugin.
Tzn. že člověk to dělá buď z nadšenosti, nebo za peníze.
Nadšenost někomu vydřží rok, dva, možná i déle, ale vždy příjde jednou den, kdy si řekne: už na to nemám sílu a nervy!
Příkladů je hromada, od Mike Olsona, přes Miru Friče až konče podle mě teď už i Wallym.
Takže zbývají peníze. Jste ochotni platit každý měsíc poplatek? Takový, aby Wally dostal slušnou měsíční výplatu?
Hmmmm???? Protože, pokud ano, tak pluginu se začne věnovat na 100% a po pár týdnech se z pluginu stane jeden velkej orgáč, kdy všichni budem jen stříkat.
Ale to si musí říct Wally sám, co dál.

_________________
Image
Legenda
Příspěvek Zaslal: so říjen 27, 2012 14:30
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KALA Ludvik





Založen: 27. 07. 2010
Příspěvky: 178
Bydliště: Vlašim

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Souhlas. Dle mě by stačilo ponechat SR jako byla loni. Bodování ať si klidně zůstane. Jen bych odsunul všechny jezdce kteří dostanou SR až za všechny kteří poctivě dojedou. Muselo by se to sice ručně upravovat ale šlo by to... (Můj názor)

Ale co ti mladí?, jak je dostat k volantům? Ten nápad o G27 je motivující Wink Nějaký Rookie Cup uvnitř TR o nejlepšího nováčka, nebo tak něco... Idea
Příspěvek Zaslal: so říjen 27, 2012 19:29
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BARVIK Lada





Založen: 31. 12. 2008
Příspěvky: 81
Bydliště: CZ

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Je dobře, že se tato diskuze rozběhla a zapojují se do ní jezdci kteří už něco v RBR znamenají Very Happy , nemyslím tím samozřejmě Ptáka. Každý má trošku pravdu a dobrou myšlenku, ale jak píše Pták, nikdy se nejde zavděčit všem. Já se jen pozastavuji nad tím, že do těchto diskuzí nezasahují téměř nikdy ti, jichž se týká nejvíc, a to vedení TR. Možná to souvisí i s jejich celkovou ochotou diskutovat o většině témat, které jsem si v minulosti všiml. Teď, v průběhu sezóny je samozřejmě nemožné měnit pravidla, ale pokud se bude uvažovat i o dalším ročníku TR, měli by organizátoři rozběhnout diskuzi mnohem dřív než letos, kdy se někteří skoro ani nestihli registrovat do prvního podniku, natož tak diskutovat o všem možném. Zvláště, když je start zpoplatněn a jezdci tím pádem právem očekávají trošku lepší podmínky.
Příspěvek Zaslal: so říjen 27, 2012 20:01
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PLESNIK Martin





Založen: 30. 08. 2008
Příspěvky: 212
Bydliště: Branky 2

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

No třeba když fungoval seniorský cup, tak by se mohl vypsat i juniorský třeba do 23 let...myslím, že jezdí docela dost mladých...a pro zatraktivnění a motivaci i pro některých "drahé polovičky" by se mohl vypsat Dámský pohár Wink
Ale to je jen můj názor...
Příspěvek Zaslal: so říjen 27, 2012 20:30
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KALA Ludvik





Založen: 27. 07. 2010
Příspěvky: 178
Bydliště: Vlašim

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

To je taky dvousečné. Třeba takový David Hrbáček je jeden z nejlepších českých jezdců na pluginu a tomu 23 ještě zdaleka nebude Laughing ... Jinak dámský pohár, proč ne... Třeba se chytí i nějaké drahé polovičky. Ale kdo pak bude vařit? Laughing
Příspěvek Zaslal: so říjen 27, 2012 21:27
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
HRBACEK David





Založen: 03. 01. 2008
Příspěvky: 205
Bydliště: Zlín

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Kdo že se to opovážil vzít do pusy moje jméno? Nějaký Kala Ludvík... Hmm, dám si na tebe pozor! Laughing Jinak mne to ale mile potěšilo, že si někdo o mě myslí takové věci... Razz Děkuji za kompliment! Very Happy Tak to bylo trošku OT...

