Hlavn� strana    FORUM Obsah fóra Richard Burns Rally
  FAQ •  Hledat •  Seznam uživatelů •  Uživatelské skupiny •  Registrace •  Soukromé zprávy •  Přihlášení

Team Rally 2012
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
NOVY Karel





Založen: 18. 06. 2005
Příspěvky: 1306
Bydliště: Rumburk

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Když před lety vyšla RBR, byli jsme všichni natěšení a nadšení z toho, jaká hra se nám dostala do compů. Z toho nadšení pramenilo i to, co vedlo Wallyho k napsání pluginu - a sice pokus zazávodit si mezi sebou a změřit tak schopnosti s dalšími virtuálními blázny. Počet "závislých bláznů" se rychle zvětšoval, ale znali jsme se stále jen po internetu a z virtuálních tratí. Pak přišlo MMČR organizované Mikem Olsonem. Další bomba, která nás nakopla a my zakládali týmy, aby bylo závodění ještě zajímavější. Přišly první snahy o skiny, textury, videa. Každý, kdo tenkrát něco udělal, nabídl to nezištně ostatním, poradil, pomohl a tak se RBR stále rozvíjelo. Vše klapalo, ale nápor neunesl hostitelský server a provider plugin bez varování odstřihl. Ti, kdo tenkrát v RBR našli zálibu se dokázali spojit a ve velice krátké době sehnat nemalou finanční částku k zakoupení vlastního serveru. Nikdo nepřemýšlel, kolik co bude stát a kam vlastně peníze půjdou. A pak přišla první nová trať. Bohužel tady je asi začátek všeho zlého. Krátce po jejím nezištném vydání byla zmodifikována, vykradena a ... vlastně znehodnotila autorovu několikaměsíční práci. Úmyslně nemluvím o hlednání různých zkratek a podobných vychytávek. Proto došlo také k tomu, že si jeden z autorů otevřeně řekl o příspěvek za svojí dobře odvedenou práci. Jak už to bývá se zlou se potázal. Na plugin se postupem času dostala nová, jiná skupina uživatelů. Taková, která chce vše hned, zadarmo a pokud možno na stříbrném podnose. Zlou slinou a urážkami nešetřlili hlavně ti, kteří sami nejsou schopni si ani nastavit setup a vykradou ho z replaye jiných. A tak je to pořád dokola. Komu se zdá 300,--Kč za startovné moc, nemusí přece TR jezdit. Nikdo, nikdy, nikoho k platbě nenutil. Vždyť každý má možnost uspořádat vlastní turnaj, psát k němu časopis, natáčet videožurnál, zorganizovat vyhlášení v nějakém rekreačním středisku a to všechno zadarmo. Najde se někdo takový? Že se není možno spojit s Wallym? Nedivím se mu, že už nemá o plugin takový zájem jako dřív. Naopak bych se vůbec nedivil, kdyby jednoho krásného dne zhasl..... "dneska by to šlo..."

_________________
Image
Příspěvek Zaslal: po listopad 12, 2012 14:19
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
JILEK Marek





Založen: 09. 07. 2006
Příspěvky: 56

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Máte nějakou cenovou představu na kolik by to vyšlo na jednoho, aby to zase šlapalo, nebo už není motivace to dělat ani za peníze?
Nechcete udělat nějakou anketu, kolik by byli členové ochotný přispět?
Moc jsem fora nepročítal, asi jste to zkoušeli, co místo textur týmu při rally tam dávat reklamy na případné sponzory? Ale asi žádný nejsou co?
Samej otazník, už rači končím.
Příspěvek Zaslal: po listopad 12, 2012 14:32
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FRISTENSKY Jiri





Založen: 28. 11. 2009
Příspěvky: 351

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

NOVY Karel napsal:
...PS: při počtu hodin strávených na jednom čísle Magazínu bych byl placen asi 10,--Kč na hodinu Laughing


Karle, já čekal tak pětikačku Laughing

Ale teď vážněji:
ono to bohužel jinak ani nejde, musí se skloubit chuť něco udělat pro komunitu z vlastní iniciativy + částečná finanční kompenzace.
Něco dělat zadara fakt baví jen chviličku a když se k tomu přidají ještě rejpalové, tak to dokáže hnout žlučí a pak chybí jen krůček to zabalit. Dělat to pro zisk ale taky není správná cesta, na to bohužel ještě není naše komunita připravena a i ten výsledek by nemusel odpovídat tomu, co asi sami chceme.

