Get Adobe Flash player

 

V době vánočních svátků jsme si pro Vás připravili malou sérii rozhovorů, kterou odstartujeme s nováčkem v seriálu TEAM RALLY a pro mnohé překvapením Ondřejem Mattesem. Ondra jezdí ve třídě RC4 se Škodou Fabia R2 a reprezentuje MM Rally Team.


 

- Ondro, v letošní sezoně jsi v závodním poli TEAM RALLY nováčkem. Jak se Ti toto závodění líbí a jaké je porovnání s ostatními šampionáty?

Určitě nelituji, že jsem se letos zúčastnil. V každém závodě jsou napínavé souboje o vteřinky, co nutí jet naplno a to mě baví. Team Rally je z mého pohledu určitě nejkvalitnější šampionat, který se na pluginu jezdí. Líbí se mi nejen nabitá startovka, ale také hlavně sestřihy po závodě.

- Výsledkově si doposud vedeš velice dobře a je z toho průběžné druhé místo ve třídě. Můžeš nám popsat první polovinu sezony z tvého pohledu?

Tak dobrý začátek jsem před startem určitě nečekal. Věděl jsem, že dokážu být velmi rychlý na asfaltu, a to se také potvrdilo. V prvním závodě mi k druhému místu sice pomohla chyba soupeře, ale i to k tomu patří. Montek byl pro mě něčím úplně novým a taky to tak bohužel vypadalo, když jsem havaroval hned na první zkoušce. Po Monteku přišla další šotolina, na které jsem se trápil celý závod, ale díky velkému odpadu soupěřů se mi i s obrovskou ztratou povedlo získat slušné body. Letošním nejlepším závodem pro mě byla KCM Rally, kde mi hned od začátku sedla skladba tratí, a po vypadnutí Michala Streita jsem si celkem bez potíží dojel pro své premiérové vítězství. Na IRIDIUM Rally jsem se kvůli velkému množství původních tratí moc netěšil, ale nakonec mi největší problém udělal sníh, kde jsem naštěstí neztratil moc a dojel si pro třetí letošní bednu.

- Jak těžké bylo před startem sezony vybrat třídu a vůz se kterým budeš závodit?

Původně mi bylo nabídnuto startovat v histroricích, ale jelikož jsem s vozem neměl absolutně žádnou zkušenost a bylo ještě volno v dvoukolkách, které jsem již měl možnost zkusit, volba byla celkem jasná. Pro Škodu Fabii R2 jsem se ovšem rozhodl na poslední chvíli. Nejdříve jsem jezdil s Adamem který mi přišel jako nejlepší vůz ve třídě a Fabii jsem si stáhnul pouze ze zvědavosti, ale nakonec mi překvapivě Fabia sedla více, a tak jsem se rozhodl přihlásit právě s ní.

- V hodnocení tým jste průběžně na šestém místě. Panuje s tím spokojenost nebo máte vyšší ambice?

Určitě bychom chtěli být jako tým výše, ale během sezony nastalo pár komplikací, které nás připravili o body. Po prvním závodu, kdy jsme bojovali o čelo došlo velkému propadu, ale stále věřím, že se mezi nejlepší 3 týmy můžeme stále dostat.


- Je něco co bys chtěl vzkázat soupeřům do druhé půlky sezony případně do nového kalendářního roku?

Do nového roku bych chtěl určitě všem popřát hodně štěstí, zdraví a spoustu kilometrů bez nehod. Zároveň bych chtěl všem soupeřům vzkázat, že se mnou musí počítat i nadále, jelikož svojí současnou pozici bez boje opustit nehodlám :)

 

Aktualizováno (Sobota, 26 Prosinec 2015 13:00)

 

Aktualizováno (Sobota, 19 Prosinec 2015 09:58)

 

Aktualizováno (Čtvrtek, 26 Listopad 2015 16:53)

 

Aktualizováno (Pátek, 06 Listopad 2015 15:59)