Jinak musím říct, že souhlasím s Ptákem! Smile Pravidla jsou pro všechny stejná a všichni máme stejné podmínky. A souhlasím i s tím co psal ohledně Wallyho. Budeme li platit měsíčně nebo týdně nebo co já vím jak často Wallymu jak Pták říká výplatu, myslím, že by vše fungovalo uplně jinak. Smile
Toť můj malý bezvýznamný názor. Smile

Přeji všem na tratích rozjeté TR hodně štěstí Smile

_________________
Image
Příspěvek Zaslal: so říjen 27, 2012 22:10
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
SENK Michal





Založen: 21. 11. 2005
Příspěvky: 1525
Bydliště: Ostopovice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Ještě jsem se nedostal k sepsání nějaké reakce na předchozí debatu. Tak snad teď:

Nezbývá, než zopakovat to co napsala žijící legenda v RBR Pták. Ať uděláme cokoliv, nikdy se nedá zavděčit každému. Mě letošní systém SupeRally přijde minimálně logičtější v tom, že pokud někdo havaruje v poslední etapě závodu, tak se prostě na tu rampu pro body nedostane. Souhlasil bych z řešením, bylo-li by to vůbec technicky proveditelné, že by Ti, co budou mít nějaké SR z první etapy mohli do druhé nastoupit, ale bez možnosti získání bodů. Otázkou je, jestli by bylo rozumné toto vůbec měnit v průběhu sezóny. Proberu případné možnosti s Vaškem Korálem a uvidíme co se s tím dá dělat.

Ještě se tady řešil například "Dámský pohár". O toto jsme se již jednou snažili, ale pro malou účast "něžného pohlaví" se tento pohár nakonec nevyhlásil.
Soutěž o G27 by problém nebyl. Jenže pro koho?
Celkový vítěz? - to jsou znevýhodněni jezdci slabších skupin proti WRC. Můžeme například vyhlásit soutěž o volant G27 s tím že výherce bude vylosován z dekorovaných držitelů pohárů ze všech skupin. Tj z maximálně 15 lidí. Podmínkou zařazení do slosování by byla účast na
"Vyhlášení". Myslím že netrpíme nedostatečnou účastí maldých jezdců. Ve startovní listině jsem napočítal nějakých cca 60 jezdců do 23let.
Nicméně nebráním se případnému vyhlášení soutěže o 1ks volantu G27, nebo třeba závodní sedačky (naší výroby).

_________________
Image
http://www.montek-motorsport.cz/ --- TEAM RALLY - WEB
Příspěvek Zaslal: st říjen 31, 2012 18:42
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
FAU Mira





Založen: 08. 03. 2008
Příspěvky: 326
Bydliště: Chýnov

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

SENK Michal napsal:
. . .Ti, co budou mít nějaké SR z první etapy mohli do druhé nastoupit, ale bez možnosti získání bodů . . .

Nějak v tom nemohu najít motivaci, proč po havárii v 1.E do té druhé vůbec nastupovat. Hlavní smysl TR je přece bojovat za tým a to by přece nebylo bez možnosti bodování možné.


SENK Michal napsal:
. . . netrpíme nedostatečnou účastí maldých jezdců. Ve startovní listině jsem napočítal nějakých cca 60 jezdců do 23let . . .

Jestli tím taky nebylo míněno mladý jako nový? Tedy začátečníci na pluginu, nebo alespoň co se TR týká. Pokud budou jezdci víc odcházet, tak se bude každé léto pokládat otázka, ZDA-LI VŮBEC TR BUDE?
To snad samo vedení nechce, nechat tak prestižní pohár vyšumět . . .

_________________
Faustýn, manager týmu Blue Devil
BLUE DEVIL rally 2015
FRESH Band
Blue Devil fórum
Příspěvek Zaslal: čt listopad 01, 2012 13:28
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
SENK Michal





Založen: 21. 11. 2005
Příspěvky: 1525
Bydliště: Ostopovice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Do druhé etapy by jezdec mohl třeba nastupovat proto, aby se svezl, testoval, bavil se... ... přijde Ti to nemotivující? Volbou každého bude pak, jestli nastoupí nebo ne.