Osobně pro mě TR je zvláštní podnik z několika důvodů:
1) skloubí to tým a každý podnik prožíváme pospolu - on-line fandění je neuvěřitelný zážitek Smile
2) je opravdu s kým závodit a každý si najde toho svého soupeře - závislé na počtu startujících, bohužel sestupující tendence
3) logicky a super připravený harmonogram - ještě to funguje
4) textury a tím dána jedinečnost - bohužel opět upadá, nabízí se otázka databáze textur, jak se nabízel Bárta Roman (nebránil bych se "podpory" motivace za dobře odvedenou práci - viz. výše)
5) komplet organizace - resety, protesty, povinné kontroly replayů, (opět částečná finanční kompenzace určitě nutná)
6)TR magazín, články na eWRC - jejda, tohle jsem hltal a když začínal jezdit, tak bylo snem mít foto, popřípadě nějakou zmínku o mé maličkosti (tohle je v pytli a myslím, že ubírá hodně, ale opravdu hodně z atraktivnosti TR). Nehledě na to, nestíhám sledovat souboje ve všech třídách. V magazínu či na eWRC jsem ale vždy dostal výtah a kolikrát jsem se i divil, jak se to všude mydlí. Viz. poslední závod, tak krásné souboje do poslední RZ a myslím, že hodně lidem to i uniklo.
7) Video magazín - opět můj sen začínajícího jezdce - jenom zmínka byla taková malá záplata za mraky hodin tréninku.
+ další věci, na které jsem určitě zapomněl, ale podstatu jsem vypsal.

A co s tím? Určitě mi nechybí nějaká soutěž pro jednotlivce o G27 či něco podobného. Chybí mi ta omáčka, ten cirkus kolem celého TR, prostě chci TR žít a ne ho jen odjet z povinnosti. Takže pokud se najde dost dobrovolníků, kteří tento cirkus chtějí dělat, tak do toho - domluvme se na nějaké finanční kompenzaci za Váš čas a pojďme si to trošku tady zpříjemnit.

PS: omluva za rozsáhlejší příspěvek, ale zkusil jsem to sepsat ze svého pohledu, třeba se v tom někdo najde a pomůže to...
Příspěvek Zaslal: po listopad 12, 2012 14:41
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
NOVY Karel





Založen: 18. 06. 2005
Příspěvky: 1306
Bydliště: Rumburk

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

To Jílek
Po třech letech stráveným psaním Magazínu, jeho vymýšlením a vývojem (první číslo mělo 12 stránek psaných ve photoshopu, poslední čísla měla stránek kolem 50 a vydávaná jako internetový magazín + pdf verze) jsem jednoduše vyhořel. Mnohokrát jsem se pokusil najít někoho komu vše předat. Zkušenosti, rady, postřehy, databáze.... Nikdo zodpovědný se nikdy nenašel. Každý po zjištění, co všechno tvorba obnáší vycouval. Mě nikdy nešlo o peníze, bral jsem to jako formu seberealizace. Dneska už je ale vše jinak a k Magazínu se nikdy nevrátím.

_________________
Image
Příspěvek Zaslal: po listopad 12, 2012 14:51
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
FAU Mira





Založen: 08. 03. 2008
Příspěvky: 326
Bydliště: Chýnov

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Z jiného soudku:

Michale, existuje nějaký ofiko postup pro přípravu vlastní rally pro TR?
Neradi bychom dělali něco zbytečně, nebo aby naopak něco chybělo, termíny atd.
Myslím si, že pokud budeme dodržovat nějaký zaběhnutý standard, bude finální práce pro Tebe asi jednodušší.

Dík za info

_________________
Faustýn, manager týmu Blue Devil
BLUE DEVIL rally 2015
FRESH Band
Blue Devil fórum
Příspěvek Zaslal: út listopad 13, 2012 10:26
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
SENK Michal





Založen: 21. 11. 2005
Příspěvky: 1525
Bydliště: Ostopovice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Ofiko polopatický postup asi úplně zpracovaný není. Pokusím se to shrnout v tomto příspěvku:

1. Tvůrce tratě vymyslí skladbu, včetně denní doby, povrchu a počasí.
(je možné použít formulář ke stažení ZDE) Je to poslední specifikace z loňska, neobsahuje pouze Sieversdorf a Semetín.