Jestli budou mít začínající jezdci na pluginu chuť jezdit TR myslím zásadně neovlivní nastavení pravidel ohledně SupeRally. Nakonec se ani o zásadním odlivu jezdců bavit nemůžeme. Jezdců startujících v TR je pořád dost a stale se hlásí další. I když to roste pomalu a počáteční rozjezd byl taky hodně pozvolný. To je ale spíš dáno přístupem většiny jezdců. Většina to nechává na poslední chvíli a v takovém případě si otázku zda-li TR vůbec bude budeme pokládat zase.

_________________
Image
http://www.montek-motorsport.cz/ --- TEAM RALLY - WEB
Příspěvek Zaslal: čt listopad 01, 2012 15:38
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
FAU Mira





Založen: 08. 03. 2008
Příspěvky: 326
Bydliště: Chýnov

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

SENK Michal napsal:
. . . Jezdců startujících v TR je pořád dost a stale se hlásí další . . .

Hele to je moc dobře, proč tedy ale tak razantní snížení bodovaných pozic?
Domníval jsem se že je to právě proto, že ve startovní listině je málo jmen.

No nic, přeji nám všem ať nás to baví a Tebe ať neopouští elán.
Mimochodem DÍKY za mimořádný test se Šumburkem Razz

Měj se

_________________
Faustýn, manager týmu Blue Devil
BLUE DEVIL rally 2015
FRESH Band
Blue Devil fórum
Příspěvek Zaslal: čt listopad 01, 2012 17:36
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
PLESNIK Martin





Založen: 30. 08. 2008
Příspěvky: 212
Bydliště: Branky 2

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Jaké razantní snížení? To je právě kvůli té SR-logicky Wink
Příspěvek Zaslal: čt listopad 01, 2012 22:46
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JILEK Marek





Založen: 09. 07. 2006
Příspěvky: 56

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravím,
Já bych měl úplně jinou představu o pluginu. Chybí mě tady motivační prvek. Moje představa je asi taková. Pár příkladů.
Začal by např. nový ročník TR 2013. Před soutěží by se odjeli např. 3 kvalifikační turnaje. Po jeho odjetí by se podle výsledků a předem určených pravidel vytvořily 2 skupiny. TR 2013 A skupina a TR 2013 B skupina. (něco jako ve fotbale Ačková liga mistrů a Béčková Evropská liga.)Jeli by se zároveň.
Po skončení soutěže by např. posledních 10 jezdců z TR A skupiny sestoupilo do B skupiny a naopak z B skupiny by top 10 postoupili do prestižní A čkový skupiny.
Mluvili jste o věcný ceně např. G27. To si myslím, že zbytečně drahá věc pro jednoho. V A skupině by např. 20 top jezdců bralo finanční ohodnocení vybrané od sponzorů(možná by naše firma taky přispěla) nebo ze společných příspěvků,
příklad: 1. jezdec 1000,- 2. jezdec 900,- atd. Ve skupině B by to samozřejmě bylo o něco ponížený, ale motivační prvek by zůstal.
1. jezdec 600,- 2. jezdec 500,- atd. nebo věcný ceny podle domluvy.
Jaký máte na to názor? Kdyby byl zájem tak bych to do detajlu připravil i s podrobným návrhem a variantama. Měj te se
Příspěvek Zaslal: po listopad 05, 2012 15:07
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
NOVY Karel





Založen: 18. 06. 2005
Příspěvky: 1306
Bydliště: Rumburk

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Pravděpodobně si nevzpomínáš, proč vlastně Team Rally vznikla a co bylo jejím impulsem. To, co popisuješ, nemá s myšlenou Team rally nic společné. Navíc to uvádíš jako svou představu o pluginu a Team rally má s pluginem společné jen platformu na které se TR jede. Tahat do závodů na pluginu finanční odměny je asi to, co by ani Wally jako jediný majitel pluginu nechtěl.

_________________
Image
Příspěvek Zaslal: po listopad 05, 2012 17:36
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 12, 13, 14  Další
Strana 8 z 14

 
Přejdi na:  



Czech translation by Azu
 
  Based on CanverRed theme