2. Pokud je tým schopen vyrobit textury, je potřeba je připravit nejpozději 7-10 dní před startem podniku. Nejlépe otestované textury na dané podmínky, které mají být nastaveny v turnaji. Textury by měli obsahovat bannery jak týmové, tak na každé trati i některý ofic banner Team Rally (případně RBR Czech)

...pokračování příště (musím odjet)

_________________
Image
http://www.montek-motorsport.cz/ --- TEAM RALLY - WEB
Příspěvek Zaslal: út listopad 13, 2012 15:19
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
CECH Mira





Založen: 16. 02. 2008
Příspěvky: 113
Bydliště: Hodkovice n/M

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj, nad přízpěvkem Marka Jílka a transparentností cíle peněz za licenci TR jsem se musel trochu pousmát. On má sice pravdu v tom, že dnes chce každý vědět za co vlastně platí, ale rád bych poprosil každého držitele licence TR, aby se pokusil vytvořit textury s banerama a dalšíma úpravama k jednomu podniku, aby si vyzkoušel uspořádat nějakej cup, aby vyzkoušel vytvořit novou trať, magazín TR, videa TR atd. Garantuju vám, že se o to pokusí 30 lidí ze 100, 20 ztichne po čtrnácti dnech a těch zbývajících 10 po roce práce, když dojdou svého cíle, zjistí, že už se na tyto záležitosti vlastně ani nechtějí zeptat, zaplatí a řeknou si, zapalťpánbůh že to dělá jinej blázen.

_________________
Míra Čech - Maximálně si užívám RBR a maximálně se snažím aby si RBR neužívalo mě.
Příspěvek Zaslal: út listopad 13, 2012 23:28
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JILEK Marek





Založen: 09. 07. 2006
Příspěvky: 56

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Já si ty práce vážím Míro i ty tvojí, když pořádáš Škoda Cup, vím to taky z vlastní skušenosti, když jsem dělal týmový stránky a né v nějakým editoru nebo šablonou, ale kod pěkně ručně, takže jsem u toho strávil hodně času a pak 2 z deseti se aspoň k nim vyjádřili a zbytek to bral jako samozřejmost.
Takže vděku se moc člověk nedočká, ani to člověk nehledá.
Nejsem nějakej pohodlnej, že bych zaplatil a pak at nějaký blbec to dělá.
Dal jsem jsem návrh jak by mohlo TR vypadat atraktivněji s tím, že udělám podrobný varianty a třeba v tom víc pomohl, ale nevyjádřil se zatím nikdo, jen Karel, který napsal, že se to neslučuje s původní myšlenkou TR.
Tak fakt nevím o co teď tady vlastně jde. Ty se pousmíváš nad tím, že někdo chce vědět kam jdou příspěvky, když za tu práci nikdi z nich nedostává nic, to si myslím, že je podstatná věc si to vyříkat, vyčistit atmosféru a pořadatelé TR by měli se tedy vyjádřit jak si to představují.
Proč by nešlo např. udělat, že by pořadatelský tým napsal po závodě nebo během závodu krátký report, už to nějaký tým udělal a bylo to fajn.
Karel už to bohužel psát nebude a přenesla by se jedna podstatná věc na víc lidí. A mohl bych pokračovat s nějakýma návrhama, ale když něco řeknu tak se mě tady zdá, že šahám na nějaký svatý grál o kterém není radno se bavit, nebo podávat návrhy na vylepšení.
Příspěvek Zaslal: st listopad 14, 2012 12:27
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PETER Marek





Založen: 12. 01. 2010
Příspěvky: 485
Bydliště: Fajne-Město

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Nějaké reporty o průběhu rally jsem ochoten psát, určitě né v tak brutálním obsahu jak to měl Karno, ale stručný průlet třídama, něco jak psal Honza Dobeš loni na ewrc. Pokud by to navíc na to ewrc.cz někdo dokázal protlačit, tak budu jedině rád. Můžu to zkusit od příštího podniku, možná bych ještě hecl i kizz-me rally, pokud se toho sami neujmou Smile . Což mě přivádí na myšlenku, že by si každý pořádající tým mohl vytvořit nějakou svou zprávu o průběhu rally. Very Happy

_________________
re:member
Příspěvek Zaslal: st listopad 14, 2012 12:46
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
NOVY Karel





Založen: 18. 06. 2005
Příspěvky: 1306
Bydliště: Rumburk

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

"protlačit" to na ewrc, by neměl být problém. Wink

_________________
Image
Příspěvek Zaslal: st listopad 14, 2012 14:44
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
CECH Mira





Založen: 16. 02. 2008
Příspěvky: 113
Bydliště: Hodkovice n/M

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Markovi Jílkovi - Marku to není osobní, jen jsem tím chtěl říct že já když kupuju nějakej produkt, který se mi líbí chci ho a rozhodnu se za něj zaplatit žádanou sumu, tak podrobnosti moc neřeším.
Jestli nakonec to pitvání nebude kontraproduktivní, když si vemeš že letos si poředatelé s texturami práce moc nedávají, tak je to přesně ten problém jako se vším okolo TR - ČAS. A čas jsou co?
Já jsem dal dva roky skoro každodenímu nastavování aut, pro sebe nebo tým, různým cupům, texturám pro IF Rally atd. Nelituju toho, ale mám rodinu a priority jsou již jiné Wink
Z nadšením to tady vydržíš opravdu jen chvíly.

_________________
Míra Čech - Maximálně si užívám RBR a maximálně se snažím aby si RBR neužívalo mě.
Příspěvek Zaslal: st listopad 14, 2012 19:05
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
SPILKA Frantisek





Založen: 17. 03. 2011
Příspěvky: 10
Bydliště: Sedlčany

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrá diskuze . V dnešní době nikdo nemá čas a dohání co se dá tak není divu že na vedení pluginu nemá tolik času a chuti. Jak jste psali o polatcích tak proč nezavíct poplatek roční ke vstupu na plugin tím by bylo vyřešeno placení času vývoje nových tratí správou pluginu . Kdyť je to všude syn hrál po internetu NHL ligu a musí taky zaplatit startovné nebo poplatek . Simbolická částka nikoho nezabyje a vívojařům zaplatí minimálně chuť vytvářet nové tratě a vylepšení jedno ato samé prastižní podniky např. IRC,TR,MČR,sprintrally apod. Můj názor nikoho nepoloží jednou za rok poplatek na Plugin a startovné v danom serialu . Plácnu třeba 100kč plugin a jakýkoliv podnik mistrovství (IRC,MČR, spynty) 20kč to snad nikoho nepoloží
Příspěvek Zaslal: čt listopad 15, 2012 6:26
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BRABLEC Jan





Založen: 23. 12. 2006
Příspěvky: 472
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Ještě jednou připomenu že PLUGIN nemá s TR , IRC atd....NIC společného Rolling Eyes

_________________
CARLSBAD Rally Team , driver
Příspěvek Zaslal: čt listopad 15, 2012 9:28
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
SPILKA Frantisek





Založen: 17. 03. 2011
Příspěvky: 10
Bydliště: Sedlčany

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Tojo ale teda nevým co tady řešíte nikdo nic nechce dělat jenom remcat.Že nic není žese nic nezavádí nepř. fiziky
Příspěvek Zaslal: čt listopad 15, 2012 9:36
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PTACEK Martin





Založen: 24. 08. 2005
Příspěvky: 363
Bydliště: Zlin

Příspěvek Předmět: Odpovědět s citátem

Furt tady řešíme jedno a to samé....že zdechl pes a nic se neděje a před 2-3 roky jsme za 300Kč do TR dostali, video, časopis, textury, když to řeknu zrychleně.
Co s tím dál?
Podle mě to může rozhýbat new fyzika, tu co teď používáme je docela fajn (spíš bych řekl těžkej zvyk), ale pokud bude new fyzika aspoň o polovinu lepší, tak se na plugin nahrne spousta nových tváří a možná se začne něco dít, protože, když komukoliv dám u sebe RBR zkusit, tak pokaždé řeknou: to je pič....auto se tak nechová, pokud jsem jim pustil LFS, tak jen slintali, jak si to užívají.
Dál je tu problém, nikdo, ale opravdu nikdo nepočítal s tím, že ten plugin bude fungovat 7 let, když CMR vznikalo skoro každý rok.
Zatím se stále čeká na něco lepšího.....trochu se bojím, že se už nedočkáme něčeho lepšího než RBR.
Vše je závislé na Wallym, bohužel, mu je to jedno, předat know how asi nikomu nedá, peníze ho asi taky nezajímají......takže mi můžem být rádi, že to vlastně ještě funguje.
Je to škoda, jsou tu asi cca 3 konkureční servery na online ježdění, ale když jsem se díval na ty fóra, tak u nás je od rána do večera 100-200 lidí každý den, přitom zde nepřibývají skoro žádné příspěvky, ale u konkurence? Na prstech 1 ruky spočítám, kolik je tam lidí na foru. Nekecám!
Wallyho plugin by se mohl stát velmi lukrativní záležitostí, co se týká peněz (polatky, reklamní bannery, sponzoři, soutěže,atd.), bohužel Wally je jako IT geniální, ale jak manager.........

_________________
Image
Legenda
Příspěvek Zaslal: čt listopad 15, 2012 23:26
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další
Strana 10 z 14

 
Přejdi na:  



Czech translation by Azu
 
  Based on CanverRed theme